Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Yığılca’da başkan değişmedi
AK PARTİ Yığılca 5. Olağan ilçe kongresi yapıldı. Tek liste ile gidilen kongrede mevcut başkan Kerem Yalçıner yeniden başkan seçildi.
Gündem 2014.12.08 - 14:12:59

 

 

 

AK Parti Yığılca 5. Olağan ilçe kongresi yapıldı. Saat 12.00’de başlayan kongrede Genel Merkez tarafından bir kez daha görevlendirilen mevcut başkan Kerem Yalçıner ve yönetim kurulu listesi delegelerin oyu ile yeniden göreve seçildi.

Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen kongreye Milletvekilleri Osman Çakır ve İbrahim Korkmaz, İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, ilçe ve belde belediye başkanları, ilçe başkanları, STK temsilcileri, teşkilat üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Büyük bir coşku içinde gerçekleşen kongrede konuşan Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, ilçenin kaderini değiştirmeye kararlı olduklarını belirterek,  “Yığılca'nın sorunlarını çözmek için göreve geldiğimiz günden beri gece gündüz çalışıyoruz. Çok önemli mesafeler aldık. Kanalizasyon ve içme suyu noktasında engelleri çok şükür aştık. 7 ayda 50 bin kilometre yol kat etmişiz. Bu çalıştığımızın en büyük göstergesi” diye konuştu.

Milletvekili Osman Çakır ise konuşmasında önce Yığılca halkına yerel seçimlerde AK Parti'ye verdikleri desteklerden ötürü teşekkür etti, ardından gündemdeki yerini koruyan Milli Eğitim Şurası ile Ak Saray konuları üzerinde konuştu. “Geçmişimizi iyi tanımamız, ecdadımızın yazdıklarını okuyup anlayabilmemiz için, Osmanlıca'yı mutlaka derslere koyacağız. Geçmişi unutmayacağız unutturmayacağız” diyen Çakır, Ak Saray için ise “Ülkemizi temsil eden daha büyük saraylar yapacağız, yapmaya da devam edeceğiz. O makam Cumhurbaşkanımızın tapulu malı değil. Bu ülkenin malı. Bu gün orada Tayyip Bey var yarın bir başkası olacak” diye konuştu.

Milletvekili İbrahim Korkmaz ise, Yığılca'yı karış karış gezdiğini ve Yığılca'daki halkın sıcaklığının en üst seviyede olduğunu belirterek Yığılca'nın kendisinde de özel bir yeri olduğunu söyledi.

İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu ise, AK Parti öncesi Türkiye ile bugünün Türkiyesi'ni kıyaslayarak, “Yapılanları görmezden gelemeyiz. Bugün artık, çocuklarımız hastanelerde rehin kalmıyorlar, kadınlarımız üniversitelerde, kamu kurumlarında başörtüsü zulmü görmüyorlar. Paramız değer kazandı. Yollarımız duble hale getirildi, artık Hiciz rampasında gençlerimiz can vermiyor. Okullarımız yapıldı. Her ilçeye hastanelerimiz yapıldı. Bunları görmezden gelemeyiz” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Yığılca'ya özel bir ilgisi olduğunu hatırlatan Kaşıkoğlu, “Kendisi birçok il dururken Yığılca'ya geldi, burada vatandaşları ile buluştu. Yığılca'nın kaderi o gün değişti. Değişmeye de devam edecek. Yol bitecek. Alt yapı sorunları bitecek. Turizmde, eğitimde önemli mesafeler kat edilecek. Ben bunların sözünü veriyorum. Takipçisi de olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından faaliyet raporunu okumak üzere kürsüye gelen ilçe başkanı Kerem Yalçıner ise, göreve gelir gelmez yerel seçim çalışmalarına başladıklarını ve tam bir bütünlük içerisinde çalıştıklarını, girilmedik ev çalınmadık kapı bırakmadıklarını, Belediye Başkanlığı'nı muhalefetin elinden almayı başardıklarını söyledi. Köylerden ilçe merkezine kadar ilçeyi karış karış dolaştıklarını yol sorunu başta olmak üzere, alt yapı, kanalizasyon ve çevre sorunları ile yakından ilgilendiklerini de dile getiren Yalçıner, “Hizmetlerimizi inşallah arttırarak yeni dönemde de sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Faaliyet raporu ve gelir gider hesaplarının okunmasının ardından yeni yönetimin ibrası yapıldı. Tek listenin olduğu kongrede mevcut başkan Kerem Yalçıner delegelerin oyu ile yeniden ilçe başkanlığı görevine getirildi.

Yalçıner'in yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Telat Temizel, İbrahim Söğüt, Zafer Durmaz, Çiğdem Güvercin, Selvi Bostan, Azime Tuncel, Ramazan Baltacı, Dursun Albayrak, Sinan Kahraman, Ali Yılgın, Orhan Mert, Veysel Öztürk, Murat Tiryaki ve Baykal Tuncel.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8