Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
“GLOBAL GİRİŞİMCİLİK HAFTASI” ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
DÜZCE Üniversitesi İşletme Fakültesi ve Teknoloji Transfer Ofisi tarafından düzenlenen “Global Girişimcilik Haftası 2015” kapsamında tüm hafta boyunca gerçekleştirilecek etkinlikler, Düzce Üniversitesi Cumhuriyet Konferans Salonu’nda başladı.
Eğitim 2017.-1.1- - 11:53:51

 

Dört gün sürecek programın ilk gününe, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Düzce KOSGEB İl Müdürü Asım Türkmen, Teknolojisi Transfer Ofisi Koordinatörü ve Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Arif Özkan, Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emiroğlu, Sanayi ve Teknoloji Uzmanı Yunus Özmodanlı, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşması için kürsüye davet edilen Rektör YardımcısıProf. Dr. İlhan Genç, Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın acil bir toplantısı olmasından dolayı programa katılamadığını belirterek, Rektörün selamlarını iletti.

Düzce Üniversitesi’nin girişimciliği önemli bir değer olarak gördüğünü ifade eden Prof. Dr. İlhan Genç, “Öğrencilerimizin zihni donanımlarına bu kavramı yerleştirmeye çalışıyoruz. Bu nedenle çoğu üniversitede olmamakla beraber girişimcilik dersi Üniversitemizde seçmeli dersler arasında yer alıyor” diyerek Tıp Fakültesi’nden Fen Edebiyat Fakültesi’ne, Ziraat Fakültesi’nden Mühendislik Fakültesi’ne kadar bütün branşlara dört kredilik Girişimcilik dersi koyduklarını, bu dersi alan öğrencilere KOSGEB’ten belge verildiğini sözlerine ekledi.

Geçmiş dönemlerde devletin iş kapısı olarak görüldüğünü söyleyen Prof. Dr. İlhan Genç, birey merkezli düşünceyle beraber bu anlayışın değiştiğini ve girişimcilik kavramının ön plana çıktığını ifade etti.

Bilginin çok değerli olduğunun altını çizen Prof. Dr. İlhan Genç, bu tür toplantıları fırsat eğitimi şeklinde gördüğünü söyleyerek, öğrencilere hitaben “Buradan alacağınız bir cümle hayatınızı değiştirebilir” sözüyle konuşmasını sonlandırdı.

Açılış konuşmasının ardından programın panel kısmına geçildi. Panelin ilk konuşmacısı Doç. Dr. Arif Özkan, Düzce Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’ni tanıtarak, Girişimcilik Ekosistemi hakkında bilgiler verdi.

Sanayi ve Teknoloji Uzmanı Yunus Özmodanlı’nın sunumuyla devam eden panelde davetli konuşmacı, “Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Programı, programın başvuru koşulları ve Genç Girişimci Destekleri” konularındaki bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Panelin diğer konuşmacısı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emiroğlu, “Düzce Üniversitesi Teknogirişim Başarı Öyküsü” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Yrd. Doç. Dr. Emiroğlu, teknogirişim desteği aldığı çalışmasından hareketle, girişimcilik konusunun fikir ve tasarım aşamasından proje oluşum aşmasına kadar olan süreciyle ilgili bilgileri katılımcılara aktardı.

Panelin son konuşmacısı olan Düzce KOSGEB İl Müdürü Asım Türkmen, “KOSGEB ve Genç Girişimci Destekleri” konulu sunumunda, KOBİ’ler ve KOSGEB hakkında bilgiler vererek girişimcilerin, KOSGEB desteklerine erişimine ilişkin önemli bilgileri katılımcılarla paylaştı.

Soru-cevap şeklinde devam eden “Global Girişimcilik Haftası 2015” etkinliğinin ilk günü, konuşmacılara teşekkür belgelerinin takdim edilmesinin ardından sona erdi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8