Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
“YENİ UFUKLAR AÇAN BİLİMADAMI YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ”
Eğitim 2016.02.29 - 13:52:43

DÜZCE Üniversitesi Orman Fakültesi Dekanı ve Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, 2006 yılında kurulan ve 2007-2008 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Döneminde akademik faaliyetlerine başlayan Fen Bilimleri Enstitüsü hakkında önemli bilgiler verdi.

Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu Enstitünün, Fen Bilimleri alanlarında eğitim ve araştırmalarıyla uluslararası düzeyde saygın ve tercih edilen; yeni ufuklar açan, değişen dünya koşullarında topluma liderlik yapabilen bilim adamı ve araştırmacıların yetiştirildiği bir kurum olmayı kendisine misyon edindiğini söyledi.

Fen Bilimleri Enstitüsü’nün 22 farklı anabilim dalında toplam 1048 öğrenciyle eğitim-öğretim faaliyetlerine devam ettiğini ifade eden Prof. Dr. Müderrisoğlu, 2015-2016 Akademik Yılı Bahar Döneminde Biyoloji, Elektrik Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği, Fizik, Kimya, Kompozit Malzeme Teknolojileri ile Makine Mühendisliği doktora programlarına 14 öğrenci kabul ettiklerini belirtti.

Mühendislik alanlarından Ağaç İşleri Endüstri, Bilgisayar, Elektrik Elektronik,  Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar, İmalat, İnşaat, Makine, Orman Endüstri ve Orman Mühendisliği yüksek lisans programları ile Bitki Koruma, Biyoloji, İlköğretim Fen Bilgisi Eğitimi, Kimya, Kompozit Malzeme Teknolojileri, Matematik, Mimarlık, Odun Mekaniği ve Teknolojisi ile Peyzaj Mimarlığı yüksek lisans programlarına bu dönem 111 öğrenci kabul ettiklerini söyleyen Müderrisoğlu, yatay geçişle gelen 3 öğrenciyle birlikte Bahar Döneminde toplam 128 yeni öğrencinin daha eğitime başladığını dile getirdi.

Fen Bilimleri alanında ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel niteliklere sahip çalışmaları yayımlayarak bu çalışmaları bilim adamlarına, uzmanlara ve kamuoyuna duyurmak amacıyla Düzce Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Dergisi adıyla bir dergi yayımladıklarını söyleyen Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, bu derginin Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez yayımlandığını söyledi. Bu derginin elektronik ortamda İngilizce ve Türkçe olarak yayımlanan hakemli bir dergi olduğunu sözlerine ekleyen Müderrisoğlu, derginin EBSCO ve Google Akademik uluslararası indeksleri tarafından tarandığının altını çizdi.

Prof. Dr. Müderrisoğlu, “Lisansüstü öğrenciler, eğitime başlamadan önce yapacakları çalışma konusunda fikir sahibi olmalıdır. Bunun için ön araştırma yapmalı, devlet kurumlarının ya da sanayicilerin öncelikli konularına yönelmelidir. Öğrenciler için diğer önemli konu ise çalışmalarının fonlanma olanaklarını araştırmalarıdır” şeklinde konuştu.

Düzce Üniversitesi’nin, Bilimsel Araştırma Projeleri kapsamında öğrencilerin lisansüstü çalışmalarıyla ilgili sarf malzemelerini karşılama olanağı sunduğunu vurgulayan Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, “Öğrencilerin üniversite dışı fon kaynaklarından da yararlanabilecek çalışma konularını belirlemesinin önemli olduğunu düşünüyorum. Bu kapsamda Üniversitemiz, dış kaynaklı fon bulabilen ve konularında birçok öncü çalışma yapmış öğretim elemanlarını bünyesinde bulunduran saygın bir yükseköğretim kurumu olarak hızla gelişmektedir” sözleriyle açıklamalarına son verdi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8