Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
“Kariyer haritanızı siz çizin”
DÜZCE Üniversitesi Liderlik Topluluğu ve Türkiye Gelişim Merkezinin (TÜGEM) ortaklaşa düzenlediği “Gelişim Zirvesi Düzce” semineri Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Gündem 2014.12.06 - 15:17:51
 
 
 
İki oturum şeklinde gerçekleştirilen seminerin birinci oturumunda,  Türkiye Gelişim Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Raşit Yemişen’in moderatörlüğünde, Hassas Mühendislik YK. Başkanı İTO Sanayi İhtisas Komisyonu Başkan V. Mehmet Akif Özyurt ve 3.Göz Danışmanlık Ekonomi Danışmanı Hikmet Baydar konuşmalarını gerçekleştirdi.
Moderatör Yemişen “Gelişim, desteklerle her an değer bulan, değişen ve dönüşen bir süreçtir. Gelişim zirvesi adını verdiğimiz bu önemli projemize desteklerinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Reşat Ekinci, Liderlik Topluluğu Başkanı Pamuk Semizoğlu ve Girişimcilik Topluluğu Başkanı Mahmut Ünal’a teşekkür ederim” diyerek seminerin birinci oturumunu başlattı.
Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı, Girişimcilik Topluluğu Akademik Danışmanı Öğr. Gör. İlyas Temel Şafak konuşmasında Düzce Üniversitesi’nin girişimcilik alanında üretim gerçekleştiren öğrencilere destek olduğunu belirterek konuşmacı olarak katılan konuklara teşekkür etti.
Birinci oturumda konuşmacı olan Mehmet Akif Özyurt  “İş Dünyasında Gelişim” konusundaki sunumunda, “İş dünyasında gelişim konusunda çözüm odaklı çalışmalar yapılıyor. Üzerinde durduğumuz Yerli Sivil Uçak projesinden örnek vermek gerekirse neden uçak sorusunu sorduğumuzda Türkiye’nin ana sanayiye ihtiyacı olduğunu ve bu uçağı üretebilecek güce sahip olduğunu gördük ve yol haritasını çizdik” dedi.
Öğrencilere tavsiyede bulunan Özyurt, girişimcilik sektöründe risk, yenilik, ekip çalışması, zamanlama, tasarruf, paylaşımcı ve öğrenmeye açık olmak gibi kavramlara dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.
İkinci konuşmacı, Hikmet Baydar “Teoriden Pratiğe Geçiş ve Piyasa Uygulamaları”  konusu hakkındaki deneyimlerini aktarırken, “Özgüven eksikliği olan kişiler kendini yenileyemez ve sadece söylenileni yapar, kişiliğini geliştiremez. Üniversite diploması her şey değildir. Zirvede başarılı olanlar, hoşgörü sahibi ve samimi olanlardır. Siz mesleğinize saygı duyduğunuz sürece o da size saygı duyacaktır.  Kendinizi donatarak bilginizi ortaya koymanız çok önemli. Öğretmenlerinizin bir şey vermesini beklemeyin siz onlardan koparıp alın sadece sınavı geçmek için çalışmayın” diyerek konuşmasını tamamladı.
Birinci oturum, soru ve cevap bölümünün ardından plaket takdimiyle sona erdi.
İkinci oturumda PHD Strategy Consulting’den Eyüp Vural Aydın ve Temel Teknoloji Yazılım ve Danışmanlık Genel Müdürü Cengiz Pak konuşmalarını gerçekleştirdi.
Konuşmasında, iş dünyasında başarılı olmanın sırlarını anlatan Eyüp Vural Aydın, “Kariyeri doğru yapmak için emek gerekir. Yelkenleri üflemeden hareket ettiremezsiniz. Ne zaman ki bir şey yapmaya başlarsınız olaylar meydana gelir. İşinizi en iyi şekilde yapın ve sevin” dedi.
Girişim ve yenilik kavramlarını açıklayarak özellikle teknoloji ürünlerinde ürünün satın alım çizelgesini sunan Cengiz Pak; Yenilikçiler, erken adapte olanlar (vizyonerler) , erken çoğunluk (pragmatistler),geç çoğunluk (tutucu-takipçi), şüpheciler (arkadan gelenler), hareketsizler (mecburcular) olmak üzere gruplara ayırarak örneklerle açıkladı. Konuşmasının sonunda Pak, “Lider olun bunu kanıtlayın ve siz kazanın. Koltuğundan kalkmaz liderlere doğrudan saldırmayın yeni stratejiler geliştirin ve kendinize güvenin” diyerek konuşmasını tamamlamadı.
Seminer, ikinci oturumda dinleyicilerden gelen soruların yanıtlanmasının ardından plaket takdimiyle sona erdi.
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8