Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Genç MÜSİAD’tan “Gençlik Ve İman” programı ilgi gördü
Genç MÜSİAD Düzce Şubesi tarafından düzenlenen ve İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu'nun konuşmacı olarak katıldığı 'Gençlik ve İman' programı ilgi gördü.
Gündem 2015.02.21 - 12:46:10
 
 
 
Genç MÜSİAD Düzce Şubesi'nin 'Gençlik ve İman' konulu düzenlediği özel geceye konuşmacı olarak İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu konuşmacı olarak katıldı. İlginin fazla olduğu program Ragıp Güloğlu'nun Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından saygı duruşunda bulunuldu İstiklal Marşı okundu.
 
“KARDEŞLİĞİMİZ DAİM OLSUN”
Programın açılış konuşmasını yapan Genç MÜSİAD Başkanı Ömer Levent Bilgin, “Bugün içerisinde bulunduğumuz sosyal bunalımı onarmak, kar-an ahlakı ile mümkündür. Biz gençler neslimizin, insanımızın ve ülkemizin devamıyız. Geleceğimizi güzelliklere inşa etmek için, bizler bugün doğru şekilde bilinçlenmemiz ve öğrenmemiz gerekiyor. En büyük sorumluluğumuz doğruyu, güzeli ve iyiyi talep etmektir. Bu gecede bizler ilmi ve ahlakı talep ettik. Tüm farklılıklarımızı bir araya toplayan ve bizleri kardeş yapan Allah’a şükürler olsun. tüm farklılıklarımızı bir vücutta vuku bulsun kardeşliğimiz daim olsun inşallah” dedi.
MÜSİAD Düzce Şube Başkan Vekili İsa Şengüloğlu konuşmasında en önemli değerlerlerimizin başında iman ve gençliğin geldiğini belirterek “Genç kardeşlerimize böyle bir etkirliğe vesile oldukları için çok teşekkür ediyorum. Ve şiddetin her türlüsünü kınıyorum” diye konuştu.
Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş imanlı gençliğin yetişmesinin ne kadar önemli olduğunu belirterek Genç MÜSİAD’ın böyle bir etkinliği imza atmasının çok anlamlı olduğunu söyledi.
Son olarak konuşan il Müftüsü Selami Emen ise hakkın rızasının peşinden koşan geceye katkı sağlayan gençlere teşekkür etti.
Protokol konuşmalarının ardından sahneye gelen İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu, geçmişten günümüze Türkiye’de gelinen noktayı anlattı.
Döngeloğlu, geçmişte öğrencilerin Kuran derslerine hiç olmazsa başları kapalı girebilmeleri için yapılan eylemlerde yer aldığını fakat haklarını polise kurşun sıkarak, esnafın camını kırarak, vatandaşa zarar vererek aramadıklarını bildirdi.
Döngeloğlu ayrıca İstanbul'da 28 Şubat öncesinde İmam hatip olarak yaptırılan okulun 28 Şubat sürecinde adliye olarak kullanılmaya başladığını şuan yeniden ilk planlandığı gibi tekrar İmam hatip olarak faaliyete geçtiğini paylaştı.
Döngeloğlu konuşmasına gençlik ve imanın Müslümanlar açısından öneminden söz ederek devam etti.
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8