Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
“FEYZİOĞLU SERT KAYAYA ÇARPTI”
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun acemi siyasetçi olduğunu belirterek, sert kayaya çarptığını söyledi.
Gündem 2014.05.13 - 14:37:55
 
 
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, 30 Mart Seçimlerinde göreve gelen Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin (AİHM) 1974 yılında yaşanan Kıbrıs Barış Harekatı nedeniyle Türkiye'yi 90 milyon Euro tazminata mahkum etmesi yönündeki soruya “Hiç haberlerden haberim yok desem doğru olur. Bilemiyorum değerlendiremem bir de hukuk işi ben mühendisim onun için fazla girmeyim ben o işe” dedi. 
Avrupa’nın Türkiye üzerinde canının ne isterse o standardı uyguladığını belirten Güllüce, “Avrupa bizim için hep böyle iki standarda değil üç standartta, 150, 200, 500 standardı vardır. Canı ne isterse o standardı uygular bunun yüzlerce örneği vardır. Biz 76 milyonluk dev bir ülkeyiz. Onları aşacak durumdayız. Ayağımızda çarık yokken, atamızın nalına çakacağımız çivimiz yokken o adamlara kemençe çaldırtmışız. Bugün ki her şeyimiz var. Tank yapan bir ülkeyiz. Bize bundan sonra hiçbir şey olmaz” diye konuştu.
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ile Başkan Recep Tayyip Erdoğan arasında yaşanan gerginliğin sorulması üzerine Bakan Güllüce, “Bir adam Başbakanın karşısına geçip de ‘Sen Van’daki binayı niye yapmadı’ diye sorarsan ayıp olmaz bu. Yapılmış bir şeyi ters anlatırsa 1 saat konuşursa. Orada hukuki bir toplantı var. Danıştay’ın toplantısı.TOKİ’yi konuşmanın yeri değil orası. Siyaset yapacaksan çıkıp yaparsın. Kılıçdaroğlu ile yarışacaksan bunun yeri Danıştay değil. Bunun yeri başka yerlerdir. Koltuğu Kılıçdaroğlu’nda alacaksın diye uğraşıyorsan onun yeri Danıştay’ın hitabet makam yeri değildir. Başbakanı hakaret yeri de değildir. Gidin kendi aranızda cebelleşin. İlle genel başkan olacağım diye Danıştay’da başbakana olur olmaz şeyler söylemek doğru değil. Siyaset yapacaksan girersin CHP’ye yarışırsın Kılıçdaroğlu ile kim kimi alt edecek bilmiyorum. Olursun genel başkan siyaseti yaparsın. Ya da olamazsın yine siyaset yaparsın o senin bileceğin bir şey. Ama Van’daki olayı birde doğru bilmiyorsun konuşuyorsun. Bu bir yerlere gelmenin kurnazlığını aramanın yolları. Bu kurnazlıklarla bir yere gelinemeyeceğini bilmeleri lazım. Hoş olmamıştır. Hukuk adına hoş olmamıştır. Avukat arkadaşlar adına hoş olmamıştır, şık olmamıştır ve ayıp etmiştir” dedi.
Bakan İdris Güllüce, Metin Feyzioğlu’nu acemi bir siyasetçi olarak yorumlayarak, “Kılıçdaroğlu ile hesaplaşmak mı istiyorsun. Onun koltuğunu altından mı almak istiyorsun akıllıca işler yap kardeşim. Böyle gidip de kayaya çarpıp kafanı vurup da kendini niye dövdürüyorsun kendine göre daha akıllı projeler yap. Kalıçdaroğlu zaten gitti gidiyor. Kolay alırsın ondan gidip de Recep Tayyip Erdoğan’a çarparak bir şey elde edeceğin yok. Çok yanlış bir strateji izliyorsun. Mesela usta siyasetçilerle konuşsa ne yapmam lazım Kılıçdaroğlu’ndan bu koltuğu alayım diye daha akıllıca akıl verirlerdi. Çocuk gibi kalkıp ta çarpmayacağı duvarlara çarptırtmazlardı” dedi. 
Konuşmaların ardından Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş Bakan Güllüce'ye çeşitli hediyeler verdi. Bakan Güllüce belediye ziyaretinin ardından AK Parti Düzce İl Teşkilatında partililerle bir araya geldi ve sonrasında Düzce’den ayrıldı.
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8