Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Belediye-İş yetkili sendika
BELEDİYE İş Sendikası tarafından, Düzce Belediyesi taşeron işçilerinin de katıldığı bir toplantı düzenlendi.
Gündem 2015.05.29 - 14:14:46

 

 

 
 Toplu İş Sözleşmesi Genel Sekreteri Erdoğan Kefeli, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkili sendika olarak tespit edildiklerini açıkladı.
Belediye İş Sendikası Toplu İş Sözleşmesi Genel Sekreteri Erdoğan Kefeli, uzun yıllardır örgütsüz, ucuz ve iş güvencesinden yoksun olarak, Düzce Belediyesi’nin asli işini yapan taşeron işçiler için başlatmış oldukları sendikal örgütlenme çalışmalarında gelinen son durum hakkında bilgilendirme yapmak üzere bir basın açıklaması yayınladı. 
Düzce Belediyesi’ndeki 458 taşeron işçinin çalıştığı işyerlerindeki örgütlenme çalışmalarında, çok zor bir süreç yaşadıklarını anlatan Kefeli, “Örgütlenme sürecinde göstermiş olduğunuz direnç, kararlılık ve onurlu duruşunuz için hepinizi yürekten kutluyorum. Değerli arkadaşlar, Düzce Belediyesi’ndeki örgütlenme çalışmalarımızı bir ay gibi çok kısa bir sürede tamamladıktan sonra, örgütlendiğimiz tüm iş yerleri için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına, Toplu iş sözleşmesi yapabilmek için yetki tespiti müracaatlarında bulunduk. Yasal olarak tüm şartları yerine getirip Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na yetki için müracaat etmiş olmamıza rağmen, işçilerin sendikal örgütlenmesini içine sindiremeyen temizlik işleri taşeron firması ve yetkililerinin sendikadan istifa edin baskısına, çalışan arkadaşlarımız onurlu bir direniş göstermiştir. Bu direnci kıramayacağını anlayan temizlik taşeronu, işyerindeki öncü işçi ve üyelerimizden Mehmet Çiçek arkadaşımızı, ahlaka ve iyi niyet kurallarına aykırı hareket etti gerekçesiyle tazminatsız olarak iş akdini fesih etmiştir. Temizlik işleri taşeronuna buradan sesleniyorum. Ne yaparsan yap, artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Bu güne kadar yaptığın hukuksuz uygulamalara asla müsaade etmeyeceğiz” dedi.
Temizlik şirketi tarafından,  işten atılan Mehmet Çiçek’le ilgili olarak yapılan haksızlığın giderilmesi ve yeniden işe başlaması için Belediye yetkilileri ve Belediye Başkanımız Mehmet Keleş’le görüşmelerinin devam ettiğini kaydeden Kefeli, “Temennimiz bu haksızlığın bir an öncü giderilerek arkadaşımızın tekrar işe başlamasıdır. Aksi durumda tüm yasal haklarımız sonuna kadar kullanılacaktır” diye konuştu. 
Düzce Belediyesinde çalışan taşeron işçiler için tarihi bir gün yaşadıklarını anlatan Kefeli, “Biraz sonra bakanlıktan yetki tespiti gelen işyerlerimizi açıklayacağım. Gelmeyen işyerlerimizle ilgilide çalışmalarımız devam ediyor. Evet, değerli arkadaşlar, yetki tespiti gelen işyerlerimiz. Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü Destek Hizmet alımı işyerinde, Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Genel Hizmet alımı işyerinde, Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Hizmet alımı işyerlerinde toplu iş sözleşmesi yapmak için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na yapmış olduğumuz müracaat sonrası, bakanlığın yapmış olduğu incelemede, sendikamızın, yasanın aradığı gerekli çoğunluğu sağladığı tespit edilerek ilgili yetki tespit belgeleri tarafımıza gönderilmiştir. Temizlik İşleri, Fen İşleri ve Su-Kanalizasyon İşleri Müdürlüklerinde çalışan tüm arkadaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Yetki tespiti gelen bu üç işyerimizde çalışan toplam işçi sayımız, 384’tür. Henüz üyeliğini yaptıramayan ve belediye içerisinde bürolarda çalışan işçi arkadaşlarımızı da, yapılacak olan toplu iş sözleşmelerinde hak kaybına uğramamaları için en kısa sürede sendikamıza üye olmaya çağırıyoruz” dedi.
Kefeli, “Örgütlenme sürecimizde katkı sunan tüm emek dostlarına, işyeri sendika temsilcilerimize, desteklerini her zaman yanımızda hissettiğimiz Düzce’mizin değerli basın mensuplarına, işçilerinin örgütlenmesine engel olmaya çalışmayan fen işleri ve su-kanalizasyon müdürlüklerindeki taşeron firma yetkililerine, İşçilerin anayasal haklarına her zaman saygı gösteren belediye başkanımız Sayın Mehmet Keleş’e ve tabi ki en büyük övgüyü hak eden siz çok değerli üyelerimize gönülden teşekkürlerimi sunuyor, hepinizi Belediye İş Sendikası adına saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Tekrar hepinize hayırlı olsun arkadaşlar” ifadelerini kullandı. 
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8