Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
CHP MİLLETVEKİLLERİ HECİNLER'DEYDİ!
Siyaset 2016.02.04 - 18:13:52

CHP’nin İstanbul Milletvekilleri, Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan ve CHP yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Hecinler’deki çöp deposuna giderek incelemelerde bulundular. Köylüleri dinleyen vekillere çöpten dolayı yoğun olan sinekler rahat vermedi!

 

Aşağısında Hasanlar, yukarısında Esençam, hemen yanıbaşında da Hecinler köyünün bulunduğu ve adına Katı Atık Bertaraf Tesisi denilen çöp deposu, gün geçtikçe gündeme daha da oturmaya başladı.

 

Bugün CHP İstanbul Milletvekilleri Mahmut Tanal, Onursal Adıgüzel ve Oğuz Kaan Salıcı, beraberlerinde CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte hem köylüleri dinlediler, hem de çöp deposunda incelemelerde bulundular.

 

 

KÖYÜ SİNEKLER BASTI! VEKİLLERE RAHAT VERMEDİLER!

 

 

Milletvekilleri, CHP’li yöneticilerle köye geldiklerinde önce nöbet çadırının önünde bekleyen köylülerle karşılaştılar. Köylüler burada dertlerini anlatmaya çalışırken çöp nedeniyle her tarafı sineklerin sardığı gözlerden kaçmadı. Öyle ki sineklerin yoğunluğu nedeniyle insanlar konuşmakta bile zorluk çektiler. Bu mevsimde böyle sinek olmasına şaşıran basın mensubu ve siyasilere köylüler, aynı sıkıntıyı evlerinde bile yaşadıklarını söylediler.

 

Bir süre burada köylüleri dinleyen siyasiler ve kalabalık bir gazeteci topluluğu nöbet çadırını da gördükten sonra çöp deposunun ve havuzunun bulunduğu yeri görmek istediler. Çöp deposuna yaklaşıldıkça koku artıyor, sineklerin sayısı daha da artıyordu.

 

 

KORKUNÇ MANZARA!

 

Çöp deposunun yanına gelindiğinde ise manzara çok daha kötüydü. Bir tarafta simsiyah bir çöp havuzu, diğer tarafta bir meydana atılmış çöp dağı ve çöp kokusuyla karşılaşan misafirler, önceleri yerinden sökülen ve sonra tekrar yerine takılan mühürlü kapının kenarından çöplüğün yanına kadar ilerlediler.

 

 

GÖRDÜKLERİNE İNANAMADILAR!

 

Milletvekilleri ve gazeteciler oraya gelindiğinde gördüklerine inanamadılar. Çöplüğün bulunduğu yerden bir boru ile simsiyah bir çöp suyu bir dereye akıyor, dere ise hemen aşağıda akan Melen’e karışıyordu.

 

 

ÇÖPTEN ZEHİRLENMİŞ KÖPEK ÖLÜLERİ!

 

Havuzun bulunduğu yerle çöplüğün tam ortasında ise daha korkunç bir manzara bekliyordu misafirleri. Köpek ölüleri!!

Çöplükten beslenmeye çalışan köpekler belli ki orada bulunan çöp suyundan içmiş ve zehirlenmişlerdi!

 

 

CHP SUÇ DUYURUSU YAPACAK

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, ziyarette yaptığı konuşmada, bölgede yaşanan sorunun ilk olarak köylülerin sağlığı ve çocukların geleceği açısından önemli olduğunu söyledi.

“Ortada Düzce’den İstanbul’a uzanan sağlıksız bir durum söz konusu. Düzce Belediye Başkanı hala,  ‘Çöpü dökecek yer bulamıyoruz’ diyor. Sizin göreviniz sorunları çözmek. İstanbul’da yaşayan bizlerin sağlığı umurunuzda değil mi?” diyen Adıgüzel, “Haklı mücadelenizi meclise taşıyacağız. Araştırma önergesi şeklinde suç duyurusunda bulunacağız. Bizim için sizlerin sağlığı ve doğal hayatın korunması çok önemli” şeklinde konuştu.

 

 

“SAHİPSİZ DEĞİLSİNİZ!”

 

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, “Ortada bir mahkeme kararı var. Bu kararı yerine getirmeyenler hakkında Düzce Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağız. Ayrıca ceza kanununun 181.maddesi, ‘Bir bölgeyi, çevreyi kirletenler ve eğer bu kirletmeyi mahkeme kararına rağmen devam ettirenler kasten bu suçu işlemiş olurlar ki, verilecek olan ceza iki katına kadar çıkar’ der. Bununla ilgili bizler tüm yasal girişimlerde bulunacağız. Size destek vereceğiz, sahipsiz değilsiniz. Eğer burada nöbet tutulması gerekiyorsa milletvekilleri olarak, il başkanımız olarak gelip burada bu nöbeti tutacağız. Bunun için rahat olun. Mücadelenize devam edin. Hayatta hep direnenler ve mücadele edenler kazanmıştır. Çevrenin partisi olmaz arkadaşlar. Bunun o’yu olmaz. Bunlar freni patlamış kamyon gibi nasıl olsa vatandaştan oy aldık istediğimizi yaparız diyorlar. İstediklerini yapamayacaklar. Sizler böyle dik durduğunuz müddetçe” dedi.

 

 

“TESİS GÖREN VARSA, BİZE İZAH ETSİN”

 

CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı ise, “Gördüğünüz gibi belediye vidanjörleri geliyor buradaki suyu alıyor doğrudan gidip melen çayına basıyor. Melen çayındaki su İstanbul’a içme suyu olarak geliyor. Ne doğru düzgün bir artıma var ne de başka bir şey. Arıtma olsa bile doğayı kirletmek, çevreyi kirletmek, kanalizasyonu doğrudan çaya basmak suçtur. Buraya 17 milyon liraya tesis yaptık diyorlar. Şu anda o tesisin içindeyiz. Burada bir tesis gören varsa lütfen bana izah etsin. Biz burada içinde köpek ölülerinin olduğu bir havuz görüyoruz. Onun dışında başka bir şey yok. Bir araziyi kapatmışlar, o araziyi çöplük yapmışlar ve bunun için 17 milyon lira para harcamışlar. Bütün bu ortamın içinde hem doğayı, hem suyu kirletiyorlar hem de buradaki vatandaşlarımızı salgın hastalıklara açık hale getiriyorlar.

Düzce’yi, İstanbul’u kaç yıldır bu zihniyet yönetiyor soruyorum? Türkiye’yi kaç yıldır bu zihniyet yönetiyor soruyorum? Buradaki insanların günahı nedir? Onu da soruyorum. Böyle bir şey hem çevreye, hem Düzce’ye hem de bütün insanlığa yapılmış kötülüktür.

Ben İstanbul’a gidince görünen o ki su içmem, yemek yermiyim onu da düşünüyorum. Öyle kötü bir ortam var ki burada, insanlar buradan gelen suyla dişlerini fırçalıyor, duş alıyor, yiyeceklerini yıkıyor. Böyle bir facia 15 milyon nüfuslu İstanbul’a da Düzce’ye de yaşatılıyor. Kadir Topbaş bunu görmemek için ısrar ediyor. Düzce Belediye Başkanı ‘Çöp atacak başka yerim yok. Bunun için buraya atıyorum’ diyor. O zaman Düzce’liler evin içine atsınlar çöpü, hiç uzatmaya gerek yok. Allah aşkına şuraya bir bakın 17 milyonluk bir yatırım görünüyor mu? Buradaki köylülerin hayatını hiçe sayma pahasına kim zengin oldu? Bunları sormak lazım” şeklinde konuştu..

 

 

“25 GÜNDÜR İKTİDAR PARTİSİNDEN KİMSE GELMEDİ!”

 

Köylüler mücadelelerini sürdüreceklerini dile getirdikleri konuşmalarında, Düzceli yetkililerin kendilerini yalnız bıraktıklarını, 25 gündür ne iktidar partisi, ne de belediye başkanının gelmediklerini ifade ettiler. Tesisin köylerinden kaldırılmasını isteyen köylüler, yaşadıkları sıkıntıları dile getirdikleri ve kendilerine destek oldukları için CHP’li milletvekillerine teşekkür ederek, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’i istifa’ya davet ettiler.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
EMİNAÇMALI. Neyin kafasındasın bilmiyorum ama taburelerın bırınde olması dıgerınde olmamasımı senın sorunun. Orda ınsanlara ragmen kırlı bır tabureye sınekler doluşmus dıgerınde yok demekkı.. Bundan ne cıkardın bır tabureye o kadar sınek dolusabılıyorsa o mevkıde yaşayan ınsanları uyutmayacak kadar sınek ve pislik var demektır. Allah sana akıl fıkır versın ve ınsaallah burdakı ınsanları anlarsın bırgun.
SELİM - 9.2.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%55,56

akp liler. siz daha verin verin oylari. yakinda evinizi tezek basacak ondan sonra da gorurum bu yazan akp lileri yazmaya yuzleri olacak mi? :D
ozan china - 6.2.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%47,41

imanın önşartı bile temizlik iken bu konunun siyasallaştırılarak gündeme taşınması hoş değil..bir kısım yorumculara baktığımda chp.liler akp.ye çamur atmak için toplanmışlar..ben partili değilim chp li hiç değilim..ama sevgili dostlar düzcemizin dibinde bir mikrop yuvasının depolanmasını..görüntü kirliliğnin yanında yakınında yaşayan vatandaşlarımızın pis kokular içerisinde kalmasını partililiğe bağlamadan hepimiz karşı çıkmalıyız.. elbette çöp olacak..çöplük olacak ama bunun da bir makulu olmalı değilmi..düzce.nin o kadar çok mücavir alanı..çöplük yapılacak yeri varki..bula bula köyün bitişiğinemi koymak doğru olan..kim köyünün bitişiğine istiyorsa parmak kaldırsın..
KÖYLÜ - 5.2.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,67

bence gereksiz bunlar cunkı oturağin birinde sinek sarmış birinde hiç yok gene chp... chp sen neden geldin duzceye biliyoruzkı akpartıye .ok atacak bırtek burasımı kaldı size burdan oy yok o parayla toplanan insanlar guluyorum alayı toplama chp.. lı..
emınaçmalı - 4.2.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%47,70

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8