Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Hayata destek yaz okulları çalışmaları sürüyor
Düzce'nin Çilimli ilçesinde Hayata Destek Yaz Okulu çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.
Eğitim 2014.08.22 - 15:18:19

 

Düzce, 22 Ağustos 2014- Hayata Destek Derneği, mevsimlik gezici tarımda çocuk işçiliğini engelleme programı dahilinde Çilimli’de çocuklar ve aileleriyle etkinliklerine devam ediyor.

Mevsimlik tarım göçüne aileleriyle birlikte katılan çocuklarla, 2012 itibariyle atölyeler düzenleyen Hayata Destek Derneği, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Ağustos ayında Düzce’ye fındık hasadına gelmiş çocuklarla birlikte çalışmalar yapıyor.

Fındık toplamaya gelen çocukların eğitimlerine katkıda bulunmayı ve sağlık, iletişim, haklar, kültür ve spor başta olmak üzere temel bazı alanlarda gelişmelerini amaçlayan yaz okulunda, ayrıca çocukların annelerine yönelik olarak da eğitim çalışmaları yapılıyor.

Bu yıl; 4-6 yaş arasında 22 çocuk Çilimli Kaymakamlığı’nın katkılarıyla Çilimli Anaokulu’ndaki kreşe gidiyor. 6-18 yaş arasında günde ortalama 80 çocuk ise Hayata Destek Derneği’nin atölyelerine katılıyor, lunapark, gazete, fabrika gezileri ile ufkunu genişletiyor, çektiği fotoğraflarını sergiliyor.

İlki 2013’te gerçekleştirilen futbol turnuvası, bu sene de sürüyor. Alanda bu sene dört erkekler takımının dışında, iki kız futbol takımı da oluşturuldu. Kamp alanındaki çocuklar, Çilimlili çocuklarla yapacakları dostluk maçını ise 23 Ağustos Cumartesi gerçekleştirecek. 28 Ağustos Perşembe ise kız futbol takımlarının final maçı oynanacak.

Çocuklar kendi çektikleri fotoğrafları 22 Ağustos Cuma günü Çilimli kamp alanında sergileyecek.26 Ağustos Salı günü saat 19.00’da Çilimli Anaokulu’nda da mezuniyet töreni düzenlenecek.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8