Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE’NİN ALTIN KIZI
Genç halterci Nuray Levent, başarısıyla Düzce'nin gururu oldu.
Spor 2014.04.25 - 17:04:10

 

Düzce Yeni Mahalle Ortaokulu’na giden ve Düzce Yetiştirme Yurdu Spor Kulübü halter branşında mücadele veren Nuray Levent, 2013 yılında halter sporuna merak sardı. Yaklaşık 1 yılda gösterdiği çaba ve başarı ile milli takıma yükselen Levent, Konya’da yapılan ve 30 ülkeden sporcunun katıldığı Rumi Uluslararası Turnuvası'nda birinci olarak hem Düzce’nin hem Türkiye’nin gururu oldu.

Düzce’nin ve Türkiye’nin gururu Nuray Levent Yeni Mahalle Ortaokulu’nda öğrenim görürken halter antrenörü Yasin Aydın tarafından keşfedildi. Düzce Yetiştirme Yurdu Spor Kulübü Halter branşı bünyesine alınan Nuray Levent’in 2013 yılında başlayan halter macerası kısa sürede milli takıma yükselmesi ile sonuçlandı. Haltere başladığı ilk dönemde 2013 Türkiye Gençler Şampiyonası’nda 4. olan Levent, yine aynı sene Denizli’de düzenlenen şampiyonada 4. oldu. Çalışmalarını aralıksız sürdüren Levent, Şanlıurfa’da düzenlenen Okullar Arası Halter Şampiyonası’nda 1. olarak ilk hedefine ulaştı.

 

YILDIZLAR OLİMPİYATLARI'NA KATILACAK

Şanlıurfa’da yapılan yarışmalarda birinci olan Nuray Levent başarısını ispatladı ve Halter Milli Takımı’na çağrıldı. Milli takım bünyesine giren Levent, geçtiğimiz ay Konya’da yapılan, Mevlana Celaleddini Rumi anma programı kapsamında düzenlenen ve 30 ülkeden sporcunun katıldığı Rumi Uluslararası Oyunları'nda 53 kiloda toplamda 138 kilo kaldırarak birinci oldu ve göndere Türk Bayrağı’nı çektirmeyi başardı.

Haltere, Yetiştirme Yurdu Spor Kulübü'nde devam eden Nuray Levent, antrenörü Yasin Aydın ve yurt müdürü Süleyman Alan’ın desteği ile çalışmalarına devam etti. Aralıksız çalışan Nuray Levent, önümüzdeki ay yapılacak olan Gençler Kulüpler Türkiye Şampiyonası ve Ağustos ayı sonunda Çin’de yapılacak olan Yıldızlar Olimpiyatları’na katılacak.

Düzce yetiştirme Yurdu Spor Kulübü Halter Antrenörü Yasin Aydın, gururlu olduklarını belirterek, “Kızımızı ilk keşfettiğimde oldukça isteksizdi. Ancak kendisi azim etti ve belirli periyotlardan geçerek asıl hedefimiz olan milli takıma kadar yükseldi. Milli takıma yükselmesi yetmedi ve şampiyon olarak hem bizi, hem ilimizi, hem de Türkiye’yi gururlandırdı. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Milli halterci Nuray Levent ise Konya’da düzenlenen turnuvada Türk Bayrağı’nın göndere çekilmesi ile birlikte gözlerinin dolduğunu ifade ederek, “Orada yaşanan duyguyu anlatmakla bitiremem. Gözlerim doldu ve tüylerim diken diken oldu. Şimdi hedefim Çin’de yapılacak olan Yıldızlar Olimpiyat Oyunları'nda ülkemi en iyi şekilde temsil etmek” diye konuştu.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8