Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Muharrem İnce: Düzce’de şeytanın bacağını kıracağız
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Düzce İl Başkanlığı tarafından yapılan seçimde izlenecek yolların belirleneceği toplantıya katıldı.
Siyaset 2015.10.01 - 14:48:22

 

 

 

 İnce, konuşmasında esprili bir tavırla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yüklendi.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP Düzce İl Başkanlığı’nın düzenlediği toplantıya katılmak için Düzce’ye geldi. Toplantı öncesinde bir konuşma yapan Muharrem İnce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alarak “Devletin parası ile kaçak sarayında muhtarları topluyor. Yahu ne insafsızlık ne vicdansızlıktı. Sen parti başkanı mısın? Cumhurbaşkanı mısın? Devletin başı mısın? AKP’nin başı mısın? Milletin parası ile bizim vergilerimizle örtülü ödenek 6 katına çıktı. Harca babam harca. AKP’nin seçim kampanyasına da yardım ediyor musun? Hazine yardımı olmayınca oradan para veriyor mu bilemiyorum? Çözüm sürecinde valilere talimatı ben verdim diyor. Görmezden gelin dedim diyor. Teröristler geçiyor, valiler diyor ki askere aman dokunmayın bizim tosuncuklara. 80 bin silahı sokmuşlar ülkeye sadece 3 ilde asker 290 operasyon için izin istemiş 8 tanesine izin verilmiş. İstihbaratı Genel Kurmaydan alıp MİT’e bağlamışsın, kendinle ilgili kuşkuların var. Rezil ettin memleketi” dedi.

“ŞEHİT OLANLAR YER YATAĞINDA YATAN EVİ SIVASIZ AİLELERİN ÇOCUKLARI”

İnce, her gün şehit haberi geldiğini anacak şehit olan askerlerin tamamının yer yatağında uyuyan, fakir ailelerin çocukları olduğuna dikkat çekerek “Her gün çocuklar şehit oluyor. Hep kim oluyor biliyor musun? Garip, yer yatağında büyüyenler oluyor. Hep evinin dışı sıvasız çocuklar şehit oluyor. Fakir fukara çocukları şehit oluyor. Onların içinde 21 gün valinin denetiminde askerlik yapan yok, çürük raporu ile askerden kaytaran yok. Hep fakir fukaranın çocukları her gün Gabar dağında anlından vuruluyor. Bunların hesabını sormayacak mıyız?” şeklinde konuştu.

 

BÜROKRATLARA UYARI

İnce, valilere seslenerek “Önceden ben talimat verdim valilere diyordu, dün açıklama yapıyor ben talimat vermedim diyor. Bazı kamu görevlileri yanlış anlamış, yanlış görev yapmış olabilir diyor. Ey valiler ey kamu görevlileri, bu kaçak sarayda ki sultan Abdullah Gül’e, Esed’e, Kaddafi’ye kardeşim diyordu sattı. Şimdide valileri sattı. Dikkat edin kamu görevlileri kanunsuz iş yapmayın sizi de satacak. Onun için Anayasaya ve yasalara uyarak iş yapın. Buradan uyarmadı demeyin” ifadelerini kullandı.

 

“DÜZCE’DE ŞEYTANIN BACAĞINI KIRALIM YETER”

İnce, AK Parti döneminde bir çok alanda çöküş olduğunu ileri sürerek “Devlet çöktü, adalet çöktü, eğitim çöktü, sağlık çöktü, tarım çöktü, dolar 3 liranın üstüne çıktı. Güvenlik çöktü, güven çöktü, dış politika, itibar çöktü. Ey Düzceliler ey AKP’ye oy verenler bunları görmüyor musunuz? Ama size düşen görev kızmak yok küsmek yok. Ben Düzce’yi 99 Yalovası’na benzetiyorum. O yıllarda CHP İl Başkanıydım. Parti oyu yüzde 5’ti. Bir belediye meclis üyemiz yoktu bir belediye başkanımız yoktu. Bugün 57 belediye meclis üyemiz, 5 belediye başkanımız, 5 il genel meclis üyemiz ve bir de garip kardeşiniz Muharrem İnce var. Düzce’nin potansiyeli var. Bu sefer inanıyorum Düzce’den milletvekili çıkacağız. Palavra atmaya gerek yok. Öyle 3-0 demeyeceğiz. Biz şeytanın bacağını kıracağız. Sahtekarlara, yüzsüzlere ve haramzadelere ders vermemiz lazım. Düzce değişirse Türkiye değişir, Düzce’den milletvekili çıkarsa bu haram, bu soygun talan ve yalan düzeni sona erer. Bizim CHP’lilerde de şöyle bir sorun var. Ben Düzce’de durumu iyi görüyorum. İşler iyi gitmeye başladı mı bizim partide kıskançlık olur. Yok öyle yağma sahtekarlıkları anlatacaksınız” şeklinde konuştu.

 

İNCE’DEN YERLİ VE MİLLİ MİLLETVEKİLİ TARİFİ

İnce son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerli ve milli vekil söylemlerini eleştirerek “Bir milletvekili yerli ve milli olmasını nasıl anlarız. Yerli ve milliye oy verin diyor ya. Ülkede Mehmetçikler şehit olurken birisi 90 yaşında ölen kralın taziyesine Suudi Arabistan’a gidiyorsa o yerli değildir. Böylelerini seçmeyeceksin. Valilik tabelalarından TC’yi kaldırıyorsa, okullardan andımızı kaldırıyorsa, devletin mallarını haraç-mezat satıyorsa, bu devletin kurucularına Atatürk ve İsmet Paşa’ya ayyaş diyorsa bu milli değildir. Bunu da seçmeyeceksin. Yerli ve milli arıyorsan işte karşında duruyor” dedi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8