Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Duygulandıran Çanakkale tiyatro gösterisi
YIĞILCA Kaymakamlığı koordinatörlüğünde, Yığılca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yığılca Müftülüğü ve Düzce Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen Yığılca Aksaklar Ortaokulu tarafından hazırlanan “Son Kale Çanakkale” adlı tiyatro gösterisi Cumhuriyet Konferans Salonumuz’nda sahnelendi.
Gündem 2015.05.28 - 14:37:23

 

 

Etkinliğe, Yığılca Kaymakamı Mehmet Özcan, Gölyaka Kaymakamı Murat Şener,  Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç, Prof. Dr. İdris Şahin, Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Onur Özlü,  Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Arapça Şarkı Yarışması’nda bölge 3.’lüğünü elde eden Yığılca İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin seslendirdiği Arapça şarkıyla başlayan program, Yığılca Aksaklar Ortaokulu öğretmenleri Gökhan Çakır, Uğur Kara, Elvan Baskın ve Bayram Baskın rehberliğinde hazırlanan öğrencilerin sergilediği  “Çanakkale Son Kale” adlı tiyatro gösterisi ile devam etti. Tiyatro gösterisinin sonunda performansları ve yetenekleri ile büyük alkış toplayan öğrencileri, izleyiciler ayakta alkışladı.

Tiyatro gösterisinin ardından konuşan Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman, öğrencilerin performansının takdir edilmesi gerektiğini söyleyerek, “O günleri bize tekrar yaşatan yavrularımızı teker teker alınlarından öpüyorum, bu gösteride emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç ise konuşmasında “100. Yıl önce Çanakkale Zaferini bizlere armağan eden Asım'ın Neslinin torunları şimdi onlara layık bir program sundular. Bu mükemmeli eserin senaryosunu yazan hocamızı takdir ve tebrik ediyorum. Bu zor senaryoyu başarıyla sahneleyen öğrencilerimizi, onlara destek veren tüm yetkilileri, öğretmenlerini ve Yığılca Kaymakamımızı da kutluyorum” şeklinde konuştu.

Program, Düzce Üniversitesi’nin hayata geçirdiği “Sigarayı Bıraktırma Projesi” ne katkı veren Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Ali Nihat Annakkaya, Doç. Dr. Leyla Yılmaz Aydın’a teşekkür belgesinin takdim edilmesi ve toplu fotoğraf çekilmesinin ardından sona erdi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8