Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.10.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Üniversitede “100. Yıldönümünde Çanakkale” paneli
DÜZCE Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi tarafından düzenlenen“100. Yıl Dönümünde Çanakkale Zaferi” konulu panel Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Gündem 2015.03.19 - 16:56:36

 

 

 

Etkinliğe DÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, Dokuz Eylül Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Kemal Arı, Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Genç, Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Oğuzoğlu, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Nesip Aktan, Doç. Dr. Oğuz Köysal, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
Açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, Çanakkale ziyaretindeki yaşadığı izlenimleri dinleyicilerle paylaşarak başladığı konuşmasında, “Bize bu vatanı yurt olarak sağlayan başta Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.
Rektör Yardımcısı’nın konuşmasından sonra panel, Çanakkale Savaşı görüntüleri ve Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sabit Dokuyan’ın yazmış olduğu “Mehmedime” adlı şiirin bir öğrenci tarafından okunmasıyla devam etti.
Panelin moderatörü ve Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Genç, vatan evlatlarının çok zorlu bir mücadeleden geçtiğini ve bu süreçte çok dramlar yaşandığını belirterek, “Biz de Üniversitemiz olarak bugün burada Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılını yeniden saygıyla anacağız” dedi.
Prof. Dr. Yusuf Oğuzoğlu, Çanakkale Savaşı’nın dış şartları hakkında bilgiler vererek Osmanlı Devleti’nin 1. Dünya Savaşı öncesindeki ekonomik ve siyasi durumunu betimlediği konuşmasında, Osmanlı Devleti’nin Almanya ile ittifak kurmasının nedenlerini ve savaş ortamını dinleyicilerle paylaştı.
Panele, Dokuz Eylül Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Kemal Arı’nın konuşmalarıyla devam edildi. Etkileri, sonuçları ve savaşın seyri açısından 1. Dünya Savaşı’nın en etkili Çanakkale Savaşı olduğunu belirten Prof. Dr. Arı, Mustafa Kemal Atatürk’ün Arıburnu’nda komutayı devraldıktan sonra savaşın gidişatının değişerek Çanakkale Zaferi’ne imza atıldığını ifade etti. “Çanakkale kaybedilseydi Anadolu kaybedilecekti” diyerek sözlerine son verdi.
Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Öner Abidin Balbay tarafından konuşmacılara teşekkür belgeleri takdim edildi ve panel fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8