Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Doğu Avrupa Ekstrem Şampiyonası Kaynaşlı’da
DÜZCE’nin Kaynaşlı ilçesi 24-25 Ekim tarihlerinde Doğu Avrupa Ekstrem ve Türkiye Enduro Şampiyonası’na ilk kez ev sahipliği yapacak.
Gündem 2015.09.18 - 14:29:23
 
 
 
Türkiye Motosiklet Federasyonu, Düzce Valiliği, Kaynaşlı Kaymakamlığı ve Kaynaşlı Belediyesi’nin düzenlediği Doğu Avrupa Ekstrem ve Türkiye Enduro Şampiyonası’nın beşinci ayak yarışı 24 ve 25 Ekim 2015 tarihlerinde Düzce’nin Kaynaşlı ilçesinde gerçekleştirilecek. Seyir keyfi yüksek ve çok çekişmeli olacak yarışlara; Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Makedonya, Moldova, Yunanistan, Arnavutluk, İran, Karadağ ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden sporcular katılacak.
Doğu Avrupa Ekstrem ve Türkiye Enduro Şampiyonası için Düzce Valiliği, Kaynaşlı Kaymakamlığı ve Kaynaşlı Belediyesi tarafından dünya standartlarına sahip yarış parkuru yapılacak. Tarihinde ilk defa böyle bir yarışa ev sahipliği yapacak Kaynaşlı, her yıl yapılacak yarışlarla daha çok enduro severi spor turizmi için bölgeye çekecek.
Kaynaşlı Kaymakamı Şenol Koca, Belediye Başkanı Erol Bayraktar ve Türkiye Motor Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke yarışlar hakkında açıklamada bulundular.
Kaynaşlı Kaymakamı Şenol Koca, 2020 yılında Kaynaşlı’nın spor merkezi haline geleceğini söylerken, hem Düzce’nin hem Kaynaşlı’nın spor turizminden hak ettiği payı alacağını belirtti.
Koca, “Sayın Valimiz İlimize geldiği andan itibaren bizler için belli bir hedef ortaya koydu. Bu hedefler doğrultusunda yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde bizler Kaynaşlı’mızı doğa sporları ve motor sporları ile 2020 yılında hem ülkemizde hem Avrupa’da gündeme getirecek çalışmalarla ilgili adımları atmaya başladık. 2020 hedeflerine baktığımızda Kaynaşlı spor organizasyonlarına ev sahipliği yapacak, hem Düzce hem Kaynaşlı turizmde hak ettiği payı alacak. Otel sayımızı ve ev pansiyonu sayısını artırmak hedefindeyiz. Şu anda ilçemizde turizm olarak müthiş bir potansiyel var. Bununla beraber turizm faaliyeti yok denecek kadar az. 2020 yılında 50 bin turistin ziyaret edeceği bir Kaynaşlı hedefliyoruz” dedi.
Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar, bu organizasyonların tüm yıla yayılacağının altını çizerek “Turizm alanındaki projelerimizle, Valimiz, kaymakamımız ve ilçemizdeki tüm daire müdürleri ile birlikte belirlenen hedefe doğru yol alıyoruz. Bu organizeler gerçekleştikten sonra sadece 1 seferliğine değil, 1 yıl boyunca gençlerimizin spor aktiviteleri yönünden gelişmesini sağlayacak” şeklinde konuştu.
Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke ise, Düzce ve Kaynaşlı’da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söylerken, Kaynaşlı için bir de müjde verdi.
Akülke, “Hep birlikte Türkiye’deki ender olaylardan birini başaracağız. Bu emek isteyen bir yolculuk. Dünyada spor turizmi çok hızla gelişen bir sektör. 200 milyarlık bir turizm gelirinden maalesef Türkiye çok cüzi kazançlar elde ediyor. Gerçekten Kaynaşlı doğasıyla konumuyla çok güzel bir yer. 30 milyon insana 2 saatlik bir yakınlıkta. Burada motor sporları ile ilgili yatırı yaparken, sadece motosikletle ilgili değil otomobil sporları alt yapısını da hazırlayacağız. Viyadüklerin hemen yanında bin dönüme yakın alanda üç branşta faaliyet göstereceğiz. Bunlardan en önemlisi motokros pisti. Motokros branşıyla Düzce ve Kaynaşlı’daki çocuklarımızı motosiklet sürücü olma yolunda ana okuldan başlatmış olacağız. Bu yarışlara 250 sporcu bekliyoruz. İlk olduğu için belki zorlanacağız ama Sayın valimizin, kaymakamımızın, belediye başkanımızın katkıları ile bunu başaracağız” dedi.
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8