Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Karla mücadele sürüyor
Son 30 yılın yağış rekorunun gerçekleştiği Düzce'de aralıksız yağan karla mücadele için 24 saat esaslı mesai yapan Düzce Belediyesi Karla Mücadele Kriz Masası Ekipleri, 4 gün boyunca sürekli çalışarak ana arterleri açık tuttu ve trafiğin akışını sağladı.
Gündem 2015.01.09 - 14:41:34
 
 
 
Kar yağışının durmasıyla birlikte ana caddelere ve ara sokaklara da müdahale etmeye başlayan ekipler, kar küreme çalışmalarının ardından buzlanmaya karşı tuzlama ve solüsyon işlemlerini gerçekleştiriyor. 
Düzce merkezde 90 cm'i geçen kar kalınlığının yüksek kesimlerde 120 cm'i geçtiği ve otuz yıl sonra kar yağışında yeni bir rekor kırıldığı görüldü. Son otuz yılın en yoğun kar yağışını alan Düzce'de bu büyüklükte bir kar yağışı en son 2 Ocak 1983'te gerçekleşmişti. 1983'te yağan rekor kar 80 cm kalınlığındaydı.
Düzce'yi etkisi altına alan rekor kar yağışı sonrası 130 kişilik Düzce Belediyesi Karla Mücadele Kriz Masası Ekipleri ve sahada kriz masasına destek veren 100 kişilik ekip, 4 gündür durmaksızın çalışıyor. 230 kişilik ekip, sayısı 23'e varan iş makinesiyle şehir merkezinde, Konuralp'te ve Kalıcı Konutlarda hizmet veriyor. 
Düzce Belediyesi'ne bağlı ekipler, Akçakoca ile Kaynaşlı'yı birbirine bağlayan bağlantı yolunda ve D-100 Karayolunda da kar dolayısıyla trafik akışının engellenmemesi için çalışmalarda bulunarak Karayolları Bölge Müdürlüğü'ne de destek verdi.
Düzce Belediyesi Karla Mücadele Kriz Masası Ekipleri, kar yağışının etkin olduğu saatlerde anayolları açık tutmak adına seferber oldu. Düzce'de 1 metreyi bulan kara rağmen ana arterlerde trafik 24 saat açık tutuldu. Aralıksız devam eden kar yağışı dolayısıyla ana yolların açık tutulmasına önem veren ekipler, kar yağışının son bulmasıyla birlikte ara yollarda ve sokaklarda da müdahaleye başladı.
Düzce merkeze göre daha fazla yağış alan ve kar yağışından en fazla etkilenen Kalıcı Konutlar'da da bir ekip 24 saat boyunca çalıştı. Ana yolların açık tutulduğu Kalıcı Konutlar'da ekipler bu sabah itibariyle ara sokaklara da girdi. 
Karın aralıksız yağması ve açılan yolların tekrar karla kaplanması nedeniyle belediye ekiplerinin büyük zorluk yaşadığı Düzce'de, özellikle İstanbul Caddesi gibi merkez yollarda kaldırımlarda gerçekleştirilen kar küreme çalışmalarında ise yol kenarlarında bırakılan ve kaldırımlara park edilen araçlar yüzünden aksamalar yaşandı. Sürekli kar yağışına rağmen Salı gecesinden itibaren 24 saat kesintisiz mesaiye geçen Kriz Masası'na bağlı ekipler yoğun mesai yaparak fedakar bir çalışma örneği sergiledi.
Düzce Belediyesi Karla Mücadele Kriz Masası Ekibi, hasta vatandaşların da yardımına koştu, ara sokaklarda yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımcı olmak için yola çıkan ambulansların önünden giderek yolları açtı.
Düzce Belediyesi Karla Mücadele Kriz Masası Ekibi, kar yağışının durmasıyla birlikte Düzce Merkez, Kalıcı Konutlar ve Konuralp başta olmak üzere ana caddelerde, ara sokaklarda, kaldırımlarda, yaya ve araç köprülerinde gerçekleştirilen kar küreme çalışmalarının ardından şimdi de buzlanmaya karşı tuzlama ve solüsyon işlemlerini gerçekleştiriyor.
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8