Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
15.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DܒDEN KURUCU REKTÖRE VEFA
DÜZCE Üniversitesi, Rektörlük görevi sona eren ve Bilgi Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı olarak meslek hayatına devam eden 2007-2015 Dönemleri Kurucu Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu’na, Cumhuriyet Konferans Salonu’nda anlamlı bir emeklilik töreni düzenledi.
Gündem 2010.-1.2- - 13:36:07

 

Kurucu Rektör Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu’nun Emeklilik Töreni’ne, Garnizon Komutanı Vekili Yarbay Hakan Bayrı, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Kurucu Rektör Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu ve ailesi, DÜ Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç, Prof. Dr. İdris Şahin ile akademik ve idari personel, davetli misafirler, öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

Program, Düzce Üniversitesi’nin kurulmasından bu güne kadar büyük emekleri olan Kurucu Rektör Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu anısına hazırlanan “Eğitime Adanmış Bir Ömür… Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu” isimli sinevizyon gösterimi ile başladı.

Sinevizyon gösteriminin ardından Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu’nun Rektörlüğü döneminde çalışma arkadaşlığı yapmış olan Genel Sekreter Hasan Sadi Ateş, danışmanlığını yapmış Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Özmerdivenli, Kurucu Rektörün eşi Mehmet Şerifoğlu, İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Akif Öncü, beş yıl boyunca Rektör Yardımcılığı görevini yürüten Prof. Dr. İsmail Ercan ve üç yıl boyunca Rektör Yardımcılığı görevini üstlenen Prof. Dr. Öner Abidin Balbay ile YÖK Eski Üyesi ve Bilgi Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atilla Eriş, Kurucu Rektör ile ilgili duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

 

“HER ZAMAN KALBİMİZDESİNİZ”

Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu’nun Rektörlüğü döneminde beş yıl boyunca Rektör Yardımcılığı görevini yürüten ve en yakın mesai arkadaşlarından olan DÜ Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, ilk tanışmalarından bugüne kadar Şerifoğlu ile ilgili düşüncelerini samimi bir üslupla ifade etti. Kurucu Rektörü, dostlarının yanında dimdik duran, beraber yola çıktığı insanları yarı yolda bırakmayan, her zor duruma ve soruna dair mutlaka çözüm yolu bulan örnek bir kişi şeklinde tanımlayan Nigar Demircan Çakar, Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu’nun Rektör olarak atanmasıyla Düzce’nin ve kendisinin kaderinin değiştiğini sözlerine ekledi.

Şerifoğlu’nun güzel günler kadar zor zamanlar da yaşadığını belirten Rektör Çakar, “Ancak dirayeti, Allah’a teslimiyeti, bu da bizim bu dünyadaki sınavımız felsefesi ile hepimizi bir arada tuttu ve kenetledi. Çalıştıkça, Üniversitemiz büyüdü, sıralamalarda adından söz ettiren, ödüller alan, yenilikçi ve girişimci bir kimliğe büründü. Vizyoner, gelişmeleri takip eden, fırsatları sezen, her durumda ne yapılacağına dair fikri olan, yılmayan, yorulmayan kişiliği ile Üniversitemizin yararı ve devletin menfaati için çalıştı. ‘Hukuktan bir milim şaşmadan’ sözü her zaman kulağımızda ve en büyük ders niteliğindedir” şeklinde konuştu.

Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Funda Sivrikaya Şerifoğlu’na hitaben “Saygıdeğer Rektörüm, can arkadaşım, emekliliğiniz vesilesi ile sizi bundan sonraki yaşamınıza uğurlarken, sizi önce Allah’a sonra da kıymetli ailenize emanet ediyor, burada size her zaman vefalı olacak bir Üniversite olduğunu tekrar söylemek istiyorum. Üniversitemiz ve bizler üzerindeki hakkınızı helal edin. Çok sevdiğiniz Hz. Mevlana’nın sözleri ile ‘Dostluk illa yan yana, diz dize olmak değildir. Asıl can cana, kalbe olmaktır’ Her zaman kalbimizdesiniz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

“ŞERİFOĞLU’NUN YÜZÜ MİLLETE DÖNÜK”

Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Düzce’ye 2015 Şubat ayında atandığını ifade ederek, Kurucu Rektörün son sekiz ayında kendisi ile iyi diyaloglar içerisinde olduklarını söyledi. Şerifoğlu’nun yüzü millete dönük, değerli, Düzce Üniversitesi’ne büyük katkı veren biri kişi olduğunu vurgulayan Kamil Erkut Güre, ilişkilerinde yapıcı ve sonuç alıcı olduğunu da sözlerine ekledi. Ülkemizde aydınların yerel değerleri önemsemesi gerektiğini belirten Kamil Erkut Güre, hem yerel hem de evrensel olunabileceğini de dikkat çekti.

 

“ÜNİVERSİTE EN BÜYÜK BAŞARISI”

Düzce Cumhuriyet Başsavcısı’nın ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Şerifoğlu ile birinci ve ikinci Belediye Başkalığı döneminde çalışma fırsatı yakaladığını ifade ederek, aile hayatında, eğitim hayatında ve yöneticilikte çok başarılı olduğunu söyledi. Mehmet Keleş, “Lastik çizmeyle girilen bir üniversiteyi, bilgi ve değer üreten bir üniversiteye dönüştürmek onun en büyük başarısıdır. Kendisiyle gurur duymaya devam edeceğiz. Bundan sonraki yaşamında başarılar diliyorum” sözleriyle konuşmasını noktaladı.

Protokol konuşmalarının sonrasında söz alan üniversite mensupları, Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu ile ilgili duygu, düşünce ve anılarını paylaştı.

 

“DÜZCE ÜNİVERSİTESİ MODEL BİR PROJEDİR”

Konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edilen Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, umduğundan çok farklı, çok duygulu ve güzel bir program hazırlandığını ifade ederek, emek veren herkese teşekkür etti. Düzce Üniversitesi için emek ve hizmet vermeye devam edeceğinin altını çizen Şerifoğlu, Düzce Üniversitesi’ni samimiyetle seven ve destekleyen her kesimden insana teşekkürlerini arz etti.

Şerifoğlu, “Düzce Üniversitesi, Türkiye için model bir projedir. Şeffaf, liyakat bazlı, hukuktan bir milim şaşmadan bir sistem geliştirmeye çalıştık. Bir Rektörün tarafsızlığı son derece önemlidir. Sekiz yılımızı huzurla geçirmemizin en büyük sebebi tarafsızlığımızdır. Sevgiyle kalmanızı diliyorum. Hepinize gönülden teşekkür ediyorum” diyerek duygusal bir konuşma gerçekleştirdi.

Tören, DÜ Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve protokol üyeleri tarafından Kurucu Rektöre, çalışma arkadaşlarının imzalarının da bulunduğu Düzce Üniversitesi’nin panoramik fotoğrafının takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile verilen kokteylin ardından sona erdi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8