Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Akademik alanda büyük başarı
DÜZCE Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyoistatistik ve Tıbbi Bilişim Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Handan Ankaralı, “h-index” değerine göre başarılı bulunan 362 Türk bilim insanının bulunduğu listede yer aldı.
Gündem 2015.04.21 - 14:10:15

 

 

 

Yayın sayıları ve detayları hakkında açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Ankaralı, “Başarı kriteri olarak indexlerde taranan toplam yayın sayısı ve self dışı atıf sayısına göre hesaplanan h-index değerinin 20 ve üzeri olması dikkate alınmıştır. Yayınlanan listede yer alan toplam 362 bilim insanının 49’u yabancı üniversitelerde görev yapmaktadır. Biri ise yabancı bilim adamı olup Türk Üniversitesinde çalışmaktadır. Düzce Üniversitesi adına bu listede yer aldığım için büyük mutluluk duyuyorum. Benim indexlerde taranan toplam yayın sayım 163, toplam self dışı atıf sayım 1612 ve h-index değerim 21’dir. Ayrıca Web of Science veri tabanına göre yapılan taramalarda h-index değerim 21, Google Scholar veri tabanına göre yapılan taramalarda ise taramasında ise h-index değeri 27’dir. Listede; Sadece toplam yayın sayısı dikkate alındığında 161. sırada, sadece toplam self dışı atıf sayısı dikkate alındığında 236. sırada, sadece h-index değeri dikkate alındığında ise 297. sırada yer almaktayım. H-index, indexlerde taranan toplam self dışı atıf sayısı birlikte dikkate alındığında ise 362 kişi içinde 293. sırada yer almaktayım” dedi.

Prof. Dr. Ankaralı, “Alanım multidisipliner bir yapıda olduğu için tıbbi istatistik konuları yer almaktadır. Ancak özel alanım ile ilgili veri madenciliği üzerinde yoğun çalışmış olup bu yöntemleri daha çok hastalıkların sınıflandırılması ve adının konmasında modern yöntemler olarak kullanmaktayız” şeklinde konuştu.

Akademisyenlikte başarıya ulaşmanın kolay olmadığını belirten Prof. Dr. Ankaralı, başarılı olmanın anahtarının zamanı özgür kullanarak elde edilen bilginin paylaşılması olduğunu belirterek bireylerin farklı yönlerini keşfedip çalışmalarına bu doğrultuda devam etmelerini gerektiğini vurguladı.

Biyoistatistik alanına yeni bilgiler katmayı hedeflediğini altını çizen Ankaralı, “Biyoistatistik önemli bir bilimdir ve tam manasıyla multidisipliner bir bilimdir. Bu destek kapsamında yürüttüğüm bilimsel çalışmalarımın dışında yaptığım özgün araştırmalarımda ise benzetim teknikleriyle yeni istatistiksel yaklaşımlar geliştirme ve mevcut yöntemleri karşılaştırma gibi teorik çalışmalar ve hastalıkların risk faktörlerini ortaya koyan ve tanı koymada yardımcı olan modern istatistik metotlarından veri madenciliği yöntemleri üzerinde çalışmalar yapmaktayım. Bunların ötesinde araştırmaların verilerini farklı bakış açılarıyla ve ileri deney tasarımları ile değerlendirerek literatüre yeni bilgiler katmaya çalışıyorum” dedi.

Yayınlarının Düzce Üniversitesi’ne kattığı değerlerden bahseden Prof. Dr. Handan Ankaralı, “Üniversitelerin kalite göstergelerinden birisi ve en önemlisi olan yayın sayısına ve kalitesine direk etki ettiğimiz için önemli bir sorumluluk altındayız. Bu sorumluluğun bilincinde olarak, Düzce Üniversitesi’nde de gerek konumuz ile ilgili eğitimler veriyor gerekse diğer danışmanlık hizmetlerimize hız kesmeden devam ediyoruz” diye belirtti.

Prof. Dr. Ankaralı, “Başarılı olmam konusunda bana manevi desteğini hiç esirgemeyen eşim Doç. Dr. Seyit Ankaralı’ya, Rektörümüz Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu’na, Rektör Yardımcılarımıza ve Dekanımıza sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Rektör Hocamıza saygı ve selamlarımı sunarak şu notu da iletmek istiyorum. Benim için ‘cam tavan’ çatlamıştır hava almaya başlamıştır” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8