Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
RİZE PROTOKOLÜNDEN REKTÖR’E ÜST DÜZEY ZİYARET
DÜZCE ile Rize illeri arasındaki ikili ilişkilerin geliştirilmesi kapsamında Düzce’de inceleme ve araştırmalarda bulunan Rize Valisi Ersin Yazıcı başkanlığındaki heyet, Düzce Üniversitesi RektörüProf. Dr. Nigar Demircan Çakar’ı ziyaret etti.
Eğitim 2024.-1.1- - 14:11:34

 

Konuk heyeti Rektörlük girişinde karşılayan DÜ Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, misafirlerini ilk olarak makamında ağırladı. Ziyarete, başta Rize Valisi Ersin Yazıcı olmak üzere Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Rize Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu ile Rize TSO meclis üyeleri, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İlhan Genç, Prof. Dr. İdris Şahin, Senato Üyelerimiz, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Çakır, Meclis Başkanı Ertan Taşlı ile meclis üyeleri katıldı.

Rektörlük makamında başlayan görüşme Çalıştay Salonu’nda devam etti. DÜ Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Üniversitesi Senatosu olarak Cumhurbaşkanı’nın memleketinden gelen heyeti ağırlamaktan büyük mutluluk ve onur duyduğunu belirterek, Düzce Üniversitesi Senato Üyelerini tanıttı.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman; Rize Ticaret ve Sanayi Odası’nın organizasyonunda Düzce, Sakarya ve Kocaeli illerini ziyaret kapsamında Düzce’ye geldiklerini söyleyerek, Rize Valisi Ersin Yazıcı’nın da memleketi olan Düzce’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İki üniversitenin aynı yıl kurulduğunu ifade eden Prof. Dr. Hüseyin Karaman, üniversiteler arasında işbirliğini arttırmak istediklerini sözlerine ekledi.

Rize Valisi Ersin Yazıcı, memleketi olan Düzce’de, Üniversite yönetimiyle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Çok güzel bir gün yaşıyoruz. Ziyaret ettiğimiz tüm birimlerden gördüğümüz ilgiyi burada da gördük. Başta Rektörümüz olmak üzere ekibine bir Düzceli olarak çok teşekkür ediyorum” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile Düzce Üniversitesi arasında ortak bir takım çalışmalar yapılabileceğini belirten Rize Valisi Ersin Yazıcı, “Etkileşim içinde birbirimizden öğreneceklerimiz var. İnşallah kalabalık bir Düzce heyetini Rize’de ağırlamak istiyoruz. Rize’mizi görmenizi arzu ediyoruz. Düzce Üniversitesi’nin hızlı bir şekilde gelişmesinde emeği olan önceki yöneticilere ve Rektörümüze çok teşekkür ediyorum”  diyerek sözlerini sonlandırdı.

Rize Valisi’nin konuşmasının ardından Düzce Üniversitesi’nin tanıtımıyla ilgili bir sunum gerçekleştiren DÜ Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, 25 bini aşkın öğrencileri olduğunu, 2019 yılında 37-38 bin öğrenci sayısına ulaşacaklarını ifade etti. Rektör Çakar, 2014 yılında yayınlanan bir sıralamada 30 bin dünya üniversitesi arasında Düzce Üniversitesi’nin, 1720. sırada olduğunu, 2000 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında üçüncü, devlet üniversiteleri arasında birinci olduğunu, öğretim üyesi başına düşen bilimsel yayın ortalamasında altıncı sırada olduğunu, en girişimci üniversiteler arasında ilk 50 içinde bulunduğumuzu ve Düzce Teknopark’ın 2011 yılından sonra kurulan teknoparklar arasında birinci olduğunu belirtti.

Düzce Üniversitesi’nin birimleri, öğrenci sayıları, bütçesi, gerçekleştirilen ve devam eden projeleri, 2016 yılı yatırım talepleri ve Düzce için yapılan çalışmalar hakkında misafir heyete detaylı bilgiler sunan Rektör Çakar, dengeli büyümek istediklerini ifade ederek, Düzce Üniversitesi’nin büyüme kararını şehirle birlikte alacaklarını sözlerine ekledi.

Ziyaret, karşılıklı hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8