Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
15.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
"HERKES KULLANSIN"
DÜZCE’de düzenlenen törenle 5 mahalleye daha doğalgaz verildi.
Gündem 2009.-1.2- - 15:11:14

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş kentin yüzde 92’sine doğalgazın ulaştığını önümüzdeki yıl yüzde 100’e ulaşacağını söyledi. 
Düzce Belediyesinin de iştirakçisi olduğu DERGAZ tarafından yatırım programı genişletildi. Alt yapısı tamamlanmış ve şebeke döşenen yeni mahallelere doğalgaz verildi. Bu amaçla Kuyumcu Hacı Ali mahallesinde doğalgaz açılış töreni gerçekleştirildi.
Törende konuşan Vali Ali Fidan, Düzce’de doğalgaz kullanımının artması gerektiğini belirterek “Bu gün çok önemli açılışlardan birisini yapıyoruz. Doğalgaz bugün en kolay, en çağdaş, en temiz ısınma aracı. Artık illerin bölgelerin gelişmişliği gaz kullanımı, gaza ulaşımla ölçülüyor. Düzce’nin de gaz arzı yüzde 90’ları geçti. Düzce’de yaşayanların gaza ulaşma imkanı var ama kullanım oranı bunun çok gerisinde. Bizim ne yapıp edip bir takım idari tedbirlerde alarak gaz kullanımını artırmamız lazım. Düzce’nin jeolojik yapısı, bulunduğumuz ova hava sirkülasyonunun fazla olmadığı bir alan. Ne yapsanız da burada diğer yerlere göre hava kirliliğini önlemek biraz daha zor. Dolayısıyla kalıcı yapısal tedbirler almamız lazım” dedi.
 

 

BAŞKAN KELEŞ “KAPINIZA KADAR

GELEN DOĞALGAZ’I KULLANIN”

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ise konuşmasında “Kuyumcu Hacıali Köyündeyiz. 5 mahallemize daha doğalgaz verdik. Bu 5 mahallemiz aslında ilk doğalgaz ihale sözleşmesinde olmayan mahallelerimizdi. Bu mahallelerimiz sonradan mahalle oldular. Ama biz genişleme sahamızı da bu ihalenin içersine kattık ve Düzce’nin yüzde 92’sine doğalgazı ulaştırdık. İnşallah önümüzdeki yıl yüzde 100’üne doğalgaz ulaşacak. Tabi bu oranda doğalgaz kullanımını da artırmak lazım. Doğalgaza ulaşabilir olmak gaz kullanımı çok anlamına gelmiyor. Herkesin kapısına gelen doğalgazı almasını istiyoruz. Düzce hava kirliliği noktasında sıkıntılı bir il. Kirlilik rakamları kış mevsiminde artabiliyor. Bunun bir tek çözümü var, doğalgaz kullanımının yaygınlaşması. Vatandaşlardan beklentimiz kapılarına kadar gelen doğalgazı evlerine almalarıdır. Bugün ağa mahallesi dahil birçok mahallemize doğalgaz sözümüzü gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Tabi bu bizim için büyük bir mutluluk” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Vali Ali Fidan ve Belediye Başkanı Mehmet Keleş, protokol üyeleri ve vatandaşlar hep birlikte butona basarak doğalgazı yaktılar.
Vatandaşlar doğalgaz’ın mahallelerine gelmesinden dolayı çok mutlu olduklarını belirterek hizmeti getirenlere teşekkür ettiler.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8