Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
İllerin suça sürüklenen çocuk oranı açıklandı
Düzce ilk 10’da yer aldı
Asayiş 2014.10.01 - 14:28:49

 

 

TÜİK, geçen yıl suça sürüklenen çocuk sayısının il nüfusuna oranını açıkladı. Buna göre, Düzce’de her 1000 çocuktan 3,8’i suça sürükleniyor. Düzce bu oran ile 81 il arasında 7. Sırada yer alıyor.

TÜİK’in verilerine göre Türkiye’de suça sürüklenen çocuk oranı en yüksek şehir Ardahan, en düşük şehir ise Ankara oldu.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Diyarbakır Bölge Müdürü M. Salih Uras, Türkiye’nin suça sürüklenen çocuk verilerinin il nüfuslarına göre oranını açıkladı. Uras’ın verdiği bilgilere göre, Türkiye’de 2013 yılında 115 bin 439 çocuk suça sürüklendi.

Geçen yıl güvenlik birimine getirilen suça sürüklenen çocuk sayısının 31 Aralık 2013 tarihli Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) sonuçlarına göre 76 milyon 667 bin 864 olan Türkiye nüfusuna oranı binde 1,5 olarak hesaplandı.

İller bazında suça sürüklenen çocuk sayısının il nüfusuna oranında ise Ardahan binde 7,0’lık oranıyla ilk sırada yer alırken, Ardahan’ı binde 6,2 ile Erzincan, 4,2 ile Iğdır ve Yalova, 4,1 oranıyla Karaman, 4,0 oranıyla Niğde, 3,8 oranıyla Düzce, Bartın, Edirne ve Nevşehir izledi.

Ankara binde 0,5’lik oranıyla son sırada yer alırken, Ankara’yı binde 0,7 ile Trabzon, binde 0,8 ile Tunceli ve Van takip etti.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Düzce'de çocuk suç oranının bu kadar yüksek olması eğitimdeki başarısızlığın göstergesidir. yine üniversite sınavında da aynı sıralardayız. işte daha ilkokul çağlarındaki kız çocukların başını örtmekle saçıyla uğraşana kadar etkili eğitim vermenin önemi buradada kendini gösteriyor. İlimizde onlarca kuran kursları çocuklar için açıldı faydası geldi mi? hayır. Demekki Kuran yani Arapça okumayı öğrenmek yetmiyor .Okuduğunu anlamak daha önemli. Anlamadıktan sonra oku babam oku. Okuduğın Kura'nın nasihatlerini anlayıpta sindiremedikten sonra hiç bir işe yaramaz. nafile arkadaş nafile. yanlış üzerine yanlışlar yaılıyor eğitimde. Amaç Akıllı kişilerin daha çocukluktan bilge yetişmeleri engellenerek aptal bir toplum yaratmaya çlışıyorlar. Bu alt yapı da onlara oy kaynağı oluşturacak. Ülkedeki bir kısım eğitimliler durumun farkında .Allah diğerlerine de farketme kabiliyeti verir inşallah. Bu kafayl da Düzcede çocuk suş oranı gerilemez artar, saygılar.
Hasan Gündoğan - 01.10.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%54,21

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8