Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Dܒde “Gençler Uçuyor” etkinliği
DÜZCE Üniversitesi İşletme Topluluğu tarafından düzenlenen “TRT Okul Ömer Ekinci ile Gençler Uçuyor” adlı etkinlik Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Eğitim 2014.12.18 - 17:14:08

 

 

Gençlere yol gösterip iz bırakmak için arayış içinde olan ve gençlerin abisi olarak bilinen Ömer Ekinci, “Biz bir beyaz kağıttan yola çıktık her gençte bizim için birer beyaz kağıttır. Zorluklara katlanıp hayallerinizi gerçekleştirdiğiniz takdirde o beyaz kağıtlar uçak olur uçar dedik” diyerek gençlerin hayallerinin peşinden koşması gerektiğinin altını çizdi.

 

“AÇILMAMIŞ KANATLARIN BÜYÜKLÜĞÜ BİLİNMEZ”

Ömer Ekinci, “Başkasında olmayıp da sadece bende var dediğiniz yetenek var mı? Kendinizin birebir aynısını gördünüz mü? Dışımız bu kadar farklı iken, içimiz aynı olamaz. Herkesin mutlaka bir farklı özelliği var. Bazıları bu özelliklerini keşfedemiyor ve keşfedemeden de ölüyor. Açılmamış kanatların büyüklüğü bilinmez. Yaşlarınız henüz gençken sonuna kadar deneyin, şansınızı zorlayın. Acaba yapsaydım şimdi neler olurdu dememek ve hayalinizi kurutmamak için o kanatları bir kere açın ve şansınızı deneyin” dedi.

Ekinci, “Bir insan gerçekten bir şeyi isterse tabiattaki her şey onun olmasına yardım eder” diyerek sözlerini noktaladı.

 

“BİLGİ YANINIZDA OLURSA, BAŞARI DA OLUR”

Başarı öyküsünü anlatan iş adamı Ramazan Bingöl, “Dünyanın en değerli şeyi bilgidir. Bilgi olmadan hiçbir şey olamaz. Bilgi sizin yanınızda olursa başarı da sizinle olur. Bilgiye sahip çıkarsanız ve yanınızda taşırsanız başarı, para, şöhret gibi insanlığın aradığı tüm diğer özellikler sizi takip eder. Hedef koyun ve ona ulaşmaya çalışın. Ben hayallerimi anlattığımda yapamazsın dediler ve güldüler. Ben yapacağım dedim ve insanların önyargılarını dinlemedim. İnanın yapacağınız işlere inandığınız zaman devamı gelecektir. Hata yaptığınızda keşke demek yerine nasipmiş kelimesini kullanın ve yolunuza daha güçlü devam edin” dedi.

 

“SOSYAL MEDYA AKTİF KULLANILMALI”

Sosyal medyada aktif kullanıcı olan Semih Varol, “Bugünki etkinliğe gelmek istememin iki nedeni var. Düzce Üniversitesi’nin üçüncü kez gerçekleştirecek olduğu Medya Ödüllerinde En İyi Sosyal Medya Kullanıcısı kategorisinde beni aday göstermeleri ve Ömer Ekinci’nin yanında iki ay bulunmuş olmam. Bir senedir sosyal medya kullanıcısıyım. Birçok sivil toplum kuruluşuna yardım için gençleri bilinçlendiriyorum. Aylık 100 milyon insana erişiyorum. Sosyal medyanın aktif kullanılması gerektiğine inanıyorum” dedi.

Düzce Üniversitesi Rektör Danışmanı Doç. Dr. Recep Özmerdivenli’nin konuklara plaket takdimi ve toplu fotoğraf çekimiyle program sona erdi.

 

Etkinliğin hemen ardından Ömer Ekinci ve ekibi Rektörümüz Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu ziyaret etti. Gerçekleştirilen keyifli sohbetin ardından Şerifoğlu, Üniversitemizin adının yer aldığı tabağı hediye olarak sundu.

 

Üniversitemizde gerçekleştirilen bu etkinlik, Cumartesi akşamı TRT Okul’da saat 21.20’de yayınlanacaktır.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
evet ülkemizde gençler uçuyor ..eğitim sistemimize baktığımızda anaokulundan başlayarak gençlerimiz uçuyor görüntüsü var..istenen buydu ve başarıldı da..idareciler kendi çocuklarını özel okullarda,kolejlerde yurdışında okuturken yurdumuz insanını eğitim sistemimiz uçuruyor denilsede ben uyutulduklarını biliyorum..insanları kullanmanın en önemli unsuru fakirleştirmekten geçiyor..çünkü fakir insanı kullanmak kadar kolay bişey yoktur..önce fakirleştir gerisi sana bağimlı olur zaten..sonra mı sonra da istediğin gibi cambaza bakı oynatabilirsin...ve düşünen insanlarda balkondan seyrettiği sürece bu masallar anlatılagelir devam eder gider...halbuki ben gençlerimizin uçmasından ziyade ayaklarının yere basmasını isterdim..üretimin.teknolojinin içerisinde olsunlar araştırıp,yeni şeyler icat etsinler olmazmıydı..ben şahsen gavurun icatlarına ,dürüstlüğüne imrenmekten bıktım
KÖYLÜ - 18.12.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,28

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8