Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Düzce’de ilk kez uygulanacak
Gündem 2014.12.13 - 12:43:46
Düzce Belediyesi bu yıl karla mücadelede ilk kez dik rampalar ve kaldırımlarda karı eriten solüsyon kullanacak. Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, karla mücadeleye hazır oldukları belirterek “İnşallah bu sene Düzcelilere çilesiz bir kış yaşatacağız” dedi.
 Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, kurmayları ile birlikte Çamköy Mahallesinde bulunan Düzce Belediyesi şantiye alanında karla mücadelede görev yapacak olan ekiple bir araya geldi. Karda kullanılacak araçları kontrol etti. 
 
KARLA MÜCADALEYE HAZIRIZ
 Belediye Başkanı Keleş, Düzce Belediyesi olarak bu sene karla ilgili hazırlıkları tamamladıklarını belirterek “Bugün itibariyle karla mücadele konusunda aktif çalışmaya başlıyoruz. Artık yavaş yavaş kar beklentisi oluştu. Meteorolojiden aldığımız rapora göre Aralık ayı sonlarına doğru kar yağışları başlayacak. Düzce Belediyesi olarak öncelikle 5 tane yeni kar küreme araçlarını filomuza kattık. Yeni kar bıçağı ilave ettik. Yine aynı şekilde diğer araçlarımızı bakım onarıma aldık” dedi.
 
DÜZCE’DE BİR İLK 
 Başkan Mehmet keleş, bu sene ilk kez Düzce’de karla mücadelede solüsyon kullanacaklarını işaret ederek “Özellikle kalıcı konutlarda bazı noktalarda dik rampalarda. Düzce Merkezde kaldırımlarda tuz yerine eritici solüsyon kullanacağız buda ilk kez olacak. Düzce Belediyesi olarak kar mücadelesine hazırız diyoruz. Ekip olarak hazırız. Yine tam donanımlı bakım onarım aracı hazırladık bütün bu filomuzun ihtiyaçlarını karşılamak üzere. Şu anda yaklaşık 20’ye yakın araçla karla mücadeleye hazır haldeyiz. İnşallah bu sene Düzce’de hemşehrilerimiz hiçbir şekilde sıkıntı çekmeyecekler” diye konuştu. 

KALDIRIMLAR KAYMAYACAK
Başkan Keleş, özellikle kış aylarında kaldırımlara döşenen doğal taşların kaymaması için tedbir aldıklarını belirterek “Düzce merkezde daha önce döşemiş olduğumuz doğal taşlar üzerinde kayma problemleri vardı. Bununla ilgilide uzun bir zamandan beri çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu çalışmalarda biliyorsunuz mermerlerin büyük bir kısmını tırtıkladık. Hatta 15 gün önce yeni bir makine daha alınması yönünde talimat vermiştik. Oda çalışmaya başladı. Önümüzdeki günlerde kar yağdığında tedbir amaçlı 3 tane tuzlama aracımız ile çalışmalar başlayacak ve yine 25 ton alımını gerçekleştirdiğimiz solüsyon kullanılacak. Kar yağdıktan sonra karla mücadelede araçlarımız ciddi anlamda hazır. Hem kar yağmadan önce alınacak tedbirlerle ilgili hem de kar yağdıktan sonra yapılacak çalışma ile alakalı hem donanım açısından hem araç gereç açısından hem de personel ekipman açısından tam hazırız. İnşallah bu sene Düzcelilere çilesiz bir kış yaşatacağız” şeklinde konuştu.
 
KARLAR TAŞINACAK
Belediye Başkanı Keleş, özellikle kent merkezinde ki ana arterlerde yol kenarlarına biriken karların taşınacağını ifade ederek “Elimizden geldiğince karları özelikle şehir içerisinde ana bulvarlarda biriken karları dışarı alanlara taşıma noktasında çalışma olacaktır” dedi. 
Başkan son olarak karla mücadelede Başkan yardımcısı Şemsettin Yenersoy başkanlığında kiriz merkezi oluşturduklarını ve merkezin geceli gündüzlü çalışacağını bildirdi. 
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8