Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
İÇİMİZDEN BİRİ : Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in eşi GÖNÜL KELEŞ ile röportaj - DÜZCE POSTASI
Ünlü Düzce'liler 2014.05.15 - 15:31:28

 

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in eşi Gönül Suzan Keleş, Düzce Postası' nın 2247’inci portre konuğu oldu.

 

 GÖNÜL Keleş,  04 Eylül 1966’da doğdu. Gümüşova İlkokulu ve Gümüşova Lisesi’nde eğitim gördü. 1986’da  Mehmet Keleş ile evlendi. Yeşim (27), Hakan(22) ve Yasin(21)’nin annesi.

 

Gönül hanım, düzenli, temkinli, merhametli ve hırslı bir başak burcu. Aslen Trabzon’lu.  Kültür Mahallesi’nde oturuyor. Skoda Octavia model otomobil kullanıyor. Fenerbahçe takımını tutuyor  ve masa tenisi oynamayı  seviyor. Yerel gazetelerdeki yazıları takip ediyor. Son okuduğu kitap Ayşe Kulin’in “Hayal” adlı romanı. Beğendiği sanatçı  Filiz Akın.  En çok ATV’yi izliyor. “Muhteşem Yüzyıl” takip ettiği TV dizileri arasında ilk sırada yer alıyor. En beğendiği politikacı Recep Tayyip Erdoğan. Hayalindeki meslek ise polis olmaktı.

    

Ailesiyle birlikte doğa ile iç içe zaman geçirmek tercih ettiği tatil türü. Mardin, Hatay ve tüm tarihi yerleri gezip görmek istiyor. Boş zaman bulduğunda  ise bunu arkadaşlarıyla muhabbet ederek değerlendirdiğini söylüyor.. İletişim ve bilgi edinme amacıyla en çok internet kanalını tercih ediyor.

 

 Ukala, şımarık ve cahil insanlardan, çıkar için siyaset peşinde koşanlardan hiç hoşlanmıyor.

 

En son çok üzüldüğü ve çok sevindiği iki olayın aynı anda gerçekleştiğini söyleyen Gönül hanım, kızını evlendirdiği gün dayısının ölüm haberini aldığını ve iki duyguyu bir arada yaşadığını anlatıyor.     

 

***

 

30 Mart 2014'deki  seçimlerde Düzce Belediye başkanlığına ikinci defa seçilen Mehmet Keleş’in eşi GÖNÜL Suzan Keleş , Düzce’de en çok dikkat çeken  kadınların başında geliyor. Özel hayatında nasıl birisi olduğu, nasıl yaşadığı nelerden hoşlandığı  merak ediliyordu.

 

Düzce Postası’nda “İçimizden Biri” köşesinin konuğu olan Gönül Keleş, özel yaşamayla ilgili sorularımızı cevaplarken Düzce hakkındaki görüş ve düşüncelerini de  samimiyetle anlattı.  Düzce’yi en çok sıcak kanlı insanları ve dört bir tarafın yeşil, havadar olması nedeniyle sevdiğini söyleyen Keleş, gördüğü sorunları da şöyle açıkladı. 

 

 Çöpler etrafa atılıyor

 

Bence Düzce'nin en önemli sorunu çöplerin çöp kutusunun içine değil de etra-fına atılması. Yapılan hizmetin değerinin bilinmemesi de bir başka problem, Sorun her yerde var fakat düzelemeyecek sorunlar değil.

 

Araçlar kaldırımlarda

 

Kaldırımların doğru kullanılmayıp araçlar tarafından işgal edilmesi. Trafikde karşılaşılan sorunlar.  Örneğin  ben engelli çocuğa sahip bir anneyim. Park yerlerinde bana ayrılmış alana aracımı park edeceğim fakat  engellilere ayrılmış alana normal bir insanın aracını park etmesi hiç hoş değil.  İnsanlar bazı şeylere duyarlı olmalı.

 

Başkan ben olsaydım…

 

Düzce Belediye Başkanı eşim Mehmet Keleş’in yerinde olsaydım; arabaların kaldırımları işgal etmelerini önleyecek çalışmalar yapardım. Büyükşehirler gibi her tarafın yemyeşil, her tarafın çiçeklerle çevrilmesini sağlar, Düzce’nin girişini daha güzel daha temiz ve pırıl pırıl bir Düzce yapmaya çalışırdım. Fakat bu çalışmalar yapılsa bile insanlar yapılana saygı duymamakla birlikte etrafı çöp yığınına çeviriyorlar.

 

Sokaklar emniyetli değil

 

Düzce’de beni en çok rahatsız eden şeylerin başında sokakların eskisi gibi emniyetli olmaması geliyor. Düzce’nin  gelişmesiyle birlikte çok fazla göç alması da bir başka mesele.

 

Doğrular konuşulmalı!

 

Siyaset hakkında yalan yanlış dedikodular yapılması da hiç hoş değil. Dedikodu yapılmasın doğrular konuşulsun….

 

Korkusuzca gezilebilmeli

 

Düzce ‘nin düzenli, temiz, emniyetli eskiden olduğu gibi insanların geceleri sokaklarda korkusuzca  gezebildiği, kapılarını kilitlemeden uyuyabildiği nezih bir şehir olmasını isterdim…

Ayrıca Belediye Başkanı’nı  ve Vali’yi halkın için de onlarla  bir arada  iç içe olmasını görmek istiyorum.

 

Çevre bilinci asla yok

 

Gençlerin olmadık sebepler yüzünden kavga etmeleri, madde bağımlılığının fazla olması insanların birbirlerine zarar vermesine neden oluyor ve Düzce toplumunda çevre bilinci asla yok sokaklardan da belli değil mi çere bilincinin olup olmadığı. 

Röportaj: Kübra Sali ( Düzce Postası - 15.05.2014 ) 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
boğma büyüme düzceliyim düzceye gelen en başarısız başkan elle tutulur bi icratı yok akp nin sayesinde geldi bence
as - 14.2.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%55,85

yılın tek adayı düzceden ferdi hasan çalışakanoğlu kesinlikle nerde bu adam ismi
düzce aga mah - 9.2.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,74

Birdahaki seçimde Başkan siz olun. Tam benim kafama göresiniz. Sizin gibi düşünen de o kadar çok ki
Müge Demirciler - 22.1.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%53,08

Sizin düşündüklerinizi eşiniz neden düşünmüyor acaba,Düzcede pek durmadığı içinmi.
DÜZCELİ - 21.1.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%43,60

Gönül hanım, Düzce de başı boş köpeklerden bıktık, çocuklar çok korkuyor, bazen sokaklarda bir den ortaya çıkıyorlar ve çocukların ellerindeki yiyecekleri yemeye çalışıyorlar.Belediyeye kaç defa söyledik ama bi çare bulamadılar. Lütfenn...çöüzm bulamıyorlarsa, toplayıp istanbula götürsünler orası da Akparti belediyesi gereğini yapacaktır.ilginizi bekliyoruz.
ayşe - 20.1.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,41

Gönül hanımın güzel düşüncelerini aynen paylaşıyorum.Özellikle eski düzcede geceleri de güvenli olunurdu. Fakat devir çok değişti. haklısınız. İnşallah eşiniz de düzceye güzel hizmetler getirir.
Aylin - 14.1.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,22

Çok güzel tespitleriniz var. Belediye başkanı olan eşiniz Mehmet Keleş de güzel işler yapıyor. Siz de bu konuları hatırlatırsanız daha da faydalı olur.
ali göktürkler - 23.09.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%53,57

düzcenın önde gelen en önemli sorunu hasarlı ve metruk bınalar kullanılmayan kaliçi işyerlerı buralar böyle durdugu sürece düzcede huzurlu uyku ve gezıntı yapmaya korkarız neden mı buralar hırsız tınercı sarhoş insanları barındırma merkezı oldu buralar hal olmayınca düzceye huzur gelmezn lüffen duyarlı olalım teşekürler
nevın altın - 16.05.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,44

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8