Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.10.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Mehter, 100 yıl önceye götürdü
Düzce Belediyesi tarafından düzenlenen “Çanakkale Şehitleri 100 Yaşında” Anma Gecesinde şehitlerimiz, rahmet ve şükranla yad edildi.
Gündem 2015.03.19 - 16:50:38

 

 

Düzce Belediyesi Mehteran Takımının Seyit Onbaşı Canlandırması ise salondan büyük beğeni topladı.

“Çanakkale Şehitleri 100 Yaşında” adı altında Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. Yıl Dönümü dolayısıyla Düzce Belediyesi tarafından düzenlenen ve gün boyu devam eden etkinlikler 18 Temmuz Spor Salonunda gerçekleştirilen anlamlı geceyle son buldu.
Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen gecede Başkan Keleş, Çanakkale Zaferi’ni Türk Milletinin mazlum milletler adına sömürgeci batıya karşı verdiği bir direniş öyküsü olarak nitelendirirken, “Çanakkale Zaferi, İngiliz orduları tarafından Barbar Türkler olarak tanıtılıp karşımıza çıkartılan Anzak askerleriyle bir lokma ekmeğini bölüşen, esir düşen Anzak askerlerinin sıhhatine kavuşması için çaba sarf eden asil ve aziz dedelerimizin öyküsüydü.” Sözlerini kaydetti.
Başkan Keleş, “Bugün aziz şehitlerimizin huzurundayız. Düzceli Emin’in, Konuralp’ten İbrahim’in, Seyit Onbaşının, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi huzurundayız. Çanakkale Zaferi, Türk milletinin ruh kudretini gösteren, mazlum milletler adına sömürgeci batıya karşı verilmiş şerefli bir direniş öyküsü olarak tarihe geçti. Aziz milletimiz Çanakkale 'de, çağın en ileri tekniğine karşı takdire şayan bir mücadele örneği sergiledi. O günlerde çocuk yaşta olan dedelerimiz, günde bir kap çorba, belki bir tas üzüm hoşafı, belki de bir dilim kuru ekmekle aylarca vatanı için, bayrağı için mücadele etti. İşte Çanakkale'nin değeri buradan geliyor.  Çanakkale Savaşı, yalnızca toprak mücadelesi değildi. Çanakkale, açlık mücadelesiydi. Ekmek mücadelesiydi. Bir lokma dahi olsa, o ekmeği kendi toprağında huzur içinde yiyebilmenin mücadelesiydi. Çanakkale Savaşı, yalnızca Türklerin tüm dünyaya vatan, millet, bayrak aşkını ispat ettiği bir destan değildi. Türk milletinin merhametini, azmini, inancını, Allah korkusunu da dünyaya gösteren şanlı bir mücadeleydi. İngiliz orduları tarafından "Barbar Türkler" olarak tanıtılıp karşımıza çıkartılan Anzak askerleriyle bir lokma ekmeğini bölüşen, esir düşen Anzak askerlerinin sıhhatine kavuşması için çaba sarf eden asil ve aziz dedelerimizin öyküsüydü. Bu akşam işte o asil kahramanları hatimlerle, yasin-i şeriflerle, dualarla, fatihalarla, mevlid ve ilahilerle yad edeceğiz.  Bu özel akşamda bizlerle bir arada olan siz Düzceli Hemşehrilerime de teşekkür ediyorum. Çanakkale Zaferi'nin 100. Yılında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının manevi huzurunda, mukaddes vatanımızı bizlere emanet eden şehit ve gazilerimizi hürmetle yad ediyor, saygı ve şükranla anıyorum” dedi.
Düzce Vali Yardımcısı Salih Karabulut ise şairlerin Çanakkale ruhunu anlatan dizelerini Düzcelilerle paylaştı. Düzce Belediyesi’nin Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıl Dönümünde gerçekleştirdiği etkinlikler dolayısıyla Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’e teşekkür etti.
Protokol konuşmalarının ardından Düzce Belediyesi Mehteran Takımı sahne aldı. Mehteran Takımının Seyit Onbaşı canlandırması salondan büyük beğeni topladı.
Ardından Düzce Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen Liselerarası Şiir ve Kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere Düzce Vali Yardımcısı Salih Karabulut ve Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş tarafından ödülleri takdim edildi.
Ödül töreninden sonra Ayasofya Hafızlar Topluluğu Sala Naat Şiir ve İlahi Topluluğu tarafından Çanakkale Şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okundu. Kuran-ı Kerim Tilavetinin ardından şehitlerimiz Çanakkale ruhuna uygun olarak şiirlerle, kasidelerle, ilahilerle hürmet ve şükranla yad edildi.
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8