Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Okullar Fatih için dönüşüyor
DÜZCEİl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman, Fatih Projesinden faydalanabilmesi için okul dönüşümlerinin şart olduğunu söyledi. 2 yıl içerisinde 9 okulda dönüşüm yapıldığını ve 3 bin 428 öğrencinin dönüşüme tabi tutulduğunu belirten Yurtman, yeni eğitim öğretim döneminde 26 okul ve 15 bin 926 öğrencinin dönüşüme dahil edileceğini belirtti.
Eğitim 2014.06.13 - 15:03:22

 

Düzce’de 2013 - 2014 Eğitim Öğretim Yılında hiç bir sorunun yaşanmadığının vurgulayan Yurtman “2013 2014 eğitim öğretim yılının sonuna geldik. Bu süre zarfında hiç bir olumsuzluk yaşanmadı. Müfredatımız tamamen uygulandı. Daha önce Orta Öğretimden Liseye geçiş için tek sınav yapılırken bu yıl ilk defa bu kaldırıldı ve 1. dönem imtihanlardan 1’i, 2. Dönem 1’i olmak üzere, toplam puan ve ortalamalar alınarak merkezi sistemle öğrencilerimiz liselere yerleştirilecek. İlimizde de bu imtihanlar yapılmış ve hiç bir sıkıntı yaşanmamıştır” dedi.

Yurtman dönüşüm çalışmasının bu güne kadar ertelendiğini ancak kanun gereği 3 yıl içerisinde dönüşümün tamamlanması gerektiğini hatırlatarak “2012 - 2013 eğitim öğretim yılında Bakanlığımız tarafından 4+4+4 sistemiyle ilk, ortaokul ve lise ayrımı yapılmıştır. İlimizde bununla ilgili çalışmalar gerçekleştirilmiş, 2 yıl içerisinde 9 okulun dönüşümü yapılmıştır. Oysa 3 yıl içerisinde ya tamamen ya da kademeli olarak bütün okulların dönüşümünün yapılması gerekiyordu. Geçmişte bununla ilgili bazı çalışmalar olmuş. Ancak zamanı olduğu düşüncesiyle ertelenmiş. Biz bununla ilgili güzel bir çalışma yaparak okulların önemli bir kısmının yer ve sayılarını belirlemiş olduk” diye konuştu.

Yeni dönemde 26 okulda 15 bin 926 öğrencinin dönüşüme tabi tutulacağını dile getirerek “Düzce’de 57 okulda 26 bin 789 öğrenci var. 2 yıl içerisinde 9 okulda dönüşüm yapılmış ve 3 bin 428 öğrenci dönüşüme tabi tutulmuştur. 2014 - 2015 eğitim öğretim yılında 26 okulda 15 bin 926 öğrenci dönüşüme tabi tutulacaktır. Bu işlem Bakanlığımızın ve kanunların emrettiği şekilde yapılacaktır. Dönüşümü yapılmayan 22 okul ve dönüşüme tabi tutulmayan 7 bin 435 öğrenci kalacak. Bu okulların mesafeleri maalesef çok uzak. Eşleşmeleri şuanda mümkün değil. Ancak önümüzdeki yıl bu okullarda da gerekli çalışma yapılacak” şeklinde açıklama yaptı.

Velilerden kendilerine güvenmelerini isteyen Yurtman şöyle devam etti: “Dönüşüm sürecinin başlatmak için bir komisyon kurularak geniş çaplı bir çalışma yapıldı. Öğretmenlerin, sendikaların, velilerin ve müdürlerin görüşleri alındı. Velilerden isteğimiz bize güvensinler. Sonucun çocukları için hayırlı olacağını bilsinler. Gelecekte bu çalışmanın farkını göreceğiz.”

Yurtman, Düzce’nin Fatih Projesinden faydalanabilmesi için dönüşümün şart olduğunun atını çizerek “Bize ‘Neden yeni okullar yapılmadan bu dönüşüm yapıyorsunuz’ dendi. İlk ve ortaokullar bir arada olursa, liselerden sonra orta okullarda da uygulanacak fatih projesinden faydalanamayız. Eğer dönüşüm sağlanamazsa proje Düzce’de uygulanamayacak. Öğrencilerimiz bu teknoloji ve bilgi birikiminden istifade edemeyecek. Daha öncede dışarıdan yapılan müdahaleler sonrası eğitim seviyemiz geride kalmış. Bizim öğrencilerimizde en az diğer illerdeki öğrenciler kadar zeki ve başarılı. Benim öğretmenlimde en az diğer illerdeki öğretmenler kadar donanımlı. Devletin koyduğu kuralları uygulamayı ertelersek bundan olumsuz olarak etkilenen biz oluruz” dedi.

Yurtman bu değişimin faydalı olacağına dikkat çekerek “Herkes sadece kendi çocuğunu düşünmüş olabilir. Ama ben Milli Eğitim Müdürü olarak tüm çocuklarımızı düşünmek durumundayım. Çocuklarımızın yarına en iyi şekilde hazırlanmaları bizim sorumluluğumuzdadır. Velilerimizin, öğretmenlerimizin hepsinin nitelikli olduğunu bilmelerini istiyoruz. Bu teknolojiyi getirdiğimizde başarının arttığını göreceğiz” diye konuştu.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8