Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
'Kitabını al gel' kampanyası başlattılar
SOSYAL medya üzerinde yapılan edebiyattan rahatsız olan Düzce Üniversitesi öğrencilerinin organize ettiği “Edebiyat Yapmadan Önce Okuyoruz” sloganıyla başlatılan kitap okuma kampanyasının ikincisi yapıldı.
Gündem 2015.05.25 - 13:42:50

 

 

 Ekib'iz isimli bir Proje Grubu tarafından organize edilen ve Düzce Üniversitesi Gölyaka Meslek Yüksekokulu'nun çağrısı ile Türkiye’de birçok ilde hayata geçirilen proje kapsamında Düzce Üniversitesi öğrencileri pazar gününü açık havada kitap okuyarak geçirdi.

Sosyal Medya platformlarında yapılan edebiyattan rahatsız olan Düzce Üniversitesi Gölyaka Meslek Yüksek Okulu öğrencileri “Kitabını al gel” ismiyle toplu kitap okuma projesini hayata geçirdi. Düzce merkez’de bulunan bir kafede buluşan öğrenciler kitaplarını açık havada okudular.

Proje hakkında bilgiler veren Düzce Üniversitesi Gölyaka Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı 2. sınıf öğrencisi Elif Kambur; “2’nci defa kitabını al gel etkinliği düzenliyoruz. 1’ncisini 13 Nisan’da yapmıştık. U etkinliğimizin amacı gençleri daha fazla kitap okuyan bir toplum haline getirmek. Çünkü sosyal medya üzerinde herkes edebiyet yapıyor fakat edebiyatı bilmiyorlar. Bu nedenle edebiyat yapmadan önce okuyoruz sloganı ile etkinlik düzenledik. Bu etkinliğimizde katılımcılar her türlü eseri okuyabilirler. Genç, yaşlı her yaş grubundan insanlarımız etkinliğimize katılabiliyor. Etkinliğimize katılmak için bütün sosyal medya hesaplarından kitabını al gel yazdıklarında proje etkinlik tarihlerine ulaşabilir insanlarımız” dedi.

Düzce Üniversitesi Gölyaka Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı 2. sınıf öğrencisi Merve Düzdal ise “Edebiyat yapmadan önce edebiyatı öğrenerek sanal ortamda edebiyat yapıyoruz. Bizde bu denel bu kitap okuma projesini hayata geçirdik. Sonuçlarımız çok olumlu oldu. Beklentilerimizin üzerinde geri dönüşler oldu. Projemize başlarken 40 il ve 10 ülkeydi. 2’nci etkinliğimizde ise 50 il ve 10 un üzerinde ülke olarak planlamıştık. Şu anda 50’nin üzerinde 60 ile yakın bir katılım sağlandı. Bu nedenle çok olumlu ve destekleyici bir proje oldu” dedi.

Etkinliği düzenleyen ekip içinde yer alan Sedat Kayapınar ise; “Baktığımızda beraber yapılan ve güzel geçen bir paylaşım. Türkiye’nin farklı noktalarında yapılan toplu kitap okuma etkinliklerine katılım oranlarının bir hayli arttığını söylemekteyiz. Düzce Üniversitesi ve çevre melek Yüksek okullarının öğrencileri ile birlikte organizasyonumuz devam ediyor. Güzel gidiyor, tepkiler güzel. İnşallah insanlara okumanın faydasını, okumanın insanlarla yapılacak etkileşimlere faydası olduğunu göstermek bizleri mutlu ediyor” dedi.

Yaklaşık 50 öğrencinin katıldığı kitap okuma etkinliği, okunan kitapların ardından sona erdi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8