Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
64. YILIMIZ KUTLU OLSUN
Düzce İmam Hatip Lisesi Mezunlar Dernek Başkanı İdris Çalışkan, İmam Hatip Liseleri’nin kuruluş yıldönümünde yayınladığı mesajda, “Milletin imanını ve ruhunu yıkayacak hocanın kalmadığı bir dönemde İmam Hatipler, milletin ruhuna bir cemre gibi düştü” dedi.
Eğitim 2014.-1.0- - 14:48:27
 
 
 
Medreselerin kapatılmasının ardından din eğitimi alanında doğan boşluğu doldurabilmek için milletin talebi, ısrarı ve mücadelesi ile 13 Ekim 1951’de İstanbul başta olmak üzere 7 değişik ilde İmam Hatip Okulları’nın açıldığını kaydeden Çalışkan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Milletin, sahiplenip teveccüh göstermesiyle ve bizzat inşa etmesiyle her geçen gün bu okulların ve öğrencilerinin sayısı artmıştır. Zaman zaman engellemelere rağmen milletin çimentosu olan bu okullar her dönemde bir bütünün parçası olarak eğitimde temel ihtiyaç olarak var olmuş, edebiyattan sanata, spordan siyasete birçok alanda yetiştirmiş olduğu ilmiyle amil başarılı insanlarla ülkemize ve milletimize yeni ufuklar açmıştır.
Son dönemlerdeki gelişmelerle yeniden cazip hale gelen okullarımızın kurulmasında, açılmasında ve geliştirilmesinde emeği olan başta Merhum M. Celaleddin Ökten’i (Celal Hoca’yı) zamanın Milli Eğitim Bakanı Merhum Tevfik İleri’yi ve bu güzide okulların temelini atan İlim Yayma Cemiyeti’nin 68 kurucusunu, okulların yapımında bizzat çalışan, ihtiyaçları için çocuğunun nafakasından keserek bu eğitim yuvalarına harcayan, kızının çeyiz parasını, kendisinin kefen parasını bu okullar var olsun diye bağışlayan analarımızı, sırtında erzak taşıyarak Asım’ın Nesli olacak bu okulların öğrencilerini destekleyen bütün önder ve öncülerimizi minnetle yâd ediyor vefat edenleri rahmetle anıyoruz. 
Zor dönemlerde bu güzide eğitim yuvalarını sahiplenen, yeniden can suyu vererek okullarımızı ayağa kaldıran tüm İmam Hatip sevdalılarını saygı ve şükranlarımızla anıyoruz. Yaşayanlara sağlık, sıhhat ve afiyet diliyoruz.
Değişen dünya şartları karşısında sadece maddeyi esas alıp manayı terk eden ve bu sebeple değerlerini, kendini unutan insanlığın bu okullara bugün her zamankinden daha çok muhtaç olduğunun bilinciyle ülkemizi ve dünyamızı, madde ve manayı kuşatan müfredatı ile örnek olan bu okullarımızla buluşturmayı, insanoğlunun kendini bilmesi ve Rabbini bulması adına önemsiyor,  bu okulların mezunu, mensubu ve hadimi olmaktan kıvanç duyuyoruz.
64. yılını kutladığımız İmam Hatip okullarımızın kıyamete kadar nice asırları Kur’an’ın ve İslam’ın nuruyla aydınlatmasını ve insanlığın ruhunu ve gönlünü bu aşkla kuşatabilmesini Rabbimizden niyaz ediyoruz.”
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8