Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Hikmet Akın Ortaokulu'nda tören yapıldı
Düzce’de yeni eğitim-öğretim yılı 3 bin 653 öğretmen, 69 bin 317 öğrenci ile 342 okulda başladı.
Eğitim 2014.09.15 - 15:40:04

 

 

Yeni dönem açılış töreni ise yapımı tamamlanarak eğitime başlayan Hikmet Akın Ortaokulu’nda yapılarak okul binası da hizmete açıldı.

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2014-2015 eğitim-öğretim yılının açılışı bu yıl betonarme binasına kavuşan Hikmet Akın Ortaokulu’nda tören düzenlendi. Törene Düzce Valisi Ali İhsan Su, Milletvekili İbrahim Korkmaz, Başsavcı Akif Celalettin Şimşek, Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Ramazan Akça, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman, veliler ve davetliler ile okulun yapımını üstlenen Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın katıldı.

 

“EĞİTİMDE YÜKSELMEYE BAŞLADIK”

Düzce Valisi Ali İhsan Su, törende yaptığı bu yıl itibarı ile eğitim alanında önemli bir mesafe alındığına dikkat çekerek “Yeni eğitim yılının açılışını yapıyoruz. Bu yılın tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimiz ile milli eğitim camiası açısından en iyi şekilde geçmesini diliyoruz. Bir milleti yücelten ve çağdaş medeniyet seviyesine getiren en önemli unsur eğitimdir. Bu sebeple bizde eğitimi birinci sıraya koyuyoruz. Bu yıl itibarı ile eğitimde önemli bir mesafe kat ettik. 50’ye yakın okul planlandı ve bu okullardan 30’a yakının ihalesi tamamlanarak inşaatları 2015 sezonunda bitecek. Düzce’de ki 342 okuldan 18 tanesi prefabrikti. Bu yapılardan 8 tanesinin bu yıl betonarmeye dönüştüreceğiz. 10 prefabrik okulumuz için ise çalışmalarımız sürüyor. Ayrıca Düzce’de 3 bin 555 tablet dağıtımı yapıldı. 18 okulda fatih projesini uygulamaya başladık. 79 okulda halen çalışmalar devam ediyor. Başarının anahtarı çalışmaktır. Çalışarak en iyi yerlere geleceğiz” dedi.


“YENİ DÖNEM FARKLI OLACAK”

AK Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz, bu yıl itibarı ile 4+4+4 eğitim sistemine tam anlamı ile geçildiğini ifade ederek “İlk, orta ve lise öğrencilerini ayırdık. Yeni eğitim sistemine tam anlamı ile sistemli bir şekilde geçtik. Öğrencilerimizin sabah okula giderek, öğleden sonra okullarından ayrılmalarını hedefliyoruz. Bu yıl itibarı ile öğrencilerin sadece kimya, matematik gibi klasik derslerden çok, spora ağırlık vermeleri için çalışmalar yapacağız. Bu anlamda hükümetimiz de bizlere destek oluyor” diye konuştu.

 

“YABANCI DİL ÖĞRETİLMELİ”

Hikmet Akın Ortaokulu’nun yapımını üstlenen ve annesinin adını okula veren Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, “Burada seneler önce yaptığımız prefabrik okulun yerine yenisi inşa ettik. Deprem döneminde yetkililer bize prefabrik okul yapmamızı söylemişlerdi. Ancak aradan geçen yıllar içinde teknolojinin son imkanlarını kullanarak okulun betonarme olması için çalışmalarımızı başlattık ve tamamladık. Öncelikle ben öğretmenlerimizin ellerinden öpmek isterim. Çünkü bir çok gencimizi yetiştirecekler. Ayrıca isteğim öğrencilere en azından bir yabancı dilin eğitimini vermeye başlasınlar. Çünkü bizim lokal yada yerel iş adamlarına değil daha ulusal çapta şirketleri yöneten iş adamlarına ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Roman gençlerin oluşturduğu dans grubu bir gösteri sundu. Ardından yeni eğitim-öğretim yılı ile Hikmet Akın Ortaokulu’nun açılış kurdelası kesilerek açılışı yapıldı. Protokol üyeleri okulu gezerek öğrencilere yeni eğitim yılında başarılar dilediler.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8