Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Ameliyatla yeniden hayata tutundu
Üç yıldır yürüyemeyen ve omuriliğinde tümör tespit edilen 88 yaşındaki Harun Kundakçı, ameliyat sonucu yeniden yürümeye başladı.
Gündem 2014.05.10 - 15:11:07
 
 
 
 
DÜZCE’de yaşayan 88 yaşındaki Harun Kundakçı, üç yıl önce yürüyemez oldu. Hastaneye başvuran yaşlı adama bel kayması teşhisi konuldu. Çözüm bulunamayınca yaşlı adam Bolu Özel Fatma Hatun Hastanesi’ne gelerek muayene oldu. Tetkikler sonucu yaşlı adamın omuriliğinde tümör tespit edildi. Kundakçı, Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktoru Op. Dr. Ömer Polat tarafından ameliyat edildi. Başarılı geçen operasyon sonrası 88 yaşındaki hasta üç yıl aradan sonra yeniden yürümeye başladı. 
Op. Dr. Ömer Polat, “Hastamız ayaklarında yavaş yavaş başlayan güçsüzlük nedeni ile yürüyemeyecek duruma geldiğinde Düzce’de bir hastaneye başvuruyor. Belinde kayma olduğu ve bu nedenle ameliyat olması gerektiği söyleniyor. Bize tetkikleri ile geldiğinde hastamızı muayene ettik ve probleminin bel kaymasından daha yukarıda olduğunu, omurilikle ilgili bir sorun olduğunu tespit ettik. Tetkikler yenilendi ve sırt bölgesinde omurilik etrafını sarmış bir tümör olduğunu gördük. Yürüyememesinin sebebini ona bağlayarak ameliyat ettik. Harun Bey biraz destekle kendi yürüyebilecek hale geldi ve en kısa zamanda hiç yardım almadan yürüyecek, kendi işini gücünü görecek. Hastalığı da başka yere sıçrayacak bir hastalık gibi durmuyor. Alınan parçanın tahlili çıktığında belki tedavisi devam edecek” şeklinde konuştu.
Yürüyememe nedeni olarak farklı bir teşhisin konulmasını ve bunun sonucunda yanlış bir ameliyat ihtimalini de değerlendiren Op. Dr. Polat, “Hastamıza bel kayması için de ameliyat gerekebilir ama yürüyememesinin sebebi o olmadığı için hasta bel kaymasından ameliyat olsa idi herhangi bir fayda görmeyecekti. Dolayısıyla biz bu duruma sebebiyet veren gerçek hastalığı tespit ederek şifasını bulmasını sağladık” diye konuştu.
Harun Kundakçı’nın torunu Sezgin Kundakçı ise, tüm hastane personeline teşekkür ederek, “Dedemin üç senedir bacakları tutmadığı için yürüyemiyordu. Bizim desteklerimizle tuvalet ihtiyacını gideriyordu. Tavsiyeler üzerine birçok hastaneye gittik. Herhangi bir netice alamadık. Amcama Fatma Hatun Hastanesi’ni ve doktorlarının çok başarılı olduğunu söylemişler. Düzce’den kalktık ve bir umut diyerek buraya geldik. Gerekli muayene ve tahliller yapıldıktan sonra dedemin yürüyememesinin sebebinin bel kaymasından değil, omuriliğinde bulunan tümörden kaynaklandığını söylediler. Dedem 88 yaşında olduğu için ameliyat denildiğinde biraz tedirgin olduk ama en sonunda bütün ailenin ortak kararı ile ameliyat yapılmasını onayladık. Başarılı bir ameliyat geçirdi. Ameliyat olalı 5 gün olmasına rağmen yürümeye başladı. Eskisinden çok daha iyi. Ameliyatı gerçekleştiren hocamız Ömer Beye ve tüm Fatma Hatun Hastanesi personeline çok çok teşekkür ediyoruz” dedi. 
Ameliyatın üzerinden 5 gün geçmesine rağmen yürümeye başlayan Harun Kundakçı ise, “3 yıldır yürüyemiyordum. Ameliyat oldum, şuan çok iyiyim, yürümeye başladım. Doktoruma ve hastane çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun” şeklinde konuştu.
 
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8