Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
18.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Turizmde devr-i tatil dönemi
Karadeniz bölgesinin en büyük turizm yatırımı olan Sky Tower Hotel’in resmi açılışı, 6 Aralık günü 2. Abdülhamid’in torunlarının katılımıyla gerçekleşti.
Gündem 2014.12.08 - 13:50:15

 

 

 

E7 GRUP’un 69 milyon dolar yatırımıyla Batı Karadeniz bölgesinin ilk 5 yıldızlı oteli olan Sky Tower, farklılıkları ile turizm sektöründe bir ilk olacak Devr-i Tatil konseptinin lansmanını da gerçekleştirdi. Akçakoca’da, Karadeniz’in tek mavi bayraklı denizin kıyısında yer alan helal turizm sisteminde hizmet sunan Sky Tower Hotel’de, Devr-i tatil sistemiyle 2500 euroya 6 yıl çift kişilik tatil yapmak mümkün olacak. 
E7 Grup tarafından 2012 yılında Akçakoca Belediyesi’nden satın alan ve 69 milyon dolar yatırımla sektöre kazandırılan Karadeniz’in en büyük turizm yatırımı özelliği taşıyan Sky Tower Hotel’in resmi açılışı, Düzce Valisi Ali İhsan Su, TBMM İdare Amiri Ak Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, Düzce milletvekilleri İbrahim Korkmaz, Fevai Aslan ve Osman Çakır; Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici'nin yanı sıra Düzce ve ilçelerinin protokol temsilcilerinin de katılımıyla yapıldı. Protokolün yanı sıra davetliler arasında Gambiya, Senegal ve Nijerya büyükelçileri de yer alırken, 2. Abdülhamid’in torunlarından Harun Osmanoğlu, Orhan Osmanoğlu, Abdülhamit Kayıhan Osmanoğlu, Yavuz Selim Osmanoğlu da aileleriyle birlikte açılışa katıldılar. 
E7 Grup CEO’su Ersin Aydeniz, açılışta yaptığı konuşmada, “1990’lı yıllarda Akdenize yatırım yapanlara şaşırılıyordu. Şimdi Karadeniz’e yatırım yapanlar için aynı şey düşünülüyor. Batı Karadeniz’de turizmin önünün açılması için herkesin üzerine düşen görevi yapması gerekiyor. Akçakoca sadece Türk turistler için değil, yabancı turist için de çok kıymetli bir bölge. Örneğin 2013 yılında Karadeniz bölgesine Ortadoğu ülkelerinden 700 bin kişi geldi. Akçakoca, doğal güzellikleriyle Ortadoğu’nun muhafazakar adalarından biri olabilir. Hatta Akçakoca, Arap ve muhafazakar turistlerin Miami’si olacak iddiasındayız” dedi.
Helal Turizm konseptinin yatırım ve işletme maliyetlerinin yüksek olduğunu belirten Aydeniz, “E7 Grup olarak 2015’i turizm yılı ilan ettik. Sky Tower yüksek doluluk oranları ile hizmet vermeye devam ediyor. Konsept olarak büyük bir talebi karşılıyoruz. Yeni turizm yatırımlarımız da helal turizm konseptinde olacak. Konuya gereken destek sağlanırsa, 2023’te bütün Karadeniz’de Sky Tower Hotel’in örneklerini göreceğiz” diye konuştu.
Ersin Aydeniz, Devr-i tatil ismi verilen yeni tatil konsepti hakkında şunları söyledi: “Farklılıklarıyla Türk turizm sektöründe bir ilk olacak Devr-i tatil konseptiyle, helal turizmde yeni bir dönem başlatıyoruz. Misafirlerimiz yılın istedikleri bölümünden seçecekleri 1 haftayı, 6 yıl boyunca 5 yıldızlı otel konforunda her şey dahil konseptiyle kullanabilecekler. 2500 euro ödeyerek, 6 yıl boyunca çift kişilik yılda 1 hafta her şey dahil konaklama yapabilecekler. Bu şekilde çok uygun bir fiyatla tatil yapabilecek olan misafirlerimiz dilerse devr-i tatillerini başka birine devredebilecekler. Sevdikleri ile bu sistem dahilinde tatillerini paylaşabilecekler.
Sky Tower yatırımını büyütmeyi planladıklarını belirten Aydeniz, sözlerine şöyle devam etti: “Mevcut 600 yatağa ek olarak 100 yataklı kapasite artırımı yapmayı düşünüyoruz. Sky Tower Hotel, Karadeniz’in en şirin kasabası Akçakoca’da denize sıfır konumlanan bir yapı. Biz de bu yapıyı yurt içi ve yurt dışından daha fazla misafirimizle buluşturmak, tanıştırmak istiyoruz. Şu an Sky Tower Hotel için yapılan yatırım miktarı 64 milyon dolar. Bu yatırım miktarına ek olarak, 2,5 milyon dolarlık sadece kadınlara özel, deniz suyundan arıtılmış olarak hazırlanacak, güneş görecek bir havuz bölümü ekleyeceğiz. Bu bölüm 13 metrelik duvarlarla izole edilecek ve otelimize gelen kadın misafirlerimiz rahatlıkla tatillerinin ve güneşin tadını çıkarabilecek. Ayrıca, yatırımımıza bir de 2,5 milyon dolarlık termal-kaplıca bölümü ekleyerek, kış turizmi ve sağlık turizmine de yatırım yapmış olacağız. Bu yatırımla Sky Tower Karadeniz bölgesinin ilk thalasso terapi sistemine ait bir oteli olarak yine bir ilki taşıyor olacak.”
Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, “Bu otelin hikayesi hüzünlüydü. Bu otelin bu hale gelmesinde ve hüzünlü hikayesinden kurtulmasına vesile olan değerli yatırımcıya, dönemin belediye başkanına ve oteli sahiplenme noktasında önemli bir görev üstlenen çok değerli Akçakoca halkına teşekkür ediyorum” dedi.
Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ise yaptığı konuşmada, “Bugün burada özel bir kuruluşun açılış kurdelesini keseceğiz ama, bana göre Düzce ya da Akçakoca Belediyesinin bir hizmet binasının kurdelesini kesmekten farksız. Çünkü bizler kendi tesislerimiz gibi burada toplantılarımızı gerçekleştireceğiz, misafirlerimizi ağırlayacağız, o yüzden bu otel aslında bizimdir” şeklinde konuştu.
Düzce’nin önemli üç sektörde Türkiye’de söz sahibi olduğunu ifade eden Düzce Valisi Ali İhsan Su ise, “Düzce'nin en önemli gelir kaynaklarından biri de turizm. Su, denizi, yaylaları, mağaraları, şelaleleriyle Düzce’nin sloganının ‘’Tabiat cenneti Düzce her şey var gönlünüzce” diye konuştu.
Akçakoca’da resmi açılışı yapılan 5 yıldızlı Sky Tower Hotel, en küçüğü 55-75 metrekare arasında değişen 184 oda ve 600 yatak kapasitesine sahip. En çok Arap müşterileri tarafından ilgi gören içerisinde SPA’sı ve toplantı salonu bulunan Kral dairesi de bulunuyor. Otel’de, SPA, toplantı salonları, ibadet alanları, açık ve kapalı havuzlar buluyor. Sadece yaz aylarında değil her mevsim özellikle de hafta sonu tatili olarak tercih edilen Sky Tower Hotel, İstanbul’a 217 km Ankara’ya 236 km, Bursa’ya 228 km, Bolu’ya 45 km mesafede yer alıyor. Esenboğa ve Sabiha Gökçen havaalanlarına ortalama iki saat yakınlığı ile Sky Tower Hotel’e Türkiye’nin her yerinden birkaç saatte ulaşmak mümkün gözüküyor.
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8