Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
21.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Emniyet bayram tedbirlerini aldı
Düzce Emniyet Müdürlüğü, halkın güven ve huzur içerisinde bir bayram geçirmesi için ek tedbirler aldı. Çarşı Pazar da ve yollarda alınan önlemler açıklanırken, özellikle bayram günlerinde denetimlerin ekip takviyeleri ile sıklaştırılacağı bildirildi.
Asayiş 2014.10.02 - 17:34:40

 

 

Kurban Bayramı dolayısıyla 3 Ekim Cuma günü başlayıp, 7 Ekim Salı günü sona erecek olan bayram tatili süresince il Emniyet Müdürlüğünce vatandaşların can ve mal emniyetinin korunması, huzur ve güven ortamının sağlanması ve Kurban Bayramının huzur içerisinde kutlanabilmesi için ek tedbirler alındı.

Asayiş yönünden bayram öncesi, süresi ve sonrasında, özellikle çarşı pazar ve büyük alışveriş merkezlerinde, muhtelif amaçlarla düzenlenmiş olan kutlamalarda ve eğlence yerlerinde, halkın yoğun olduğu bölgelerde, hırsızlık, yankesicilik, dolandırıcılık, kap kaç, büyük ve küçükbaş hayvan kaçakçılığı, sahte para olaylarına karşı mücadele için gerekli tedbirler alındı.

Maytap, mantar, çatapat ve izinsiz havai fişek satışına, halkın huzur ve sükununu bozacak ve tehlike arz edecek şekilde kullanılmasına müsaade edilmeyecek, silah atılması sureti ile telafisi mümkün olmayacak üzücü hadiseleri ve meydana gelebilecek tehlikeli durumları önlemeye yönelik olarak planlanmış tedbirler uygulamaya konulacak.

Trafik yönünden il merkezi giriş çıkış noktalarında, otoyol ve çevre yolu bağlantılarında denetim ve kontroller sıklaştırılacak. Trafik kontrollerinde kazaların oluşumunda büyük rol oynayan, emniyet kemeri, alkol, aşırı hız, hatalı solama, ışık ihlali, yakın takip, şerit ihlali ve toplu taşıma araçlarında yapılabilecek kural ihlalleri ile fuzuli park ve kural dışı davranışların denetlemelerine görevli ekiplere takviye ekipler de çıkartılması suretiyle ağırlık verilecek.

Vatandaşların araçları ile yolculuğa çıkmadan önce araç bakımlarını yaptırmaları, uykusuz, yorgun ve alkollü olarak trafiğe çıkmamaları, yolculuk esnasında emniyet kemeri takmaları, hız yapmamaları şerit izleme ve değiştirme kurallarına uymaları istendi.

Ayrıca, özellikle trafik kurallarına, işaret ve işaretçilerine uyulması gerektiğinde güvenlik kuvvetlerine ihbar ve şikayette bulunulması gerektiği de bildirildi.

 

 

 

Bayramınız zehir olmasın

Uykusuz ve yorgun halde direksiyon başına geçmeyin

5 GÜNLÜK Kurban Bayramı tatili bugün başlıyor. Bayram coşkusunu aileleri ve sevdikleriyle paylaşmak isteyenler yola çıkmaya başladı. Bayram tatili nedeniyle yollarda yoğunluk olabileceğini belirten uzmanlar, sürücülere trafik kurallarına uyulması gerektiğini hatırlatarak “Uykusuz ve yorgun halde direksiyon başına geçmeyin” diyor.

Uzmanlar, Kurban Bayramı tatilinde yola çıkacak olan sürücülere şu tavsiyelerde bulunuyor:

“Çoğumuz bayramda uzun zamandır göremediğimiz sevdiklerimizle kucaklaşacak olmanın sabırsızlığını yaşıyoruz. Bu heyecanla her birimizin evinde tatlı bir telaş var. Bu telaşa dikkat. Kişideki heyecan hali özellikle otomobil kullanacak olanları doğrudan etkileyebiliyor. Etki sonrasında da üzücü kazalar yaşanabiliyor.”

 

YOLA ÇIKMADAN ÖNCE İYİ DİNLENİN

Kazaların en büyük nedeninin aşırı hız olduğunu hatırlatan uzmanlar, “Kazalara neden olan en önemli etken yetişme telaşının bir parçası olan aşırı hız. Bunun yanında dikkatsizlik, kendini düşünme, başkalarının haklarına saygı duymama gibi etkenler ise kazaya neden olan diğer faktörler. O nedenle yola çıkmadan önce kesinlikle iyi dinlenilmeli, uyku sağlıklı bir şekilde alınmalı, heyecan ise düşük seviyede tutabilmeli” diye konuştular.

 

YOLA UYKUSUZ ÇIKMAYIN!

Otomobille yapılan uzun yolculuklarda sabah çok erken saatler ile gece yolculuklarının riskli olduğuna dikkat çeken uzmanlar, trafik kazalarının büyük çoğunluğunun uykusuzluk nedeniyle meydana geldiğini hatırlattı.

Uzmanlar, uykusuzluğun araç kullanan kişide sarhoş olmaya benzer etki yaptığını belirterek uzun yola çıkacak araç sürücülerine şu önerilerde bulundu:

-Araç sürücüsü uykusunu almış, zinde ve dinlenmiş olarak yola çıkmalı.

-Uzun yolculuklara yalnız çıkılmamalı. Sürücüye eşlik edecek kişi, yorgunluk ve uyku halinin fark edilmesi açısından yararlı olacaktır.

-En ufak bir yorgunluk veya uykululuk halinde hemen mola verilmeli.

-Mola yerlerinde kısa süreli şekerlemeler yapılmalı.

-Mola esnasında çay, kahve gibi beyni uyarıcı içecekler ölçülü olmak kaydıyla alınabilir.

-Araç içi ısının düzeyine dikkat edilmeli.

-Güneşli havalarda güneş gözlüğü kullanılmalı.

-Özellikle yoğun sıcaklıklarda düzenli sıvı tüketimi olmalı.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8