Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
10.12.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Turizm katlediliyor!
Akçakoca sahilleri bakımsızlık ve ilgisizlikten adeta kaderine terk edildi. Vatandaşlar sahillere çöplerini atıp gidiyor, gece-gündüz içki alemleri yapılıyor.
Çevre 2014.08.02 - 14:54:57
 
 
Yetkililer ise ne çöpleri topluyor, ne de  herhangi bir güvenlik önlemi alıyor. Akçakoca’da turizm adeta katlediliyor. 
 
TURİZMDE söz sahibi olmak isteyen Düzce’nin, Karadeniz’e açılan penceresi Akçakoca’da sahillerin durumu büyük tepki topluyor. Ramazan ayının ardından her günü dolu dolu geçiren, Akdeniz ve Ege’yi aratmayan Akçakoca sahilleri, sezonun en hareketli olduğu şu dönemde adeta kaderine terk edilmiş durumda. Vatandaşların yiyip içtiği yiyeceklerin artıklarını bıraktığı sahiller, ayyaşların mekanına döndü. Yetkililerin duyarsız kalması ve bu konuda herhangi bir çalışma yapmaması nedeniyle sahiller sahipsiz duruma düştü. 
 
BİNLERCE LİRALIK MAKİNE ÇALIŞTIRILMIYOR
Sahiller çöplük içerisinde iken, önceki CHP Belediye Başkanı Fikret Albayrak tarafından alınan çöp toplama makinesi kumsalda bekliyor ve hiç çalıştırılmıyor. Uzunca bir süredir arızalı olduğu için çalıştırılmayan araç, Ramazan Bayramı öncesinde tamir ettirilmiş ve sahiller temizlenerek turistlere hazırlanmıştı. Ancak bu araç, şu anda çöpten geçilmeyen sahillerde park etmiş vaziyette duruyor.
 
YEDİLER, ATTILAR, GİTTİLER
Vatandaşlar da yetkililer kadar duyarsız davranıyor. Denize giren insanlar çöpü görünce, onlar da yediklerini, içtiklerini sahillere atıp gidiyor. Bu da sahillerde çöp yığınlarının oluşmasına neden oluyor.
 
HİÇ BU KADAR ÇÖP OLMAMIŞTI
Düzce’nin yegane plajları daha önce hiç bu kadar çöple dolmamıştı. Bu görüntüler, “Turizm sahilde daha başında iflas etti” dedirtti. Bir yandan turizmde Düzce’yi ileri götürmek isteyenler çalışmalarını sürdürürken, bir yandan ise sahillerimizden yararlanmak üzere gelen turistler kaçırılıyor. 
 
GECE-GÜNDÜZ İÇKİ İÇİYORLAR
Akçakoca sahillerinde yaşanan bir diğer olumsuzluk ise umuma açık şekilde içki içilmesi. Kumsalda plajda güpe gündüz içki içiliyor ve ailelerin arasına içki içen şahıslar karışıyor. Gece-gündüz içki aleminin yapıldığı plajlarda güvenlik önlemi olmaması nedeniyle, tartışmalar ve kavgalar çoğaldı. Akçakoca kumsalı tamamen sahipsiz bir görünüme büründü. 
 
BARİ 10 AĞUSTOS’A KADAR TEMİZ TUTULSUN
Vatandaşlar “Bari Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapılacağı 10 Ağustos’a kadar belediye çalışsın, yoksa AK Parti’nin oyları düşecek” diyor. 30 Mart’ta oturduğu belediye başkanlığı koltuğunda ilk sınavını verecek olan Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, AK Parti’nin oylarının düşmesinden sorumlu tutulacak. 

TURİZMİN KATLİ
Vatandaşlar hem bilinçsiz, hem de pisliyor. Yetkililer hem duyarsız ve sorumsuz, hem de temizlemiyor, sahip çıkmıyor. Sonuç hem vatandaş hem yetkililer sanki el ele vermiş el birliği ile cennet sahillerimizi çöp yığını ve başıboş bir hale getirmek için çalışıyor. 
Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Sayın Akçakoca’lı Ali bey, öncelikle şunu söylemek istiyorum,herkes her şeyi sizin gibi anlayıp yorumlayacak diye bir kural yok.Ben de en az sizin düşündüğünüz kadar Akçakoca’yı düşünenlerdenim.Akçakoca’yı çöpe çevirenlerin eleştirilmesine karşı çıktığım falan da yok. Benim yazımdan bunu anladıysanız bu da sizin anlayışınıza kalmış bir şey. Tabi ki de bu işlerleri yapan ve yapacak yetkili kişileri uyarmak hepimizin görevi. Bunu yaparken, kaş yapayım derken, göz çıkartmanın da kimseye yararı olmaz..Ben yazının bütününden Akçakoca’mızın kötü reklamı yapılmış diye düşünmeye devam ediyorum.
Gülten ÖZDEŞ - 06.08.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%53,40

o zaman akçakocanın belediyesine kaymakamlığına git sahillerin temizlenmesi için başvuruda bulun ali oturduğun yerden atıp tutma
mehmet - 06.08.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%45,90

Sayın Gülten hanım, bu yazıdan alınması gerekenler, sahili pisleyenler ve bu pisliği temzilemeyenlerdir. Size ne oluyor anlayamadım! Yazı apaçık bir şekilde Akçakoaca'mızın kötüleşmemesi, temiz kalması için yazılmış. Yetkililerin Akçakocamıza sahip çıkması için yazılmış. Siz ise Akçakocayı afedersiniz ama psileyenlere karşı ve bu pisliği temzilemeyenlere karşı yazı yazılmamasını istiyorsunuz. Akçaocamıza sahip çıkalım. Çöpleri temzilemeyenleri uyaralım. Buravo düzce postasına. Akçakocaya sahip çıkıyor. Akçakoca bu saatten sonra hiç bir zaman tursitsiz kalmaz zaten ama mesele bu güzel şehrimizin ve kumsallarımızın bozulmaması. Onu sağlamak için çevreyi bozanlarla ve bozulmasına göz yumanlarla mücadele edilmeli.
Akçakocalı ali - 06.08.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,82

Bu yazınızı tamamen maksatlı yazdığınızı düşünüyorum.Yazınıza atmış olduğunuz başlıklar ise bunun kanıtı gibi...Akçakoca,Düzce ilimizin tek denize açılan penceresi iken bu kadar karalayıcı yazı yazmanız ve sanki Akçakoca sahilleri çöpten ve sarhoşlardan geçilmiyor gibi bir algı yaratmanızı da manidar buluyorum.Elbette yetkililerin ve Akçakoca halkının bu konuda uyarılmasına ve daha iyi hizmet etmelerine katkıda bulunmak adına eleştirilmesine hiç kimsenin itirazı olmaz."BARİ 10 AĞUSTOS’A KADAR TEMİZ TUTULSUN" başlığınız da açıkça sizi ele veriyor.Akçakoca’lı ve Akçakoca’da yaşayan bir vatandaş olarak şunu demek istiyorum,bu güzel ilçeyi bu kadar ucuz hikayelerle karalamayın Lütfen…
Gülten ÖZDEŞ - 06.08.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,35

Ne yani yetkililer ne yapsın diyen memet bey; yetkililer bostan korkuluğu değil ne tedbir gerekiyorsa o tedbieri almak onun görevi. Yok eğer ne yapalım vatandaş pisliyor diyen yetkili varsa o da yerini başka birine bıraksın çare bulur başkaları. Sırada kamu işleri için bekleyen binlerce insan var. Çare bulan gelir çareyi bulamayan gider bu kadar basit. Vatandaş çöp atıyor ne yapalımla olmaz. Yetkililerin görevi onu engellemek. İşleri bu değil mi kardeş!
Ali - 05.08.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,79

bu duruma yetkililer ne yapsın adım başı görevli mi koyacaklar insanlık önce insanın kendisinde bitiyor bir yeri nasıl bulmak istiyorsan öyle bırakmalısın bu çevre kirliliği maalesef türkiyenin her yerinde var eğitimsiz ve kültürsüz insanlar oldukça bu görüntüler olacaktır.. ancak belediyenin sahil görevlendirdiği can kurtaran veya diğer görevliler bu şekilde davranan insanları uyarabilirler eğitim şart önce herşey insanın kendisinde bitiyor bence
şamil - 04.08.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%45,52

kendi yedikleri kaba pisleyen vatandaş bunlar... o çöplerin ortasına otursunlar...
memet - 04.08.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%45,09

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8