Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
İngilizce Öğretmenliği bölümüyle öğrenciler çağın ruhunu yakalayacak
DÜZCE Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Osman Dülger, 2015-2016 eğitim öğretim yılında ilk kez öğrenci alacak olan İngilizce Öğretmenliği bölümü ile ilgili bilgiler verdi.
Eğitim 2015.06.22 - 14:14:24

  

 

Yrd. Doç. Dr. Osman Dülger, “Yabancı dil, özellikle de İngilizce, çağımızda bireylerin edinmesi gereken ve başka alanlara da transferi en mümkün olan beceriler arasındadır. Bu yönüyle ele aldığımızda, günümüzde yabancı dil bilmeden neredeyse hiçbir eğitim ve becerinin tek başına yeterli olmadığını, iyi derecede bir yabancı dil bilenlerin de işgücü piyasasında kolaylıkla kendilerine yer edinebildiklerini görüyoruz” dedi.

İngilizce Öğretmenliği lisans programına öğrenci alabilmek için Rektörün ve Dekanın destekleriyle akademik altyapılarını oluşturduklarını belirten Yrd. Doç. Dr. Osman Dülger, 2015-2016 eğitim öğretim yılında İngilizce öğretmenliği bölümüne 40 öğrenci alarak öğretime başlayacaklarını ifade etti.

Yrd. Doç. Dr. Dülger, bölüm öğrencilerine sunulacak eğitimin ana hatlarıyla alan bilgisi, meslek bilgisi ve genel kültür kategorilerinden oluştuğunu, öğrencilerin ilgi, ihtiyaç ve isteklerine bağlı olarak bir dizi seçmeli dersin de müfredata eklendiğini vurgulayarak, öğrencilerin İngilizcenin yanı sıra ikinci yabancı dil öğrenme imkânı elde edeceğini de sözlerine ekledi.

Düzce Üniversitesi’nde yeni açılacak olan İngilizce Öğretmenliği bölümünün öğrencilere sunacağı fırsatlar hakkında bilgiler veren Yrd. Doç. Dr. Osman Dülger, “Yabancı dil öğretimine uygun olarak hazırlanmış eğitim mekânlarımız, her türlü görsel-işitsel materyallerle eğitim yapılabilen ve çağdaş teknolojilerin bir arada sunulduğu sınıflardan oluşmaktadır. Ayrıca Fakültemiz öğrencileri, Üniversitemiz Dış İlişkiler Koordinatörlüğü vasıtasıyla değişim programlarına katılarak yurtiçi-yurt dışı bilgi ve tecrübe paylaşımlarını gerçekleştirebilmektedir” dedi.

Bölümü tercih edecek olan öğrencilerin yararlanabileceği mevcut değişim programlarından bahseden Yrd. Doç. Dr. Osman Dülger, yurtiçi yükseköğretim kurumları arasındaki öğrenci ve öğretim elemanı değişim programı Farabi Değişim Programı, yurt dışı değişim programları olarak da Erasmus Değişim Programı ve Mevlana Değişim Programı aracılığıyla öğrenciler ve öğretim elemanlarının belirli sürelerle farklı yükseköğretim kurumlarına gidebileceklerine dikkat çekti. Yrd. Doç. Dr. Dülger, farklı yükseköğretim kurumlarından öğrenci ve öğretim elemanlarının da Düzce Üniversitesi’ne gelerek eğitim öğretim faaliyetlerine katılabileceklerini sözlerine ekledi.

İngilizce Öğretmenliği bölümünde eğitim alacak öğrencilerin çağın ruhunu yakalayabilmesi için farklı projeler üzerinde de çalıştıklarını ifade eden Yrd. Doç. Dr. Osman Dülger, “Örneğin, günümüzde teknolojik altyapısı yeterli akıllı sınıflar ve internet bağlantısı sayesinde gerek yurt içi gerekse yurt dışındaki üniversiteler arasında protokoller hazırlanarak, öğretim üyeleri ortak online dersler yapabilmekte, öğrenciler farklı üniversitelerdeki akademisyenlerin derslerine katılabilmektedir. Dolayısıyla, bir yandan yüz yüze iletişim ve eğitim programları üzerinde çalışırken diğer yandan da öğrencilerimizi gerek ulusal gerekse uluslararası düzeyde alanında öne çıkmış akademisyenlerle uzaktan online olarak da tanıştırmayı hedeflemekteyiz” dedi.

Yrd. Doç. Dr. Osman Dülger, kuruluşundan bugüne kadar büyük bir hızla gelişen ve başarılarıyla çeşitli ödüllere layık görülen Düzce Üniversitesi ailesi olarak, İngiliz Dili Eğitimi lisans programına katılacak öğrencilere, en iyi eğitim hizmetini sunabilmenin gayreti içinde olduklarını vurgulayarak sözlerini noktaladı.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8