Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Bebek Gibi Baktığı Hastanın Yakını Tarafından Dövüldü
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde tedavi gören bir hastanın yakını, hastayı taburcu etmedikleri gerekçesiyle doktorun burnunu ve kolunu, hemşirenin de kolunu kırdı.
Sağlık 2014.07.04 - 17:28:46

 

Olay, Plastik Cerrahi Servisi'nde yaşandı. İddiaya göre, Hüseyin Y isimli hasta, 6 aydan bu yana Bolu'da tedavi görüyordu. Hastanın ağabeyi Savaş Y, yatalak durumdaki kardeşinin son durumu hakkında Araştırma Görevlisi İstemihan Öztürk'ten bilgi aldı. Hasta yakını, "Düzce'den gelip gitmesi zor oluyor. Artık taburcu edin" diyerek doktorla tartışmaya başladı. Hemşire Mehpare Kaya ile birlikte başka hastasını kontrole giden Dr. İstemihan Öztürk, bu sırada hasta yakını Savaş Y'in saldırısına uğradı. Doktora kafa atarak burnunu ve kolunu kıran Savaş Y, daha sonra kavgayı ayırmak için araya giren hemşire Mehpare Kaya'nın da kolunu kırdı. İstemihan Öztürk'ün başına defalarca yumruk atan Savaş Y, güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirildi.

 

Olayın arından burnu ve sağ kolu kırılan Dr. İstemihan Öztürk ile sağ kolu kırılan hemşire Mehpare Kaya tedavi altına alındı. Adliyeye sevk edilen Savaş Y, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 

Hastasına aylardır Bebek gibi baktığını söyleyen Dr. İstemihan Öztürk, şöyle konuştu: "Hiçbir sebebi olmayan bir saldırıya uğradım. Hasta yakınına hastanın durumuyla ilgili bilgi verdim ve şu an ameliyata hazır olmadığını anlattım. Yatağa bağımlı bir hasta ve kronik yaraları vardı. Ben hemşire hanıma bir hasta hakkında bilgi verdiğim sırada kendi hastasıyla ilgili konuşmaya devam etti. Hiç beklemediğim bir anda kafa atıp yumruklarla saldırdı. O sırada en az 10-15 yumruk yedim. O an bilincimi kaybettim ve gerisini hatırlamıyorum. Zaten ellerim kafamda koltukta bayılmışım."

 

Hemşire Mehpare Kaya ise kavgayı ayırmak isterken hasta yakınının kendisine de saldırdığını söyleyerek, "Hasta yakını doktorun üzerine çıkmış yumruklarla saldırırken ben arkasına geçip kendime doğru çektim. O sırada beni kollarımdan tutup tartakladı. 'Bana niye saldırıyorsun' diye bağırınca tekrar doktora yöneldi" ifadelerini kullandı.

 

Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi önünde toplanan hastane çalışanları ve sendika temsilcileri ellerinde pankartla sağlık çalışanlarına yönelik saldırıyı protesto etti.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8