Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Yükümlülere tiyatro eğitimi
DÜZCE Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Doğu Marmara Kalkınma ajansı (MARKA) tarafından kabul edilen 14 bin 900 lira ödenek ayrılarak uygulamaya konulan Sahnede Hayat Var isimli proje kapsamında hükümlülere tiyatro eğitimi verildi.
Eğitim 2014.03.12 - 15:38:01
 
Proje kapsamında tedavi ve denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan 15 yükümlüye rehberlik ve iyileştirme faaliyetleri kapsamında tiyatro eğitimi verilerek yükümlülerin hayata karşı yeni bir bakış açısı kazanmaları, özgüvenlerinin arttırılması madde bağımlılığından uzak sorumluluk bilinci içerisinde yeni bir başlangıç yapmaları hususlarında destek sağlanması amaçlandı.
Eğitim çalışmaları tiyatro eğitmeni ve oyuncu Özer Arslan’ın koordinatörlüğünde Düzce Adliyesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen program, toplamda 32 saat süren bu eğitim sonunda bir oyun hazırlanmıştı.
Yükümlülerin gerçek yaşanmış hikayelerinden esinlenerek hazırlanan oyunun ilk sahnelenmesi geçtiğimiz hafta Düzce Açık Ceza İnfaz Kurumunda bulunan yükümlülere, ikinci sahnelenmesi ise Düzce Adliyesi personeline yönelik gerçekleştirildi.
Beğeni ve takdir toplayan oyun sonunda yükümlülere birer başarı belgesi takdim edildi. Tiyatro eğitimi sonunda belge töreninde bir konuşma yapan Düzce Barosu Başkanı Ali Dilber oyunu keyifle izlediğini Düzce Barosu olarak bu tür çalışmaları her zaman destekleyecekleri söyledi.
Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celallettn Şimşek ise eğitim iyileştirme faaliyetleri kapsamında yükümlülere böyle bir eğitim verilmesinin son derece iyi bir fikir olduğunu, bu tür faaliyetlerin arttırılması gerektiğini, Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün bu yöndeki çabalarının yanında olacaklarını belirtti. Şimşek, projede emeği geçen oyunculara, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı MARKA‘ya ve Doğu Marmara ABİGEM isimli kuruluşa teşekkür etti.
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8