Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Suat Kılıç konferans verdi
DÜZCE Üniversitesi Genç MÜSİAD Topluluğu tarafından düzenlenen “Gençlik ve Liderlik” konulu konferans, 61. T.C. Hükümeti Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.
Eğitim 2023.-1.2- - 12:14:45

 

 

Cumhuriyet Konferans Salonu’nda düzenlenen programa, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Genç MÜSİAD Şube Başkanı Ömer Levent Bilgin, öğretim üyeleri, öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

Öğrenci Konseyi Başkanı Ömer Kalkan tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Genç MÜSİAD girişimcileri ile ilgili sinevizyon gösterimiyle devam etti.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Genç MÜSİAD Topluluğu Başkanı Berk Bağırgan, topluluğu kurarken dört temel hedefleri olduğunu belirterek, bu hedefleri yüksek ahlaklı, çağdaş ve girişimci, vatana faydalı, dünyayı fethedecek bir gençlik olarak açıkladı. Kadim bir milletin mirasçıları olduğunu ifade eden Berk Bağırgan, programa katkı veren herkese teşekkür etti.

Topluluk Başkanının ardından konuşmasını gerçekleştiren Genç MÜSİAD Şube Başkanı Ömer Levent Bilgin, “Daha adil bir dünya için biz gençlere büyük görevler düşüyor. Ellerimizi taşın altına koymamız lazım. Biz gençlere öncülük edeceği için, bilgi ve tecrübelerini bizlere aktaracağı için Sayın Suat Kılıç’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Konferansını vermek üzere kürsüye davet edilen Suat Kılıç, Peygamberimizin dünyaya teşrifi dolayısıyla MevlidKandili’ni kutlayarak, “Bizim dinimiz, adalet, merhamet, ahlak, öğreti ve bilimsellik dinidir. Sizin gibi gençlere düşen, bu değerlerimizin aşınmasına direnmenizdir” dedi.

Hayatın olağan akışına müdahale etmeyi öğütleyen Suat Kılıç, “Sıradan insanlarla sıra dışı hedefler gerçekleştirmek mümkün değildir. Sıra dışı olmayı hedeflemezsek, herkesin düşündüğü gibi düşünürsek yok olup gideriz. Fark edilecek işler yapmak mecburiyetindeyiz” şeklinde konuştu.

Nobel Kimya Ödülü’nü kazanan Prof. Dr. Aziz Sancar’ın Mardin’den çıkıp Nobel’e uzanan bir bilim adamı olduğuna dikkat çeken Suat Kılıç, “Niye Düzce Üniversitesi’ndeyim? Toprağa tohum saçabilmek için. Sizleri akla ve bilimselliğe davet etmek için buradayım” ifadelerini kullandı.

Liderliği sadece siyasal liderlik olarak algılanmaması gerektiğini söyleyen Suat Kılıç, hayatın her alanında liderliğin olduğunu sözlerine ekledi. Suat Kılıç, “Kuran-ı Kerim’in deyimiyle ‘Kişiye çalıştığından başkası yoktur.’ Biz çalıştıkça, geceleri gündüze kattıkça, arttırdığımız zamanı üretime, refaha, kalkınmaya ayırdıkça Allah, yanımızda olacaktır” diyerek sözlerine devam etti.

Fetihlerin artık bilimle ve akılla yapıldığının altını çizen Suat Kılıç, insanlığa barış ve teknolojiyi sunabilmek için daha fazla sayıda bilimsel yayın üretmemiz gerektiğini vurguladı.

“Ardımızda iz bırakmamız lazım. Birbirimizle kucaklaşmamız lazım” diyen Suat Kılıç, “Düzce Üniversitesi kampus olarak beni etkiledi. Yeni nesil binalarınız var. Rektör hocamıza ve bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Soru-cevap şeklinde devam eden konferansta, Suat Kılıç bilgi ve deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği konferans, DÜ Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar tarafından Suat Kılıç’a hediyesinin takdim edilmesi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 

Kılıç teşkilatı tebrik etti

 

GENÇLİK ve Spor eski Bakanı Suat Kılıç, AK Parti Düzce İl Başkanlığını ziyaret ederek, teşkilat üyeleriyle bir araya geldi.

Genç MÜSİAD’ın düzenlediği Gençlik ve Liderlik programına katılmak üzere Düzce’ye gelen Gençlik ve Spor eski Bakanı Suat Kılıç, AK Parti Düzce İl Başkanlığını ziyaret etti. AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Merkez İlçe Başkanı Durmuş Arslan,Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, İl ve ilçe yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Kılıç, Düzce’nin rekor oy almasından dolayı tüm teşkilatları tebrik etti.

Düzce’nin hedeflerini her zaman en yüksek noktalarda tuttuğunu ve bunu da başardığını kaydeden Gençlik ve Spor eski Bakanı Suat Kılıç, “ Siyasi başarı, çaba gösterilen emeğin bütünüdür. Düzce’de de teşkilatlarımız çok iyi çalışmalar yaparak yüzde 70 oy oranını yakaladı. Düzce’nin plaka numarasını hedef olarak alması çok güzel bir örnek olacaktır” ifadelerinde bulundu.

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan 4 başarı belgesi aldıklarını ve uyum içinde seçimlerde çalışmalarının teveccühünü aldıklarını kaydetti.

Gençlik ve Spor eski Bakanı Suat Kılıç, kendi döneminde temelleri atılan yatırımların da hangi aşamada olduğunu sordu. 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8