Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Düzce Kss olağan genel kurulu yapıldı
DÜZCE Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi 32. genel kurulunu gerçekleştirdi. Kurulda konuşan Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bakan, üye aidatları ile ilgili yaşanan sıkıntıya vurgu yaptı.
Gündem 2015.05.23 - 13:29:41
 
 
Hiç bir üyenin ortaklıktan çıkartılmasını istemediklerini ifade eden Bakan, “Kooperatife karşı yükümlülüklerini yerine getirmeyen ortaklara kanun hükümlerini uygulamaktan başka bir imkanımız yok” dedi. 
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Tiyatro Salonunda gerçekleştirilen genel kurula kooperatif üyelerinin yanı sıra AK Parti Milletvekili Adayları Faruk Özlü, Ayşe Keşir ve Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayı Abdullah Danışmaz’da katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bakan, başlangıçta 800 olan üye sayısının 493’e indiğini kaydetti. Bunun sebebinin ise üyelerin ekonomik gerekçelerle yükümlülüklerini yerine getirmemeleri olduğunu ifade eden Bakan şöyle konuştu: “Bu bizim 32. Genel kurulumuz. Geçen yıl yaptığımız genel kuruldan bu yana 1 yıl içerisinde kooperatifimiz ile ilgili önemli gelişmeler olmuştur. Hepimizin ortak sıkıntısı durumunda olan bir husus var ki o da ekonomik sıkıntı içinde bulunan ortaklarımızın kooperatifle ilgili yükümlülüklerini ya hiç veya zamanında yerine getirmemeleridir. Şuan fiilen 493 ortağımız mevcuttur. Başlangıçta 800 olan ortak sayımız 493’e inmiştir. Bunun sebebi de ya ortaklarımızın kendi isteğiyle ortaklıktan ayrılmaları veya kanun ve mevzuat gereği izlenecek başka hiç bir yol kalmadığı için resen ortaklıktan çıkartma işlemi uygulanmasıdır. Hiç bir ortağımızın ortaklıktan çıkmasını veya çıkarılmasını yönetim olarak bizler de arzu etmiyoruz. Ancak ekonomik sıkıntılar veya başka sebeplerle kooperatife karşı yükümlülüklerini yerine getirmemekte ısrar eden ortaklarımıza karşı kanun hükümlerini uygulamaktan başka bir imkanımız kalmadığından bu işlemi yapmak zorunda kalıyoruz. Ayrıca 191 ortağımız Bakanlık dahil tüm ödemelerini bitirmiş olup, 302 ortağımız ödeme yapmaya devam etmektedir.”
Bakan, aylık kredi miktarının değişmediğine işaret ederek “Geçen yıl genel kurulda A tipi için 200 TL, B tipi için 400 TL, C tipi için 600 TL aylık kredi geri ödeme bedeli toplanmasına karar verilmiştir. 400 ortağımıza iş yerleri özel sözleşmeyle teslim edilmiş ve bunların birçoğu faaliyete geçmiş durumdadır” diye konuştu.
Sitenin altyapısının yüzde 99 oranında tamamlandığını belirten Bakan, tüm noksan işlerin imkanlar dahilinde en kısa zamanda bitirileceğini vurgulayarak “Ayrıca sitemizde doğalgaz, telefon, su, kanalizasyon, yağmur suyu kanalı ve elektrik işlerini içeren alt yapı çalışmalarının bazıları bitirilmiş bazılarının da yüzde 99’u tamamlanmıştır. İşyeri yapılmayan üyelerimizin de işyerlerinin yüzde 99’u bitirilmiş ve işyeri olmayan üyemiz kalmamıştır. Tüm noksan işlerde imkanlar dahilinde en kısa zamanda bitirilecektir” şeklinde açıklama yaptı.
Küçük Melen deresinde ıslah çalışmalarının sürdüğünü dile getiren Mehmet Bakan, sitenin sosyal tesisleri ve camisinin planlarının yapıldığını ve en kısa zamanda inşaatlarına başlanacağını söyleyerek “Düzce’mizi olduğu gibi sitemizi de tehdit altında bırakacağını düşündüğümüz sel tehdidine karşı Küçük Melen deresinin ıslahı için Valiliğimiz kanalıyla ilgili resmi kurumlara müracaatlar yapılmıştır ve çalışmaları devam etmektedir. Kooperatifimize üye olan tüm ortakların tapuları hazırlanmış olup hukuki engeli bulunmayan üyelerimize tapuları dağıtılmaktadır. Kooperatifimizin vadesi geçmiş kurumsal yükümlülüğü yoktur. Sitemizin sosyal tesisleri ve camisinin planları yapılmış en kısa zamanda inşaatlarına başlanacaktır. Sitemizin tüm işyerleri sigortalıdır” şeklinde sözlerine son verdi.
Bakanın konuşmasının ardından Denetçi raporları, Yönetim Kurulu faaliyet raporu, Hesap raporları ve Tahmini bütçe okunarak üyelerin onayına sunuldu. Olağan Genel Kurul üyelerin dilek ve temennilerinin dinlenmesi ile son buldu.
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8