Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Cemaat kavgası Düzce'ye sıçradı!
Siyaset 2014.03.04 - 19:13:47

 

Cemaat  ile AK Parti arasındaki gerginlik her geçen gün biraz daha tırmanıyor. 


AK Parti il Başkanı Kaşıkoğlu, Düzce'deki bir yurdu Başbakan aleyhine faaliyette bulunmakla suçlarken Yurt Yetkililer ise AK Partililer hakkında “Baskın yaptıkları” iddiası ile suç duyurusunda bulundu.    


Kaşıkoğlu’nun  açıklaması


Zirve Öğrenci Yurdunda yaşananlarla ilgili AK Parti İl Merkezinde, basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu şunları söyledi:


“Pazartesi gecesi saat 21:30 sıralarıydı. İstanbul’dan bir tanıdığımız bizi aradı. Düzce’de yüksek okulda okuyan bir öğrencinin Düzce’de cemaate yakın Zirve Erkek Öğrenci Yurdunda öğrenci olarak kaldığını, bu yurtta  Başbakan Erdoğan’a  hakaretler yapıldığı,  sürekli bir baskıya maruz kaldığını söyledi. Aynı kişi, ‘ Fetullah Gülen Türkiye’yi bölüyor ‘  şeklinde ki cümleyi sarf etmesi üzerine abi ve belletmen olan yurttaki görevlilerin “ Sen bizim hocamıza laf edemezsin” şeklinde ki bir ifadeyle kendilerine çıkıştığını ve derhal yurdu terk etmesi gerektiğini söyleyerek, apar topar gece yarısı yurdu terk etmek zorunda bırakıldığını ve kendisinin sokakta kaldığını ifade ederek bu kişi ile ilgilenmemizi bizden rica etti.


“Arkadaşlarımızı hemen görevlendirerek bu konuda yardımcı olmalarını ve orada ki arkadaşımızı alıp misafir olarak bir otelde kalmalarını istedik “  diyen Kaşıkoğlu,  Bir müddet sonra arkadaşlarımızdan haber alamayınca olayın söylenildiğinden daha vahim olduğunu olayın bir öğrenciden ibaret olmadığını anladık.Yurdun  70 kişi kapasitesine rağmen 35’e düştüğünü öğrendik. Tüm öğrencilere uzun zamanlardan bu yana Ak parti hakkında kötü twettlerin atılması istenmesi, videoların zorla izlettirildiği, öğrencilik yapmaya fırsat bulunmadıklarını,  sürekli belletmen ağabeylerin bu anlamda çeşitli toplantıların yaptıklarını,  Başbakan hakkında kötü sözlerin söylendiği, AK Parti’ye oy atmanın haram olacağını,  dini söylemler kullandıkları ve yine AK Parti’ye  oy verenlerin şerefsiz olmasına ilişkin çok ağır kelimelerin kullanıldığı, AK Parti  dışında herhangi bir partiye hatta BDP’ye bile oy atmaları mümkün olduğunu,  yeter ki AK Parti’nin  iktidardan düşürülmesinin,  yolsuzluk yapan bir partiden bu ülkenin kurtulması gerektiğini dile getirdiklerini ve bu uzun zamandır bu olaylara maruz kaldıklarını ifade ettiler.Dün akşam yine böyle bir olay olduğunu ve bu şekilde olayların uzun zamandır devam ettiğini söyleyince bizlerde yurda gittik. Az önce söylediğimiz şeyleri çocuklar bizlere paylaştılar.  Biz bu konu ile alakalı çalışmalarımızı yaptık. Gece 3 öğrenciyi otelde ağırladık. Sabah hemen konu ile ilgili çalışmalarımızı yaptık. Gençlik ve Spor Bakan yardımcımızı konu ile ilgili bilgilendirmeleri yaptık ve kredi ve yurtlar kurumuna ait herhangi bir yurtta öğrencilerin misafir edilmesi konusunda destek istedik. Aynı yurt içinde bulunan yaklaşık 10 öğrencimizde bizlere başvurdu ve aynı yurtta kalmak istemediklerini dile getirdi.


Biz öğrenciler ile ilgili olarak yurt müdürlerimiz ile bölge müdürlerimiz ile görüşmelerimizi yaptık. Görüşmelerimizin sonunda 10 öğrenciyi Soğancı Yurduna gönderdik ve burada Avni Akyol Öğrenci Yurdundan kalmalarını sağladık. Ben buradan bir çağrı yapmak istiyorum. Bu gibi yurtlarda kalan öğrencilerimiz bunun gibi sıkıntılar yaşıyorsa bizlere gelebilirler bizlerle irtibata geçebilirler biz bu konu ile ilgili olarak tüm öğrencilerimize kapımızın açık olduğunu ve öğrencilere yurt konusunda destek olacağımızı dile getiriyoruz “


Yurt yetkilileri ise Suç duyurusu yaptı  


Öğrenci yurdu adına Avukat Teoman Yaman,  Adliye önünde bir basın açıklamasında bulundu. Yaman açıklamasında "Pazartesi gece saat 24 sularında mülki şirkete ait Zirve Erkek Yurduna baskın yapmak suretiyle,korku ve panik yaratan, kendilerini AK Partili olarak tanıtan şahıslar hakkında Düzce Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunuyoruz. Böyle olayların tekrarlanmamasını temenni ediyoruz." şeklinde konuştu..

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
mehmet keleş hakkındaki sözler hala ortada sayın başkan.
sadettin - 06.03.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%46,72

Sayın düzce postası vatandaş rumuzlu yorumumu bir hayli tırpanlayarak yayımlamışsınız yinede teşekkür ederim.Yanlız kesinti yaptığınız yerlerde hatalı dizilişler olmuş,kendi yazdığım yazıyı ben anlamakta güçlük çekiyorum lütfen tekrar kontrol ederseniz memnun olurum!Mesela(her yere çökmüşler KENDİ YAZIKLAR OLSUN)gibi.Yazdığım yorumu anlamsızlaştırmış.Birde banka araçlarını soyan insanlar kısmını korkunuzdanmı yoksa gerçek olmadığındanmı makasladınız teşekkür ederim.
vatandaş - 06.03.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,38

Ülkemizde siyasetin rengi lacivert,halk olarak kendimizi ne yoralım nede kasalım!Falanca parti iktidara gelirse her şey düzelir,bunu unutalım? Bir bakın siyasi arenaya bir parti diğerine,yada kendi parti arkadaşına HIRSIZ diyor bir bakıyorsunuz ertesi gün kolkola oluyorlar,yüzlerine bir bakın en ufak bir UTANMA emaresi yok.Öteki tarafa bir umutla dönelim diyorsunuz,bir bakıyorsunuz ,Başkan adayı batık bir iş adamı,! ALLAH AŞKINA bizim ülkemizde insan mı kalmadı,bunu da kendimize bir soralım TÜRKİYE hep böyle insanların yaşadığı bir ülke mi oldu! Yok mu DÜZCE,mizde tertemiz gençlerimiz,bir vatandaş olarak A,sından Z,sine bütün partilerden,siyasetçiler...her yere çökmüşler kendi YAZIKLAR OLSUN sahte hocalarına da,kişiliksiz şahsiyetsiz siyasetçilere de,bürokratlara da, bu VATANA ihanet eden kim varsa! YİYİN beyler YİYİN,aksırıncaya,tıksırıncaya, KADAR yiyin!ALLAH SİZLERİ İSLAH etsin!
vatandaş - 06.03.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,59

İŞTE BUNA EYVAHHH DENİR ! neden mi ? AKP nin düzcedeki koalisyonun çözüldüyse;TÜRKİYE GENELİNDE işin hızla inişe gittiğinin işaretidir. Çünkü,rahmetli T.Özal yıllar evvel partiden iki guruba görev vermiş; Gruplardan birisine KONYA ya gidin araştırma yapın Gruplardan diğerisine de DÜZCEye gidin araştırın eğer konya ve düzce de biz konuşuluyor ve varsak :bu iş tamamdır demiş. DÜZCEDE CEMAATLER ve AKP ARASINDAKİ İTTİFAK BOZULMUŞSA SONUÇ : ABBAS ve ABBASELER YOLCU DEMEKTİR. HAYIRLISI OLSUN VATANIMIZA MİLLETİMİZE.
üskübülü öĞR.üYESİ - 05.03.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%54,69

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8