Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.11.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Melih Gökçek Akçakaca'daki tesisi açtı
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Akçakoca'da MTA'ya ait uzun yıllardır atıl durumda olan tesisleri, Ankaralı öğrenciler, yaşlılar ve engellilerin kamp yeri olarak yeniden düzenleyerek hizmete açtı.
Siyaset 2014.08.25 - 14:12:26
 
 
 
AÇILIŞ töreninde konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Bu tesisimizde her yıl 5 bin öğrencimiz, yaşlımız ve engellimiz hiç bir bedel ödemeden, her şey dahil bizden olmak üzere tatilini geçirecek. Tesis aynı zamanda Akçakoca ekonomisine bir katkı demek. Kamp sayesinde Akçakoca’yı tanıyanlar çoğalınca yaz aylarında gelen giden turistler de çoğalacak” dedi.
Açılış törenine, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in yanı sıra eşi Nevin Gökçek, Düzce Milletvekilleri Osman Çakır, Fevai Aslan, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası eşliğinde Nur Yoldaş ve Ercan Turgut’un seslendirdiği sevilen şarkılardan oluşan konserle başlayan açılış töreninde konuşan Başkan Gökçek, Akçakocalıların eniştesi olduğunu hatırlatarak, “Sevgili Akçakocalılar biliyorsunuz Akçakoca’nın eniştesiyiz. Enişte olduğumuz için öteden beri de her geldiğimiz zaman hangi belediye başkanı gelirse gelsin mutlaka Ankara’dan bu noktada eniştelik payını istiyor. Ankara her yerin ağabeysi. Her tarafa koşmaya çalışıyor. Taa Siirt’ten tutun Karadeniz’den, batıya, doğuya ne tarafa bakarsanız bakın Ankara’nın gücü yettiğince her tarafa eli uzuyor” dedi.
Ankara’nın güzel bir adeti olduğunu belirten Başkan Gökçek şunları söyledi: “Öteden beri Ankara’nın güzel bir adeti var. O da şu Ankara’nın en çalışkan takdir ve teşekkür alan çocukları her sene biz birer haftalık ücretsiz tatile gönderiyoruz. Bizim Akçay’da tesislerimiz var, ayrıca Kesikköprü’de tesislerimiz var ama Ankara o kadar büyük ki öğrencilere bu yetmiyor. Devamlı olarak yeni tesisler ararken Sayın Bakanımızdan rica ettik ve bize bu tesisleri teslim etti. Biz de kısa sürede yoğun bir çalışma göstererek tesisleri bu mükemmel duruma getirdik. Bundan sonra Ankaralı takdir ve teşekkür alan çocuklarımızı, Ankara’daki engelli kardeşlerimizi yaşlı büyük küçük fark etmeden Ankara’daki yaşlılarımızı yıl boyunca birer haftalık ücretsiz tatiller şeklinde ağırlayacağız.  Kampımızın yaklaşık 150 kişilik kapasitesi var. Bu demektir ki her yıl aşağı yukarı 5 bin Ankaralı Akçakoca’yı tanıyacak ve bu aynı zamanda ne demek Akçakoca ekonomisine bir katkı demek. Bu sayede Akçakoca’yı tanıyanlar çoğalınca yaz aylarında gelen giden turistlerde İnşallah çoğalacak.”
 
“AKÇAKOCA KARDEŞ İLÇE”
Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal projelere çok önem verdiklerini belirten Başkan Gökçek, “Çocuklara, yaşlılara, kadınlara, gençlere, engellilere çok önem veriyoruz. Bütün bu saydığım gruplar için Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak aynı anda uyguladığımız sosyal proje sayımız 164 tane. 164 proje aynı anda yürüyor. İşte bu proje de bunlardan birisi” diye konuştu.
Akçakoca Belediyesi’ne her dönemde yardım ettiklerini vurgulayan Melih Gökçek, "Akçakoca  Ankara’nın kardeş ilçesi. Öyle kabul ediyoruz İnşallah. Sevgili Akçakocalılar tekrar hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
 
“TESİS YAKLAŞIK 25-30 YILDIR KOMADAYDI”
Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ise “Bugün bizler için çok önemli bir gün. Bu önemli tesis 25-30 seneden beri atıl vaziyette, adeta komada, bitkisel hayatta idi.  Akçakoca’nın tam ortasında en güzel yerinde duran bu tesisi Akçakoca’ya kazandıran, ülkemize kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek’e çok çok teşekkür ediyorum” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Belediye Başkanı Gökçek eşi Nevin Gökçek, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Milletvekilleri Osman Çakır, Fevai Arslan, İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu hayırlı olsun dilekleri ile açılış kurdelesini kestiler.
Açılışın ardından protokol üyeleri ve vatandaşlar tesisi gezdiler. Açılış töreninde çocuklara top ve bebek dağıtıldı. Açılış töreni ile birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından Ankara'dan getirilen başarılı öğrenciler kampın ilk konukları olarak tatillerine sevinç gösterileri ile başladılar.
 
AKÇAKOCA KAMPI
Akçakoca eğitim ve dinlenme tesislerinin açılışı ile birlikte Büyükşehir Belediyesi’nin tatil tesislerine bir yenisi daha eklendi.
Büyükşehir Belediyesi tarafından MTA’dan devralınan tesis baştan sona revize edilerek son derece modern bir tesis haline getirildi.
Ankara’ya 3 saatlik mesafedeki Akçakoca’da deniz kenarında, yepyeni ve modern tesisleriyle hizmete giren kamp, Başkentli misafirlerine doyulmaz bir tatil keyfi yaşatacak.
Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl Başkentli başarılı öğrenciler ile yaşlı ve engelli vatandaşları ağırladığı Akçay’daki 300 kişilik kampına, 150 kişilik kapasitesiyle destek sağlayacak olan Akçakoca tatil kampında da yok yok... Futbol ve basketbol sahalarından, havuzuna, denizine, eğlenceli spor aktivitelerinden, amfi tiyatroda animasyon gösterileri ve kamp ateşine kadar pek çok etkinliğin düzenleneceği Akçakoca tesisleri de Akçay’daki tatil kampı gibi pek çok gezi ve eğlence dolu aktivitelerle unutulmaz bir tatil fırsatı sunacak.
Büyükşehir Belediyesi’nin yine ücretsiz olarak Başkentli öğrenci, yaşlı ve engelli vatandaşları ağırlayacağı Akçakoca Eğitim ve Dinlenme Tesisleri, açık büfe kahvaltısı, öğle ve akşam yemeğiyle “her şey dahil ücretsiz” hizmet verecek.
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8