Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Tıp Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Gururla Giydi
Üniversitemiz Tıp Fakültesi birinci sınıf öğrencileri için düzenlenen 2015-2016 Akademik Yılı Önlük Giyme Töreni, Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Eğitim 2014.-1.1- - 13:13:34
 
 
Törene, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İdris Şahin, Üniversitemiz Sağlık Uyguma ve Araştırma Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Onur Özlü, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Özmerdivenli, öğretim üyelerimiz, öğrencilerimiz ve aileleri katıldı.
Önlük Giyme Töreni’nin açılış konuşmasını gerçekleştiren Prof. Dr. Recep Özmerdivenli, öğrencilerimizin ailelerini; dünyanın en güzel çiçeklerini yetiştiren bahçıvanlar, öğrencilerimizi de dünyanın en güzel çiçekleri olarak niteledi.
Prof. Dr. Recep Özmerdivenli öğrencilerimize hitaben, “Temizliği, dürüstlüğü ve samimiyeti temsil eden beyaz önlükleri giyerek zorlu bir yolculuğa başlayacaksınız. Hekimlik mesleği, fedakarlık mesleğidir. Hekimliğe giden uzun ve yorucu bu yolda beyaz önlüğün kıymetini bileceğinizden hiç şüphem yoktur.” dedi.
Prof. Dr. Özmerdivenli, “Hiçbir zaman mekanik, sadece gelişmiş cihazlara bağlı, rakamlara dayalı bir tababet uygulamasıyla kendinizi kısıtlamayınız. Hastadan hastalığına dair sadece konuşarak, sorulara yönelterek bile çok önemli ipuçları alabilirsiniz. Bu, hastaya daha doğrusu insana verdiğiniz değer gereğidir. Hastaların önce psikolojik olarak ayağa kaldırılması gerektiğini unutmayınız.” şeklinde konuştu.
Yönetim olarak öğrencilerimizin 21. yüzyıl gereklerine göre yetişmeleri için araç-gereç, teknik cihaz ve eğitim için öğrencilerimize her türlüimkanı sunmaya çalıştıklarını ifade eden Prof. Dr. Recep Özmerdivenli, “Geçen süreçte Üniversitemiz ve Tıp Fakültemiz, çok önemli mesafeler katetmiştir. Ankara, Hacettepe, Ege, Gazi, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültelerinde bir öğretim üyesi başına düşen öğrenci sayısı 4’ü aşarken, Tıp Fakültemizde bu oran 4’ün altındadır. Tıp Fakültemizin ne kadar ayrıcalıklı olduğunun bir göstergesi de TUS’ta elde ettiğimiz başarılardır.” dedi.
Prof. Dr. Recep Özmerdivenli, “İnsanlık tarihinde zatını ve adını bilmediğimiz ilk hekim, hastanın çektiği ıstırabı dindirme çaresini ilk arayanıdır. Bu hekimin duygusuna eremeyen bir hekim, bu kurtarıcı mesleğin sahibi değil ancak işçisi olmaya mahkumdur. Ayrıca hastayı iyi etmek ve hastanın ıstırabını dindirmek olan hekimlik, bilgilerin ve sanatların en kutsalıdır. Benim siz e tavsiyem, aynı zamanda hekim de olabilmenizdir. Zira hekim demek, hikmetli kişi demektir.” diyerek törenin hayırla vesile olmasını temenni etti.
Üniversitemizde öğrencilerimizin saygın ve onurlu hekimlik mesleğine adım atmalarını tebrik eden ve öğrencilerimizle gurur duyduğunu belirterek sözlerine başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Bu ailelerden yetiştiğiniz için, bu mesleği seçtiğiniz için ve Üniversitemize geldiğiniz için Ülkemizin ve dünyamızın çok şanslı çocukları olduğunuzu düşünüyorum. Umuyorum ki Düzce Üniversitesi öğrencisi olmanın bir ayrıcalık olduğunu, ne kadar zor ve meşakkatli yollardan geçerek hekim olduktan sonra anlayacağınızı da ümit ediyorum.” dedi.
Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Hasta ve hasta yakınları için iyi hekim demek, iletişimi, insan ilişkileri güçlü olan hekim demektir. Bizimle kim konuşursa, kim gözümüzün içine bakarsa, kim bizim derdimizi iyi anladığını bize hissettirirse bizim için iyi hekim o demek. Bu yüzden iletişimi, hasta ve hasta yakınıyla ilişkiyi tüm egolarınızdan kurtularak aşılayacağınıza ve hissettireceğinize inanıyorum. Umuyorum ki burada geçireceğiniz yıllar, gelecekte edineceğiniz kazanımlar için önemli başlangıç olur.” şeklinde konuşarak sözlerini noktaladı.
Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İdris Şahin ve öğretim üyelerimizin elinden beyaz önlüklerini giyen Tıp Fakültesi birinci sınıf öğrencilerimiz, hekimlik mesleğine ilk adımlarını atmış oldu.
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8