Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
HEDEF KALKINMAK
SADIK CANGEL:Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) koordinasyonunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sakarya Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Yalova Üniversitesi ve Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü işbirliğiyle 27-28 Şubat tarihleri arasında düzenlenen ‘‘Kapsayıcı ve Sürdürülebilir Bir Kalkınma için Kadın ve Çocuk Sorunlarının Farkındayız’’ Konferansı Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezinde başladı.
Eğitim 2014.02.28 - 12:50:30

 

 

 

 

Konferansa Vali Mustafa Büyük, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Aşkın Asan, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Fatih Akbulut, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kerem Toprak, Akademisyenler ve Öğrenciler katıldı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Fatih Akbulut, ‘‘Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) kurulduğu günden itibaren pek çok faaliyetlerde bulunmuştur. Bugün burada bu faaliyetlerimizden bir olan ‘Kapsayıcı ve Sürdürülebilir Bir Kalkınma için Kadın ve Çocuk Sorunlarının Farkındayız’ gerçekleştireceğiz. Bu konferansa desteklerinden dolayı Aile ve Sosyal Politikanlar Bakanlığı başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas; “Bu konferansın üniversitemizde yapılıyor olmasından büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Biz üniversitemiz olarak ilimizdeki bu tür konferanslara ve çalışmalar her zaman destek veriyoruz. Bu konferansın hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Aşkın Asan, “Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından gerçekleştirilen bu anlamlı etkinlikte aranızda olmaktan mutluluk duymaktayım. Sürdürülebilir Kalkınma önemli kavramlardan birisi. Son on yılda hemen hemen bütün kalkınmayla ilgili gelişmeyle ilgili raporlarda, tüm dokümanlarda sık sık rastladığımız iki kelime Sürdürüle Bilir Kalkınma. Hangi konuyla ilgili olursa olsun karşımıza çıkan çok önemli bir kavram. Biz Bakanlık olarak bu konuya büyük önem veriyoruz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak birçok proje ve çalışmalarımız var. Bu Projelerimiz hızla devam ediyor. Bakanlık olarak yapmış olduğumuz sosyal yardımların yüzde doksan sekizi kadınlarımıza gidiyor. Bakanlık olarak Aileye çok önem veriyoruz. Bu tür konferanslar ile de neler yapabileceğimizi tartışıyoruz. Bu konferansın yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Vali Mustafa Büyük yaptığı konuşmalarında, “Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın bölgemizle ilgili kalkınma planları hazırladığını ve belirli programla ile bu planları uygulamaya koyduğunu biliyoruz. Sosyal Kalkınma açısından önemli olan bu tür programlar, etkinlikler ajansımızın bölge kalkınmasındaki hedeflerine ulaşması için çok önemli bir çalışma. Bunun için ajansla birlikte bütün kurumlara teşekkür ediyorum. Kadın ve çocuk konusu hepimizin ve toplumumuzun yakinen ilgilendiği ve izlediği konulardan bir tanesi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın bu konularda çok önemli çalışmaları var. Bizlerde ilimizde İl Müdürlüğümüz ve Sosyal Yardımlaşma Vakıfları aracığıyla bu çalışmaları sürdürüyoruz. Bu önemli etkinliğin ilimizde yapılmasından dolayı mutluluk duyduğumu belirtiyor emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8