Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
17.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Çocuk Atletizmi’ne DÜ BESYO ev sahipliği yaptı
BEDEN Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) ile Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği IAAF’ın işbirliğiyle “IAAF Çocuk Atletizmi” (Kids Atletics) organizasyonu Düzce Üniversitesi’nde düzenlendi.
Spor 2014.10.29 - 13:50:46

 

 

 Açılış konuşmalarını Atletizm Federasyonu Türkiye Koordinatörü Necdet Ayaz ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Kürşat Karacabey'in yaptığı IAAF Çocuk Atletizmi Sertifika Programı iki gün sürdü.

Program ile ilgili konuşan BESYO Müdürü Doç. Dr. Kürşat Karacabey,  sertifika programının ilk gününde 140 BESYO öğrencisine IAAF Eğitmenleri tarafından teorik dersler verildiğini ifade etti. Etkinliğin ikinci gününde, spor salonunda çocukların temel motoric özelliklerinin ön plana çıkarıldığını belirten Karacabey, oyun formatında bir eğitim verdiklerini söyledi. 4 ve 5. sınıfta öğrenim gören yaklaşık 240 öğrenciye uygulama yaptırdıklarını ifade eden Doç. Dr. Kürşat Karacabey, “Organizasyon dahilinde öğrenciler hiçbir sıkılma belirtisi göstermeden eğlenerek öğrendiler” dedi.

 Atletizm Federasyonu Türkiye Temsilcisi Necdet Ayaz, sertifika programının Düzce Üniversitesi’nde yapılmasında emeklerinden dolayı Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Kürşat Karacabey’e, Antrenörlük Eğitimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. NurperÖzbar’a ve Öğr. Gör. Fatma Akkurt’ a plaket takdim etti.

Program sonunda Rektör Danışmanı Doç. Dr. Recep Özmerdivenli, “Rektörüm adına sizin nezdinizde Federasyon Başkanımıza böyle güzel ve faydalı bir etkinliği Üniversitemizde düzenlediğiniz için teşekkürlerimizi sunuyoruz” diyerek her zaman bu tarz etkinliklerde BESYO Müdürü’nün öncülüğünde desteğe hazır olduklarını vurguladı.

Etkinlik sonunda görüşlerini ifade eden Doç. Dr. Karacabey, “7-12 yaş grubundaki çocuklara sporların temeli olimpiyat oyunlarını ve bu oyunların can damarı olan atletizmi tanıtmak, sevdirmek ve de yapabilmelerine imkân sağlayabilmek adına düzenlenmiş güzel ve önemli bir proje gerçekleştirdik, bu yaş çocuklarda amaç performans ve madalya değildir, etkinlik bu açıdan çocuklara spor kültürünü aşılamak ve bir yaşam şekli olarak kabul etmelerini sağlamayı amaçlamıştır” dedi.

 Karacabey, küçük yaşta spor kültürü ile tanışan bireylerin daha sağlıklı ve başarılı olacağını, ne kadar fazla kişi fiziksel aktivite yaparsa aralarından yeteneklilerin öne çıkacağını bunun da ülke sporuna ciddi alt yapı sağlayacağının özellikle altını çizdi.

Doç. Dr. Kürşat Karacabey “Atletizim Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar’ı böyle önemli bir etkinliği başlatmış olmasından dolayı tebrik ediyorum, Düzce ilimizde bu etkinliğin planlamasından dolayı da teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

Karacabey konuşmasını Rektörümüz Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu’na verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederek tamamladı.

Etkinlik sonunda, BESYO öğrencilerine uluslararası geçerliliği olan sertifika, ilköğretim öğrencilerine de katılım belgeleri takdim edildi. 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8