Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
"UYUMU BOZANIN KARŞISINDA OLACAĞIZ"
Siyaset 2016.01.09 - 16:12:56

AK PARTİ Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, 4 Ocak 2015 tarihinde göreve geldikten sonraki bir yılı basın mensupları ile değerlendirdi. Keskin, “Uyum ve beraberlik içinde Düzce’ye hizmet yarışındayız” dedi.

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, 1 yıllık AK Parti İl Başkanlığı sürecini basın mensupları ile kahvaltılı toplantıda değerlendirdi. Toplantıya AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, yönetim kurulu üyeleri ve basın mensupları katıldı. Göreve geldiklerinden itibaren 2 tane genel seçimden alınların akıyla çıkarak rekor kırdıklarının altını çizen AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, “Değerli hemşehrilerimizin bu teveccühü omuzlarımıza ağır bir sorumluluğu yüklemiştir. Teşkilatlarımızla birlikte uyum içinde çalışma ortamını yakalamak için çaba sarf ettik. Hizmet odaklı bir çalışma ile Düzce’mizi daha güzel bir il haline getirmek istiyoruz. Bu yüzden de iyi bir kadro oluşturduk. Her yerde olduğu gibi bizim de eksikliklerimiz olabilir. Ama biz teşkilat üyelerimizle birbirimizin eksikliklerini tamamlıyoruz. Seçimlerin ardından da milletvekillerimiz ile siyasi bir istikrar yakaladık ve bu istikrarı tüm devlet kurumları ile istişareler yaparak çalışma yoluna gittik” dedi.

7 Haziran seçimlerinin ardından yeniden seçime aynı milletvekilleri ile gittiklerini ve bu uyumun halen devam ettiğini kaydeden İl Başkanı Hikmet Keskin, “ Milli Savunma Komisyonu Başkanımız Düzce Milletvekilimiz Sayın Faruk Özlü başta olmak üzere Düzce Milletvekilimiz Fevai Arslan ve Ayşe Keşir de hem meclis hem de teşkilatı iyi bilmelerinin getirisi ise bütün Bakanlıklar ve Genel Müdürlüklerle bir araya gelerek Düzce’nin sorunlarının masaya yatırılması için randevular aldı. Biz, Düzce’deki sorunları çözmek için çalışırken milletvekillerimiz de Ankara’da bu bağlantıları yaparak çalışma ortamı ayarladılar. Bu uyum ve beraberliği bozmak istemiyoruz. Bir plan, program dahilinde ilerliyoruz ve Düzce’nin her sorununu ele alıyoruz. Bu kapsamında ilk olarak DSİ ardından da Karayolları Bölge Müdürlüğü ile toplantılar yaptık. Bundan sonra da Sayın Düzce Milletvekilimiz Dr. Faruk Özlü başkanlığında  Teaş, Sedaş ve Türk Telekom ile de görüşeceğiz. Bu kurumlarla her zaman çalışmalarımızı değerlendireceğiz” ifadelerinde bulundu.

 

“TÜM İCRACI BAKANLIKLARLA GÖRÜŞÜYORUZ”

Düzce’ye fayda sağlayacak tüm icracı Bakanlıklar ve Genel Müdürlüklerle toplantılar yapacaklarını kaydeden İl Başkanı Hikmet Keskin, “ Daha önce her ilçemizin sorununu birebir anlatıyor ve sorunun çözümüne ulaşmaya çalışıyorduk. Ancak şimdi ise Düzce’yi bütünüyle ele alıyoruz ve ilçe ilçe, belde belde nerede ne sorun varsa bunu bölge müdürlerine ya da müsteşarlarımıza aktarıyoruz. Böylelikle siyasi olarak hiçbir bölgemize de ayrımcılık yapmıyoruz. Toplantılarımızda tüm belediye başkanlarımız sorunlarını birinci ağızdan anlatıyor ve çözüm üzerinde fikir alışverişi yapma imkanını bulabiliyor. Ayrıca Genel Müdürlülerde bir müdürümüz sadece Düzce’nin sorunlarını yakından takip ediyor” dedi.

 

“SİYASETE ÇITA ATLATMAK İSTİYORUZ”

Çalışan insan hata yapar, eksikliklerimiz olabilir ancak bunları tüm Düzcelilerle ve basın mensuplarımızın desteği ile aşmayı istiyoruz” ifadelerinde bulunan AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, “ Düzce’de siyasete çıta atlamak istiyoruz. Birlik ve beraberlik içinde uyumla çalışmak istiyoruz. Mesele Düzce’nin ali menfaatleridir. Düzce’yi daha güzel bir il yapmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

“130 MİLYON TL YATIRIM GETİRDİK”

7 Haziran Genel Seçimlerinin ardından geçici hükümet döneminde Düzce’ye nakdi ve proje olarak 130 Milyon TL kaynak yarattıklarını belirten Keskin, “ Düzce’nin geçmişi ile günümüzü karşılaştırdığında bir fark göremiyorlarsa bu onların problemleridir. Biz uyumlu geçinmeye çalışan bir yapıdayız. Mesele getirilen hizmetlerdir. Hem milletvekillerimiz hem de teşkilatlarımızla siyasi sorumluluğumuzun peşindeyiz. Biz Sayın Cumhurbaşkanımızın çizdiği yoldan gitmeye çalışıyoruz. Bizi eleştirenler bürokratik oligarşiyi de dikkate almalılar. Yatırım aktarmaya çalışıyoruz. 130 milyon lirayı Düzce’ye geçici hükümet olmasına rağmen aktardık. Millet siyasi iradeye oy veriyor.  Bürokratlarımız da yüzde 70 oy almış bir il başkanı ve teşkilat ile TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı olan milletvekilleri olan siyasi irade ile uyumlu çalışmalılar. Biz de gayret ediyoruz. Unutmayalım ki siyasi boşluk olduğunda hizmetler aksar. Siyasette ve bürokraside mutlaka tasarruflar olacaktır. Ancak bunlar Düzce’nin menfaatleri adınadır. Makamlar gelip geçicidir önemli olan hizmetlerin devam etmesi ve daha güzel bir Düzce’ye kavuşmamızdır.  Makam sahipleri alçak gönüllü olmalı ve makamlar yükseldikçe siyasetçiler daha dikkatli olmalı. Biz de böyle olmaya çalışıyoruz ve böyle de olmaya devam edeceğiz. Uyumu bozacak herkesin karşısında olacağız” diye konuştu.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü de kutlayan AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin “ Sizlerin bu özel gününü de kutluyorum. Sizlerle her zaman iyi ilişkiler içinde olmak istedik. Çünkü biliyoruz ki gazeteciler, demokrasinin ve toplumun haberdar olmasının yegane temsilcilerisiniz. Bu yüzden sizleri önemsiyor ve yaptığınız en ufak bir eleştiriyi bile dikkate alıyoruz. Bu anlamda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyorum” diye konuştu.

 

“TOPLU AÇILIŞ YAPMAYI HEDEFLİYORUZ”

Hastane, Kültür Merkezi ve Terminal ile ilgili olarak da toplu açılış yapmak istediklerini belirten AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, “ Hastanemizi Sağlık Bakanlığı olarak devraldık. Teşrifatı yapılacak. Kısmetse ya Sayın Cumhurbaşkanımız ya da Sayın Başbakanımızın katılımıyla kültür merkezimiz, hastanemiz ve terminalimizi açmayı hedefliyoruz.  Bağlantı yolu ile ilgili sorunu da çözdük önümüzdeki sene inşallah yola girmiş olacak. Karayolları ile bu konuyu da konuştuk” diye konuştu.

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, hava kirliliğine ilişkin Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın maskeli açıklamasını da eleştirerek, “ Proje üretsinler, meclis koridorlarında şov yapmasınlar. Bizim boş işlerle kaybedecek vaktimiz yok. Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemden bahsetsinler. Bu dönemde insanlar maskelerle sokağa çıkıyorlardı. Bidonlarla su satılıyor, Anadolu’dan su tankerleri ile insanların su ihtiyaçları karşılanıyordu. Bize laf edecek kişilerin en az bizim üçte birimiz kadar bu millete hizmet etmeleri gerekir. Düzce’mizle ilgili de bu sorunu çözmek için Çevre Bakanlığıyla sürekli görüşüyoruz” dedi.

Altınpınar köyünde temeli atılan cami hakkında gelen soruya da yanıt veren İl Başkanı Hikmet Keskin, “Biz sadece bürokrasiye yardım ederiz. Biz asla böyle bir isim koyma gibi boş işlerle uğraşmayız. Ne okul ne cami ismiyle uğraşmayız. Bu ne etiktir ne de gereklidir” diye konuştu.

Toplantının ardından AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin ve il yönetimi, basın mensupları ile fotoğraf çektirdi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8