Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
68 bin öğrenci tatile çıktı
DÜZCE’de 348 okulda 68 bin 104 öğrenci karne heyecanı yaşadı. Öğrenciler ve eğitimciler 3 aylık yaz tatiline başladı.
Eğitim 2014.06.13 - 16:42:42

 

Düzce’de karne töreni Pakmaya İlkokulunda gerçekleştirildi. Törene Vali Ali İhsan Su, Kıdemli Albay Ramazan Akça, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman, Divapan Genel Müdürü Hakan Zengin, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Vali Su, “Bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldik. Eğitimin üç ana ayağı var. Bunlar öğrenci, öğretmen ve veli. 3 ayağın olumlu çalışması eğitimdeki kaliteyi arttırır” dedi.

Vali Ali İhsan Su yaptığı konuşmasında öğretmenlere “Tatil öğretmen arkadaşlarımız için yeni bir eğitim öğretim yılına kendilerine hazırlayacakları dönem olacaktır” diye konuştu.

Vali Su konuşmasında velilere de masajlar vererek “Her çocuk üstün başarılı olmayabilir. Onlara her alanda destek olmalıyız. Hepsinin karnesi 5 pekiyi olacak diye bir şey yok. Öğrencilerinde kendilerine göre farklı yetenekleri olabilir. Bu anlamda çocuklarımıza her alanda destek olmalıyız” şeklinde konuştu.

Vali Su öğrencilere de 3 aylık yaz tatili ile ilgili tavsiyelerde bulunarak “Sevgili öğrenciler önünüzde 3 ay tatil var. Bu tatili spor yaparak, kitap okuyarak, gezerek değerlendirin. Hem beyninizi hem de fiziki anlamda kendinize katkı sağlayın. Tatili boş boş geçirmeyin. Gelecek olan 2014-2015 eğitim öğretim sezonuna kendinizi hazırlayın” dedi.

Vali Su, konuşmasında son alarak Düzce’de 30’a yakın okulun inşaat halinde olduğunu ve bunların büyük bir kısmının 2014-2015 eğitim öğretim sezonuna yetişeceğini bildirdi.

Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman ise Düzce’de 68 bin 104 öğrenci 3 bin 617 öğretmenin bir eğitim öğretim yolunu daha tamamladığını işaret ederek örencilere kitap okuyun tavsiyesinde bulundu.

Konuşmaların ardından ise okulda derece yapan öğrencilere protokol üyeleri tarafından çeşitli ödüller verildi. Sonrasında ise 1. Sınıfların karneleri dağıtıldı.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8