Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
MESLEĞE BAŞLAYAN 15 ÖĞRETMEN ANT İÇTİ
BÜYÜK Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Öğretmenlere armağan ettiği 24 Kasım Öğretmenler Günü Düzce’de de törenler ve programlarla kutlandı. Anıtpark’taki çelenk sunumunun ardından gençlik merkezinde program düzenlendi.
Eğitim 2024.-1.1- - 13:21:13

 

24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla ilk tören Anıtpark’ta düzenlendi. Eğitim camiası ve öğrencilerin katıldığı tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman’ın Atatürk Anıtı’na çelenk koymasının ardından sona erdi.

Öğretmenler Günü kutlamaları Gençlik Merkezinde devam etti. Buradaki programa Vali Ali Fidan ve protokol üyeleri de katıldı.

Programa Öğretmen ve Öğrenci Sevgisi konulu slayt ile başladı, yeni göreve başlayan öğretmenler adına konuşma yapan Seda Orhan, Öğretmenlik mesleğinin model olduğunu söyleyerek eğitim ordusunun neferi olmaktan gurur duyduklarını belirtti.

Emekli öğretmenler adına ise Ali Demir konuşma yaptı. Demir, 1979 yılında göreve başladığını ifade etti ve anılarını paylaştı, “Her şeyin bir sonu var, yolculuk buraya kadarmış” dediği konuşmasını yaparken duygulu anlar yaşadı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman ise yaptığı konuşmada öğretmenlere tavsiyelerde bulundu, “Gelecek sizin sınıflarınızdan çıkacak bunu unutmayın” dedi.

Programa katılan Vali Ali Fidan ise, öğretmenliğin en şerefli meslek olduğunu vurguladı ve “Öğretmenlik geleceğimizi inşa eden meslektir. Ailemiz kadar kişiliğimizin oluşmasına katkı sağlayan kişilerdir öğretmenlerimiz” dedi.

Vali Fidan’ın konuşmasının ardından mesleğe yeni başlayan 15 öğretmen ant içerek yemin etti. Emekli öğretmen Ali Demir devir teslim töreninde bayrağı yeni öğretmenlere teslim etti.

Programın devamında öğrenciler öğretmenlere çiçek takdim ederken, Vali Ali Fidan öğretmenlere şeref belgelerini verdi.

Gençlik merkezinde düzenlenen kutlama programı, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı gösteri ile devam etti.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8