Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
ADD Madımak’ı andı!
ATATÜRKÇÜDüşünce Derneği Başkanı F. Nural Madencioğlu, 2 Temmuz 1993 tarihinde Sivas’ın Madımak Oteli’nde çıkarılan yangında hayatını kaybeden 37 vatandaş için anma mesajı yayınladı.
Gündem 2014.07.02 - 14:32:23

 

Madencioğlu, utanç günü olarak nitelendirdiği bu olayın, emperyalizmin ülkemiz üzerindeki oyunlarından biri olduğunu ifade ederken, amacın Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni çağ dışı bir yapıya dönüştürmek olduğunu kaydetti.

 

Madencioğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Yüce Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni hazmedemeyen gerici güçlerin sebep olduğu utanç günüdür.

 

2 Temmuz 1993 tarihinde Sivas şehrinde bu ülkenin ilerici, çağdaş insanlarını utandıran, tarihte benzerine az rastlanan bir olay olmuş ve 37 insanımız Sivas şehrinin Madımak Otelinde karanlık özlemi içersindeki insanlar tarafından yakılmıştır. Bu olayı Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi olarak halkımıza hatırlatmayı görev biliriz. Bu olayın, emperyalizmin ülkemiz üzerindeki oyunlarından biri olduğunun bilincindeyiz.

Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin harcında bilim vardır, akıl vardır.

 

Biliyoruz ki bundan rahatsız olan ABD ve AB, devletimizin bu özelliğini ortadan kaldırma gayreti içersindedirler. Bu güçler ülkemiz içindeki gerici güçleri kışkırtmakta, onlarla işbirliği yapmaktadırlar. Amaçları temelinde bilim ve akıl olan devletimizi yıpratmak ve çağ dışı bir yapıya dönüştürmektir.

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bu güzel devleti savunmak, oluşan tehlikeleri görmek, göstermek ve bu tehlikeleri ortadan kaldırmak devletin değerini bilen bizlerin asli görevidir.

 

2 Temmuz Sivas katliamında hayatlarını kaybeden insanlarımızı minnet, sevgi ve saygı ile anıyoruz.”

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8