Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
“Mikro Dünyaya Yolculuk” sona erdi
DÜZCE Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen TÜBİTAK 4004- Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Projesi kapsamında “Mikro Dünyaya Yolculuk” projesi etkinliği, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nde gerçekleştirilen kapanış programıyla sona erdi.
Gündem 2015.06.13 - 13:13:24

 

 

Programa DÜ Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Uludağ, Dekan Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Ayşe Yazlık, Yrd. Doç. Dr. Hülya Torun, Proje Yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Serpil Uğraş, proje ekibi, okul yöneticileri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Proje Yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Serpil Uğraş, iki hafta boyunca Boğaziçi Ortaokulu, TOKİ Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Sevgi Evi öğrencilerinin oluşturduğu 30 kişilik öğrenci grubuyla oyunlar, deneyler ve drama etkinlikleri gerçekleştirilerek, öğrencilerde mikroorganizmalar konusunda farkındalık kazandırmayı sağlamaya çalıştıklarını ifade etti. Yrd. Doç. Dr. Uğraş, mikroorganizmaların medya tarafından zararlı gösterildiğini, fakat mikroorganizmaların birçoğunun yararlı olduğunu belirterek, doğru antibiyotik kullanılması bilincinin geliştirilmesine katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Yrd. Doç. Dr. Serpil Uğraş, “Projede emeği geçen Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a, Dekanımız Prof. Dr. Ahmet Uludağ’a, 20 kişiden oluşan proje ekibime teşekkür ediyorum” dedi.

Yrd. Doç. Dr. Serpil Uğraş’ın konuşmasından ardından kürsüye davet edilen Prof. Dr. Ahmet Uludağ, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nde henüz öğrenci olmadığını, projeye katılan öğrencilerin ilk öğrencileri olduğunu belirterek, proje yöneticisine, proje ekibine, velilere ve okul yöneticilerine teşekkür etti. Prof. Dr. Uludağ öğrencilere hitaben, “Bu kurs sürecinde canlıların farkına vardınız. Öğrendiklerinizi hayatınıza uygulamalısınız. Hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Programın kapanış konuşmasını gerçekleştiren DÜ Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Gerçekten istenirse akademik bilgi kendisine şehrin içinde nasıl hayat buluyor, bunu görmüş oluyoruz. İnşallah bu tür etkinliklerimiz giderek artar ve çoğalır. Mikroorganizma kavramı konusunda kaç tane makale yazarsanız yazın, emin olun bu kadar güzel sonuçlar elde edemezsiniz. Bu kadar çok kişiye ulaşmasını başaramazdık. O yüzden ne kadar çok teorik bilgi, pratik yaşama, çocuklarımıza dokunmayı başarırsa bizim için o kadar anlamlı” dedi. TÜBİTAK destekli 4004 projelerinin çok önemli fırsatlar sunduğunu ifade eden Rektör Çakar, çocuklara yönelik bu tür etkinliklerin artması ve şehrimizdeki bütün çocuklara ulaşması temennisinde bulunarak konuşmasını sonlandırdı.

Eğitim alan öğrencilere katılım belgeleri ile proje ekibine teşekkür belgelerinin takdim edilmesinin ardından devam eden program, proje süreciyle ilgili slayt gösterimi ve öğrencilerin proje çalışmalarının sergilenmesiyle sona erdi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8