Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
100 Ünlü Düzceli : LÜTFÜ GAYDANOĞLU - Düzce Postası Gazetesi Yazı Dizisi
Ünlü Düzce'liler 2031.-1.2- - 12:23:55

- Lütfü Gaydanoğlu’nun, 1959 yılında kurduğu Kervan Saray adlı tesis, İstanbul- Ankara arasında Düzce’nin ilk önemli yolcu mola yeri oldu.

 

- İstanbul - Ankara arasında seyahat eden otobüs firmaları ve  nakliyeciler, bu tesiste her tür ihtiyacını kolayca temin etmeye başlayınca Düzce,  E-5 Karayolu’nun en yoğun mola yeri halini aldı.

 

- Kervan Saray, bu tür yol boyu tesislerinde yatırım atağını başlatan öncü bir girişim olurken bu kavşağa da,  tesisin adı verilmişti. (Kervan Kavşağı)    

 

 

1931  yılında Düzce’de doğan Lütfü Gaydanoğlu,  küçük yaşta ailesiyle  reçberlik, besicilik ve kasaplık yaparak hayata atılıp ticaret yapmaya başladı.

 

1958 yılına gelindiğinde D-100 Karayolunun Düzce geçişinde bu gün Kervan ismini alan mevkide ağabeyi İsmail Gaydanoğlu ile birlikte bir petrol istasyonu kuran Lütfü Gaydanoğlu, böylece ticaret hayatında önemli bir adım atmış oldu.

 

 Bir yıl sonra yani 1959 yılında bu bölgede bir ilk olan Kervan Saray adlı tesisleri kurarak çalıştırmaya başlayan Gaydanoğlu bu alanda da  başarılı oldu.

 

Kervan Saray o günlerde  İstanbul- Ankara arasında tek bir tesis olma özelliğine sahipti ve yıllarca da böyle devam ederek bir çok seyahat firmasına  hizmet verdi.

 

Gaydanoğlu daha sonra 1981 yılında  bu gün halen uluslararası ve yurt içi taşımacılık yapan  KERVAN-TUR adlı bir firmayı  kurarak nakliye işine de girişti. Bir müddet Opel bayiliği de yapan Lütfü Gaydanoğlu yol istimlaki nedeniyle 2007 yılında Kervan Tesislerini kapatmak zorunda kaldı.

Lütfü Gaydanoğlu, bu gün Kalıcı Konutlar- Düzce arasındaki Opet petrol istasyonunu da oğulları adına kurmuştur. Lütfü Gaydanoğlu ve ağabeyi İsmail Gaydanoğlu ile bir çok hayır işlerini de birlikte yürüterek bir de babaları merhum Ali Osman Gaydanoğlu adına Kervan mevkiinde 1982 yılında cami yaptırarak ibadete açılmasını sağladılar.

 

Lütfü Gaydanoğlu 1948 yılında Seher hanımla dünya evine girdi ve Osman, Nihat, Bülent, Lütfiye, Filiz ve Aşkın adlı 6 çocuğu var.  100 Ünlü Düzceli araştırma yazısı - Aydın F. Maradit _ Düzce Postası 2011 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8