Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
17.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
‘Sosyal Akranım Var’ Projesi başladı
“GENÇ kalan geleceği inşa ediyoruz” sloganı ile yola çıkan Genç Eller Derneği, İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığı tarafından %100 hibe ile kabul edilen Sosyal Akranım Var projesinin lansman toplantısını gerçekleştirdi.
Gündem 2015.09.18 - 14:33:18
 
 
 
Koruköy’de düzenlenen programa Düzce Valisi Ali Fidan, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki Yıldırım, Bolu Genç Eller Dernek Başkanı Oğuzhan Akdoğan, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Genç Eller Topluluk Başkanı Furkan Erdem, Düzce Üniversitesi Genç Eller Topluluk Başkanı Kadir Zenci, Genç Eller Derneği Başkanı Enes Bektaş ve yönetim kurulu üyeleri, Sevgi evleri, çocuk evleri, yöneticileri ve eğitmenleri, Sivil Toplum Kuruluşları Başkan ve yöneticileri, Sosyal Akranım Var proje ortakları ve davetliler katıldı. 
Programın başında Türkiye genelinde artan terör olaylarında şehit olanlar ve Düzceli Şehit Cihan Aksarı için önce saygı duruşunda bulunuldu. Akabinde istiklal marşı okundu. Daha sonra Dernek Başkanı Enes Bektaş açılış konuşması gerçekleştirdi. Bektaş Genç kalan geleceği inşa ettiklerini belirterek şu şekilde konuşmasını sürdürdü, “Derneğimiz Aralık 2014'te Düzceli ve Düzce'de ikamet eden 18 ila 35 yaş aralığında bulunan bir grup genç tarafından kurulmuştur. Genç Eller Derneği kendisine hedef olarak,  " Toplumların gelecek idealini sürekli olarak yeniden inşa eden gençlerdir" gerçeğinden hareketle,  bilgili, donanımlı, geçmişini unutmayan, geleneklerine bağlı, birbirleri ile kavga etmeden fikirlerini ifade edebilen bir gençliğin yetişmesi için projeler ve etkinlikler yapmak olarak seçmiştir.
 
2012’DEN BERİ EN YÜKSEK DESTEK SOSYAL AKRANIM VAR’IN
 Düzce'de sayıları 850'ye yaklaşan dernek  arasında,  İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığı'na proje başvurusu yapan nadir derneklerden biriyiz. Ayrıca 2015 yılının en yüksek ve 2012 yılından bu yana en yüksek bütçeli projesi yine Sosyal Akranım Var projesi olmuştur. 
 
DESTEKLERİNİZLE ARTIK KOŞMAK İSTİYORUZ
Bizler gençlik derneği olarak yaşadığımız bu topraklara katkı vermek için çok çalışma yapmayı arzu ediyoruz.  Bugüne kadar yaptığımız etkinlikler ve bugün tanıtımını yapacağımız projemiz ile önemli mesafeler aldık.  Biz dernek olarak sizlerle doğduk, emekledik ve şimdi yürüyoruz. Gelecekte bize vereceğiniz desteklerle koşmak istiyoruz” dedi. 
Dernek Başkanı Bektaş’ın konuşmasının ardından Sosyal Akranım Var projesinin tanıtım sinevizyonu izlendi. 
 
KALP ATIŞI OLAN HER ŞEYE DUYARLI BİR GENÇLİK
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki Yıldırım ise Genç Eller Derneği’nin hazırladığı projeyi takdir ettiklerini belirterek tüm ekipleri ile destek vereceklerini belirtti. Yıldırım şöyle devam etti: “ Söyle bana arkadaşını söyleyeyim sana kim olduğunu. Bu proje aslında bunu gösteriyor. Donanımlı çocuklar birbirleri ile arkadaşlık kurup sosyalliğe adım atacaklar. Bu projede kalp atışı olan her şeye duyarlı bir gençlik oluşturulması olacak. İnşallah sonuçlarını çok iyi bir şekilde göreceğiz. Genç Eller Derneği’ne böyle bir proje yapmalarından ötürü tebrik ediyorum. Çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi. 
 
VALİ ALİ FİDAN: ÇOK ÖNEMLİ BİR PROJE
Düzce Valisi Ali Fidan ise yaptığı açıklamada projenin çok değerli bir proje olduğunu vurgularken 18 Martta gençlerin oynayacağı Çanakkale Şehitleri tiyatro gösterisini merakla beklediğini dile getirdi. Fidan şöyle devam etti: “ Bir grup genç arkadaşımız topluma faydalı olabilmek için bir sivil toplum kuruluşu kuruyor. Önce bunu alkışlamamız gerekiyor. Bu sorumluluk almadır. Topluma faydalı olmak için bir arayıştır. Bu projeye gelmeden önce şunu düşünmemiz gerekir. Bunu bir film olarak görelim bunu yazan senaryonu oluşturan yöneten hepsi gençler. Her yerinde gençler var. Bu ayrıca kıymetli. Proje başlı başına değerli. Gençlerin özgüvenlerinin yhüksek olması tarihi değerleri bilmesi çok önemli. Bizlerde bu projeye destek verdik. Bu proje bakanlıktan destek almışsa zaten değerli bir projedir. Çünkü bakanlığımızda proje eleme sistemleri çok büyük eleminasyon sisteminden geçiyor. Ben bu projenin başarılı olacağına inanıyorum. Bugünlerde daha da önemsiyorum. Burada bir kaynaşma ve arkadaşlık var. Çok güzel bir proje. 18 Martta yapılacak olan etkinliği bekliyorum. Projenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8