Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Soma şehitlerine manevi destek
DÜZCE İl Müftülüğü tarafından Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasında hayatını kaybedenler için hatim ve mevlit okutuldu.
Gündem 2014.05.20 - 14:56:29

 

Düzce Müftülüğü tarafından tüm yurtta ilan edilen milli yas sonrasında Merkez Büyük Camii ve Merkez Cedidiye Camilerinde mevlidi-i Şerif okutuldu.

Ayrıca Soma maden faciası nedeniyle Cuma günü bütün camilerde “Müminler tek vücuttur” konulu hutbe irat edilerek, soma şehitleri için dualar yapıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Manisa İli Soma İlçesinde meydana gelen elim maden faciasında hayatlarını kaybedenler için 16 Mayıs 2014 Cuma günü Ankara Ahmet Hamdi Akseki Caminde hatim merasimi yapılması planladı.

Bu bağlamda Soma şehitlerin ruhlarına ithaf etmek üzere İl ve İlçe Müftülüklerine bağlı Cami ve Kur’an Kurslarında 156 adet hatim okundu.

Konularla alakalı bir açıklama yapan İl Müftümüz Selami Emen, “Manisa'nın Soma İlçesinde meydana gelen elim maden kazasında hayatını kaybedenlere rahmet dilemek, yaralı olanların acısının bizim acımızın olduğunu belirtmek, kalanlara sabır dilemek için hatimler ve mevlid-i şerifler okuttuk, dualar ettik. Cenab-ı Hak, acımızı arttırmasın. İnşallah buna benzer afetlerle, olaylarla bir daha karşılaşmayız. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diler, yaralı işçilere de acil şifalar diliyorum” şeklinde konuştu.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8